31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

7.01.2008

Zjednodušit procedury vyhledávání a zkvalitnit služby meziknihovního výpůjčního systému na území jižních Čech je cílem projektu, s kterým se Jihočeský kraj hodlá ucházet o dotaci z evropských fondů. Projekt „Portál jihočeských knihoven", připravený za odborné spolupráce s Jihočeskou vědeckou knihovnou České Budějovice, počítá s vytvořením jednotného internetového přístupu na webové stránky a do katalogů veřejných knihoven nejen pro kmenové čtenáře, ale i širokou veřejnost.
„Projekt navazuje na již završenou internetizaci obecních knihoven, pro kterou se Jihočeskému kraji podařilo získat finanční prostředky ze Společného regionálního operačního programu EU....

3.01.2008

V prvním vydání Jihočeských rozhlasových novin roku 2008 se dozvíte, o čem si povídají hejtman s premiérem, jak bude rozšířeno značení významných památek a turistických lákadel na jihu Čech a nabídneme vám první díl seriálu „Seznamte se prosím", ve kterém vám představíme členy Rady jihočeského kraje.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

2.01.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 1/2008)
2. Otevřené zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky „Oprava silnice II/407 Dačice-hranice kraje" (Ing. arch. Schinko, mat. č. RK 11/2008)
3. Otevřené zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky „Oprava silnice III/1439 Křemže-Přísečná" (Ing. arch. Schinko, mat. č. RK 12/2008)
4. Otevřené zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky „Oprava silnice III/14131 kř. III/14130 - Včelná pod...

2.01.2008

Pro prvního jihočeského občánka roku 2008, kterým se stal Martin Černý z Plané nad Lužnicí, má sice hejtman Jan Zahradník již připravený dárek, avšak jeho obsah opět tají. „Trvám na tom, že kouzlo dárku je v tom, že první se o jeho obsahu dozví obdarovaný, byť jde o miminko a překvapení se týká jeho rodičů. Nehodlám svou zásadu měnit, a proto zachovám v tajnosti i to, co mám pro malého Martina. Kdy to předám ještě nevím, protože mou další zásadou, podpořenou zkušeností otce i dědečka je, že k novorozencům by se v prvních dnech života neměli přibližovat cizí lidé. Rád si počkám, až to bude mamince i děťátku vyhovovat a po domluvě se starostou Plané nad Lužnicí připravíme...

2.01.2008


Jedním milionem korun přispěla Nadace ČEZ v loňském roce Jihočeskému kraji na obnovu sakrální architektury v krajině. Příjemci této finanční podpory byli přitom vybíráni ze žadatelů o dotaci z grantu Jihočeského kraje „Obnova drobné sakrální architektury v krajině 2007", kterým nebylo z důvodu značného převisu žádostí vyhověno. Konkrétní příjemci byli vybráni Nadací ČEZ, rada kraje schválila přidělení dotace ve výši 17 tisíc korun jedné fyzické osobě, zastupitelstvo kraje pak schválilo přidělení finančních prostředků ve výši 983 tisíc korun dalším 34 žadatelům, kterými byly obce a města.
Finanční injekce z rozdělovaného milionu přitom zamířila do všech...

31.12.2007

Jaký je podíl zemědělců na zvyšování cen potravin, připomenutí aktuálně vyhlášených grantů Jihočeského kraje, informace o rozvoji Zoologické zahrady Ohrada Hluboká nad Vltavou a přání hejtmana Jana Zahradníka do roku 2008 si můžete poslechnout v letošních posledních rozhlasových novinách.

Přehrát Jihočeské rozhlasové noviny.

21.12.2007


Obdivuhodnou rozvahu a pohotovost projevili v noci na 4. prosince žáci třídy ED1 Střední odborné školy elektrotechnické v Hluboké nad Vltavou. Martin Citerbart, Martin Kačaba a Vít Fiřt zvládli na jedničku kritickou situaci, ke které došlo v místním domově mládeže. Jeden z jejich spolubydlících měl vážné zdravotní potíže (selhání centrálního nervového systému) a ocitl se v ohrožení života.
„Pohotová reakce jmenované trojice výrazně napomohla ke stabilizaci zdravotního stavu spolužáka do doby příjezdu lékařské záchranné služby," říká Jitka Jiránková, vedoucí vychovatelka s tím, že ředitel školy udělil žákům pochvalu.

20.12.2007

Krajský úřad Jihočeského kraje oznamuje, že distanční závod v běhu na lyžích s názvem Šumavská osma, který měl odstartovat zítra 21. prosince u dolnobavorské obce Philippsreut jako součást oslav vstupu ČR do schengenského prostoru, se neuskuteční. Důvodem jsou špatné sněhové podmínky na plánované trase, které neumožňují strojovou úpravu běžeckých stop. Po dohodě s dolnobavorskými partnery, kteří se podíleli na organizaci tohoto otevřeného mezinárodního závodu, se Šumavská osma uskuteční v náhradním lednovém či únorovém termínu, jakmile bude i v nižších šumavských polohách dostatek sněhu.
K účasti na zítřejším lyžařském závodě se předběžně přihlásilo přes 50 běžkařů z...

20.12.2007


Sportovcem Jihočeského kraje za rok 2007 se stal krasobruslař Tomáš Verner (BK České Budějovice). Český reprezentant, který získal na letošním ME ve Varšavě stříbrnou medaili a na MS v Tokiu obsadil 4. místo, zvítězil před hokejistou Romanem Turkem (HC Mountfield České Budějovice, který v uplynulém ročníku extraligy byl na 4. místě) a cyklistkou Terezou Huříkovou (Bike klub Vimperk, bronz na ME a 4. místo na MS MTB v cross country do 23 let).
Mezi kolektivy v anketě, jež navázala na předchozích 42. ročníků ankety „Nejlepší sportovec Jihočeského kraje", které od roku 1965 až do roku 2006 pořádal Jihočeský deník a jeho předchůdci, zvítězili volejbalisté VK...

« Předchozí        Aktuální stránka: 481/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku