Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

23.04.2007

Evropské informační středisko Europe Direct Krajského úřadu Jihočeského kraje vyhlásilo tzv. Akční rok 2007 čili Evropa pomáhá - Pomož i ty. Cílem Akčního roku 2007 je upozornit na humanitární a ekologické aktivity EU, prostřednictvím evropských zdrojů pomoci k zlepšení kvality života v našem regionu a zapojení mladých lidí do obecně prospěšných projektů.

Europe Direct KÚ JK se tímto způsobem chce aktivně zapojit do ekologických a sociálně orientovaných aktivit neziskových organizací, příp. podpořit podobné aktivity ve školách a volnočasových organizacích.

Do uzávěrky podalo svou žádost o podporu 12 subjektů z řad neziskových organizací a škol. „Čtyři...

23.04.2007


Téměř deset tisíc míst nabízely střední školy v dnešním prvním kole přijímacího řízení pro školní rok 2007/2008 pro žáky vycházející z 9. tříd základních škol, z nižších ročníků ZŠ a ze speciálních škol. Z devátých tříd přitom letos vychází asi 6200 žáků, ze speciálních škol 300 a z nižších ročníků okolo 350. Pro studium víceletého gymnázia (šestiletého a osmiletého) činila nabídka přibližně 600 míst na školách zřizovaných Jihočeským krajem a 200 míst nabízely školy ostatních zřizovatelů.
„Největší zájem byl o obory s maturitní zkouškou, gymnaziální obory," říká Jiří Moravec, pověřený vedením odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu.
...

23.04.2007


Jihočeský kraj vyhlašuje pro studenty vyšších odborných škol a vysokých škol první kolo soutěže o nejlepší studentskou odbornou práci s tématikou cestovního ruchu. Cílem soutěže je podporovat zájem studentů na řešení aktuálních problému cestovního ruchu. Více v příslušné rubrice Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

20.04.2007

Jihočeský kraj prodá rodinný dům čp. 604 postavený na stavební parcele KN č. 575/4, včetně všech jeho součástí a příslušenství, venkovních úprav a včetně pozemkové parcely KN č. 1961/76 o výměře 95 m2, zahrada, která je zapsána u Katastrálního úřadu pro Jihočeský kraj, Katastrální pracoviště Písek v katastru nemovitostí na LV č. 722 pro obec a k. ú. Milevsko.

Své nabídky podávejte v podatelně krajského úřadu nebo v sekretariátu odboru dopravy a silničního hospodářství v písemné formě osobně nebo doporučeně poštou v uzavřených obálkách označených „Rodinný dům v Milevsku" a opatřených na uzavření razítkem, případně podpisem uchazeče, je-li fyzickou osobou či...

20.04.2007

Jedenáctičlená delegace zástupců tureckých EU Info Relays navštívila v tomto týdnu Českou republiku. Jeden den strávili v Praze, kde navštívili Zastoupení Evropské komise, Eurodesk a další instituce zabývající se informováním o evropských záležitostech.
Ve středu přijeli do Českých Budějovic, aby se seznámili s fungováním Europe Direct Krajského úřadu Jihočeského kraje a také představili několika studentům Vysoké školy evropských a regionálních studií své názory na další rozšiřování Evropské unie.

„Turecko je velmi lidnatá země, v níž žije přes 70 milionů obyvatel. Nikdy nejste sami na ulici nebo v dopravních prostředcích. Když jsme přijeli do České republiky,...

20.04.2007

Víte proč je významný den 9. květen? V tento den, před 50 lety, představil Robert Schumann svůj návrh na zlepšení organizace v Evropě jako nezbytné podmínky pro udržení mírových vztahů po druhé světové válce. Schumann chtěl především vytvořit organizované trhy uhlí a oceli, protože představovaly klíčová odvětví i pro „válečný průmysl". Jeho cílem byl vznik společného trhu uhlí a oceli, nad nímž by dohlížel nezávislý řídící orgán. Tento den je označován jako „Den Evropy" a považuje se za počátek budování společenství, jež se přeměnilo v Evropskou unii.
9. květen - „Den Evropy", se stal jedním z evropských symbolů. Den Evropy představuje...

18.04.2007


Pamětní listy Jihočeského kraje jako uznání za vynikající reprezentaci předal dnes hejtman Jan Zahradník osmi jihočeským policistům, kteří v druhé polovině března reprezentovali spolu s dalšími českými policisty a hasiči Českou republiku na Světových hrách policistů a hasičů v australském Adelaide.
V konkurenci mezi 12 000 účastníky získali Jihočeši neuvěřitelných 19 cenných kovů, z toho devět zlatých, dvě stříbrné a osm bronzových medailí.
„Byl jsem již na pátých světových hrách a musím se přiznat, že v Austrálii to byl jeden z nejtěžších závodů mojí kariéry," řekl Jan Pinc, držitel dvou zlatých medailí za disciplíny push pull a bech press.
...

16.04.2007


Ve středu 18. 4. přijme jihočeský hejtman Jan Zahradník jihočeské účastníky Světových her policistů a hasičů v Austrálii, jejichž výpravu podpořil Jihočeský kraj příspěvkem v celkové výši 200 tis.Kč. Bližší informace o jejich úspěšné reprezentaci a počtu medailí, které vybojovali, naleznete na těchto stránkách.

13.04.2007

V sobotu 14.4.2007 od 8,00 budou servery Jihočeského kraje z technických důvodů dočasně nedostupné. Obnovení dostupnosti závisí na dokončení prací dodavatelem (plánovaná výměna klimatizačních jednotek) a předpokládá se nejdříve v odpoledních hodinách. Všem uživatelům se předem omlouváme za dočasnou nedostupnost stránek Jihočeského kraje.

« Předchozí        Aktuální stránka: 479/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku