31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (51.31 KB) 12.02.2018

Na základě pozitivního ohlasu účastníků předchozích dvou ročníků soutěže branné zdatnosti u vybraných základních škol Jihočeského kraje, organizované Krajským vojenským velitelstvím (KVV) České Budějovice za přispění Krajského úřadu Jihočeského kraje, rozhodl ředitel KVV vyhlásit pro rok 2018 3. ročník této soutěže jako soutěž postupovou, se zapojením zájemců ze škol u všech 17 obcí s rozšířenou působností našeho kraje.

Bližší...

Andromeda (80.88 KB) 7.02.2018

Mladí krumlovští muzikanti obsadili tři první místa na celostátní postupové hudební soutěži FolkyTonk, která se konala ve dnech 2. 2. – 3. 2. v Praze.

Dívčí kapela Andromeda, která byla úspěšná i na Jihočeské dětské portě v Českém Krumlově, si z Prahy přivezla zlato. Soutěžila v kategorii tria a skupiny 15 let a mladší. Tuto úspěšnou kapelu z českokrumlovského domu dětí a mládeže vede Hana Havlíčková. Kapela hraje ve složení Sandra Kuzdasová, Kamila...

Obálka knihy Návrat na Rapa Nui (87.23 KB) 7.02.2018

Po třiceti letech se inženýr Pavel Pavel ze Strakonic, první člověk na světě, který „rozhýbal“ legendární sochy Moa, loni znovu vrátil na Velikonoční ostrov. Výsledem je jeho v pořadí čtvrtá kniha, tentokrát s titulem Návrat na Rapa Nui, s níž se veřejnost premiérově seznámí na prezentaci a následné autogramiádě pořádané v rámci mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze.
Sedmadvacátý ročník nejvýznamnější akce svého...

Hejtmanka Stráská a předsedkyně AV ČR Zažímalová podepisují memorandum (116.63 KB) 7.02.2018

Čistá Orlická přehrada nebo obnovení populace candátů v Lipně. I to je cílem memoranda o spolupráci, které hejtmanka Ivana Stráská podepsala ve středu 7. února s předsedkyní Akademie věd České republiky (AV ČR) Evou Zažímalovou.

Slavnostní akt se uskutečnil v prostorách Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích, které je největším mimopražským pracovištěm AV ČR a zároveň největší jihočeskou vědeckou institucí. 

Předsedkyně AV ČR: Jsme rádi, když se...

Hejtmanka Stráská zahajuje výstavu Jiřího Zemana (114.88 KB) 6.02.2018

Slavnostní vernisáží odstartovala v pondělí 5. února výstava osobitých obrazů abstraktního malíře Jiřího Zemana. Hejtmanka Ivana Stráská u příležitosti zahájení výstavy připomněla, že dílo tohoto umělce hostila hlavní budova krajského úřadu už před sedmi lety.

"Výtvarné umění mám velmi ráda. My normální lidé, kteří nejsme teoretiky umění prostě obrazy posuzujeme tak, že se nám buď líbí,...

6.02.2018

Efektivní výzkum pro potřeby regionu přinese nová vzájemná dohoda, kterou uzavře Jihočeský kraj s Akademií věd České republiky (AV ČR). Rámcovou smlouvu o spolupráci podepíší ve středu 7. února hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Slavnostní událost podpisu této smlouvy bude hostit Biologické centrum AV ČR v Českých Budějovicích, které je největším mimopražským pracovištěm AV ČR a zároveň největší...

5.02.2018

Eurocentrum České Budějovice (Ministerstvo pro místní rozvoj) společně s partnery Vás zve na seminář pro žadatele věnovaný přehledu dotačních možností se zaměřením na energetické úspory.

Během semináře v Českých Budějovicích se účastníci dozvědí o možnostech podpory jak z evropských fondů, tak národních programů na zateplování budov, výměnu zdrojů tepla, či výstavbu nových nízkoenergetických budov. Užitečné informace získají jak majitelé rodinných a...

Foto aktualita (9.79 KB) 5.02.2018

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením. 

...
Foto aktualita (112.30 KB) 1.02.2018

Za okny to ještě jarně nevypadá, ale jaro se nezadržitelně blíží. A s ním i dvaadvacátý ročník Juniorského maratonu. Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky. Ten po roce opět zamíří i do Jihočeského kraje, do Českých Budějovic. Registrace jsou již v plném proudu!  Která škola v kraji bude ta nejrychlejší? To se uvidí už ve čtvrtek 12. dubna na náměstí Přemysla Otakara II. Registrace je zdarma.

Juniorský maraton je projektem...

« Předchozí        Aktuální stránka: 49/557        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku