Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (16.46 KB) 6.02.2017

Putovní výstava MASARYKŮV ODKAZ konaná pod záštitou hejtmana Jiřího Zimoly je k vidění ve vestibulu hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje od 2. do 28. února 2017. Výstavu realizuje MASARYKOVO DEMOKRATICKÉ HNUTÍ, které se již více než 25 let zabývá odkazem T. G. Masaryka, jeho dílem a stále nabízí současníkům náměty k přemýšlení. Cílem výstavy je přiblížení osobnosti T.G.Masaryka široké veřejnosti, od žáků škol po občany obcí a měst v našem státě. Šíření odkazu prezidenta Osvoboditele je stěžejním úkolem Masarykova demokratického hnutí. Více informací o výstavě naleznete v přiložených...

Foto aktualita (29.65 KB) 6.02.2017

Ples Jihočeského kraje byl opravdu plný pohody. Děkujeme všem zúčastněným, že nám pomohli vytvořit báječnou atmosféru a těšíme se zase za rok. Pár fotografií z nezapomenutelného večera je k dispozici na Facebooku Jihočeského kraje.

Foto aktualita (116.82 KB) 2.02.2017

Bez problémů. Tak funguje Integrovaný dopravní systém Jihočeského kraje - Českobudějovicko (dále už jen IDS ČB), který zahájil provoz 1. ledna letošního roku. Konstatoval to ve čtvrtek 2. února hejtman Jiří Zimola.
Českobudějovicko bylo pro zavedení IDS vybráno zejména proto, že se jedná o spádové území, v jehož rámci využívá veřejnou dopravu zajišťovanou dopravci, se kterými má kraj uzavřenou smlouvu, denně až 90 % obyvatel. Dalším důležitým faktorem bylo, že se do IDS zapojila českobudějovická MHD, coby největší městský dopravce na jihu Čech. Projekt připravil a realizoval Jihočeský kraj se společností...

Foto aktualita (102.98 KB) 2.02.2017

V únoru 2016 Krajský úřad Jihočeského kraje (Odbor sociálních věcí - Oddělení prevence a humanitních činností) ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Jihočeského kraje a Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje, započal přípravu a realizaci jednotlivých aktivit projektu „Ozbrojený útočník". Projekt byl podpořen v dotačním programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR a Jihočeský kraj se na něm finančně také spolupodílel. Zároveň na projekt přispěla finanční částkou i energetická společnost E. ON. Projekt bude v rozšířené verzi pokračovat i letošní rok.

Projekt „Ozbrojený útočník" je rozsáhlým souborem preventivních opatření,...

1.02.2017

V sobotu 4. února se do Dolní Vltavice na Lipensku sjedou záchranáři z celé republiky, aby si společně se zahraničními kolegy vyměňovali poznatky a zkušenosti při nácviku záchrany lidského života na ledové ploše. Seminář pořádá Vodní záchranná služba ČČK Český Krumlov a Lipenská vodní záchranná služba spolupráci.

Seminář zahájí dopolední teoretická část v prostorách Hotelu Relax v Dolní Vltavici, na které prezentují vybraná témata spojená se záchranou z ledu vodní, zdravotničtí i letečtí záchranáři, kynologové, hasiči a mnozí další přednášející. Blok obohatí představení nejnovějších trendů v oblasti materiálně technického vybavení určeného pro záchranné...

1.02.2017

V případě veřejné zakázky Modernizace letiště České Budějovice byly nabídky uchazečů podány 15. listopadu a hodnotící komise se od té doby zabývala jejich podrobným posouzením. V průběhu zadávacího řízení se však objevily určité pochybnosti o tom, jakým způsobem prokázali někteří uchazeči splnění požadovaných kvalifikačních předpokladů, a tak je zadavatel začal důkladně prověřovat, aby při zadání takto významné zakázky nedošlo k žádnému pochybení. V nejbližší době bude svoláno další zasedání hodnotící komise, která by měla doporučit zadavateli výběr nejvhodnější nabídky, popř. jiný postup.

Policie ČR kontaktovala krajský úřad právě v souvislosti s prověřováním...

Foto aktualita (152.72 KB) 30.01.2017

Lépe komunikovat se svými profesionálními kolegy a rychleji dorazit na místo zásahu mohou jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí (JSDHO). Pomůže jim k tomu technika za téměř čtyři miliony korun, kterou jim věnoval kraj. Peníze na její pořízení získal od Nadace ČEZ na základě Rámcové smlouvy k zajištění připravenosti kraje na řešení krizových situací.
Komunikační techniku převzali dobrovolní hasiči v pondělí 30. ledna. Je určena pro jednotky, které zasahují mimo území obce, která tuto jednotku zřizuje. Tedy tzv. jednotky kategorie JPO II a JPO III.
„Jedná se o II. etapu a praktické dokončení...

Foto aktualita (54.41 KB) 25.01.2017

Basketbalisté z písecké ZŠ J. K. Tyla a mladá nadějná karatistka Alice Anderlová, se ve středu 25. 1. 2017 setkali na půdě Krajského úřadu Jihočeského kraje, kde je přivítala 1. náměstkyně hejtmana pro oblast školství a sociálních věcí Lucie Kozlová, aby jim poděkovala za jejich vzornou reprezentaci Jihočeského v oblasti sportu dětí a mládeže a ocenila jejich sportovní výkony.
U basketbalového týmu šlo o vítězství v unikátním projektu České basketbalové federace „Jr. NBA League v České republice". Kromě celkového vítězství byl ze ZŠ J. K. Tyla Písek, hrající pod hlavičkou Memphis Grizzlies, i jeden z hráčů Petr Bečka v nejlepší pětce turnaje a Josef Svoboda se...

Foto aktualita (71.79 KB) 25.01.2017

Sbírku Brýle pro Afriku organizuje RADAMBUK- Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. s Dětskou organizací Fénix na Slovensku.
Máte doma staré nepoužívané dioptrické brýle? Věděli jste, že v Keni mají hodnotu ročního platu?
Darujte brýle lidem, kteří je opravdu potřebují, ale nemohou si je dovolit.
Brýle můžete odevzdat v kanceláři RADAMBUK, Husova tř. 622/45, 370 05 České Budějovice.

Sbírka pokračuje do 31.12.2017!!!!
V roce 2016 jsme nasbírali po celé ČR celkem 40 kg brýlí, děkujeme všem dárcům!!!!!

Více informací v přiloženém souboru


« Předchozí        Aktuální stránka: 55/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku