31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Modelka prezentuje náhrdelník ze sedlické krajky (115.92 KB) 31.08.2017

Křehkou krásu paličkované krajky ze Sedlice mohli poslední srpnový den obdivovat návštěvníci hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje. V rámci derniéry výstavy paličkovaných výrobků uspořádali sedličtí i působivou módní přehlídku, kde se daly výrobky ze Sedlice také zakoupit. Možnost mít doma stejnou krajku, jakou měla na svém povlečení i rakouská císařovna Sissi, využily desítky zájemců.

„V minulých dnech jsme se mohli přesvědčit, jak umí být sedlická krajka krásná. O to víc mě těší, že tradici její výroby dokázali sedličtí udržet přes čtyři sta padesát let," uvedl náměstek...

30.08.2017

Napojení českobudějovické zanádražní komunikace na dálniční obchvat jihočeské metropole v lokalitě Pohůrka a Srubec patří momentálně mezi jedny z hlavních priorit kraje. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot, který spolu s krajským radním pro dopravu Jiřím Švecem a Vladimírou Hruškovou - ředitelkou Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD ČR) správa České Budějovice, na toto téma jednal v Praze s generálním ředitelem ŘSD ČR Janem Kroupou.
„Pan generální ředitel Kroupa nás ujistil, že dálniční obchvat Českých Budějovic by měl být hotový do čtyř let. Z toho pro nás vyplývá, že do stejného termínu musejí být dokončeny i dálniční sjezdy napojené na...

30.08.2017

PRAHA 30. srpna 2017 - Specialisté Centra pro regionální rozvoj České republiky dokončili hodnocení projektů podaných ve výzvě IROP č. 54 „Deinstitucionalizace psychiatrické péče". Ke spolufinancování z Integrovaného regionálního operačního programu doporučilo 10 projektů, které budou spolufinancovány z evropských fondů. Osm projektů se nachází v alokaci výzvy a budou tedy financovány; dva projekty jsou náhradní a není na ně v tuto chvíli částka k financování způsobilých výdajů. Celkově projekty obdrží více než 1,5 miliardy Kč.
Deinstitucionalizace psychiatrických nemocnic znamená nové vybavení mobilních týmů, zřizování nových či rekonstrukce...

Foto aktualita (83.98 KB) 29.08.2017

Dnes končí Země živitelka. Děkujeme všem návštěvníkům, kteří si našli cestu ke stánku Jihočeského kraje, ochutnali regionální pochoutky, popovídali si s námi a zavítali také do letního amfiteátru českobudějovického výstaviště, kde jsme pro ně připravili pravou atmosféru Jižních Čech pohodových se skákacím hradem, dětským koutkem či sportovními trenažery. Těšíme se na Vás zase za rok. Fotografie z letošního ročníku jsou k dispozici na krajském Facebooku.

Hlavní hvězdou byl nestárnoucí Josef Laufer (117.75 KB) 29.08.2017

Zjistit, jaké jsou výhody Senior Pasů, co čekat od elektronických receptů, nechat si změřit cholesterol, krevní tlak či cukr. Hlavně se ale dobře pobavit ve společnosti nestárnoucího Josefa Laufera. Tuto možnost mohli zdarma využít návštěvníci už druhého ročníku Seniorských hrátek, který odstartoval v úterý v Českém Krumlově. Minoritský klášter, v jehož sále se akce konala, byl zaplněn do posledního místa.
„Akce byla skvělá, oceňuji, že mají možnost sejít se lidé...

Foto aktualita (398.47 KB) 28.08.2017

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

...

Foto aktualita (60.11 KB) 25.08.2017

Jihočeský kraj aktivně podporuje seniory a proto ani v letošním roce nebudou chybět Seniorské hrátky. Ty v loňském roce zaznamenaly obrovský úspěch a přilákaly více než 1 500 zájemců. Také letos je pro zájemce připraveno informačně-kulturní odpoledne v 7 městech Jihočeského kraje s bohatým doprovodným programem. Vstup na akci, která startuje v úterý 29. srpna v Českém Krumlově, je zdarma.

„Na Seniorských hrátkách 2017 se naši dříve narození spoluobčané mohou...

U stánku Jihočeského kraje na Zemi živitelce se v doprovodu hejtmanky Ivany Stráské zastavil i prezident Miloš Zeman (137.02 KB) 24.08.2017

Podpora výroby i konzumace regionálních potravin ze strany Jihočeského kraje. To bylo hlavní téma, které během zahájení 44. ročníku mezinárodního veletrhu Země živitelka na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 24. srpna prezentovala hejtmanka Ivana Stráská.
„Zamysleme se už nad samotným názvem této výstavy. Země živitelka - to přece znamená naši krajinu, půdu a lidi, co na ní pracují. To je to hlavní, to, co nám poskytuje obživu. My Jihočeši jsme přeci známí hrdostí na náš kraj. Buďme hrdí i na naše potraviny," vyzvala Stráská a představila myšlenku projektu, kterým chce kraj pomoci místním výrobcům i obchodníkům aby dostali své produkty více mezi lidi....

Foto aktualita (28.41 KB) 23.08.2017

Z důvodu závažné poruchy geometrické polohy koleje a přejezdové konstrukce bude 24. 8. 2017 od 7:00 hodin havarijně uzavřen železniční přejezd P5575 na Bukovci. Po odstranění závad bude přejezd uveden do provozu bez omezení. Předpokládaný konec opravy bude v sobotu 26. 8. 2017 v 8:00 hodin.

Stanovené objízdné trasy:

Veškerá doprava ve směru Č. Budějovice - D. Dvořiště bude vedena takto:
z křižovatky silnic I/3 x I/39 po I/39 až do Č. Krumlova dále po...

« Předchozí        Aktuální stránka: 50/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku