Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (64.96 KB) 7.10.2016

Nabídka sportů pro žáky základních škol je v Českých Budějovicích a okolí velká. Mají možnost hrát většinou hned v několika klubech hokej, fotbal, házenou i volejbal a mohou si vyzkoušet další sporty včetně individuálních. Volejbalisté však mají problém získat zájemce do přípravky vyřešený. Pomohl jim k tomu nápad zkušeného trenéra i manažera volejbalistů EGE České Budějovice Bohuslava Chába. Letos k vylepšení projektu využili prostředky z programu Jižní Čechy olympijské.
„Dohodli jsme se před několika lety na osmi základních školách a zavedli jsme pro žáky druhých a třetích tříd kroužek volejbalu. Když kluci ve škole v kroužku skončí, často chtějí hrát volejbal dál a...

Foto aktualita (119.59 KB) 7.10.2016

Děti si rády hrají a rády se baví, což v Dačicích dobře vědí. Pořádají tu proto četné akce věnované právě dětem. Stále větší oblibě se dnes těší Házení kozla z věže se zajímavým úvodním průvodem. Novější historii má Prázdninové hraní Pod Lipkami, které letos v Dačicích vylepšili o podporu z programu Jižní Čechy olympijské. Oblíbené je i cukrování, zábavné odpoledne pro děti i dospělé.
„Nebojte se, živého kozla tu z věže neházíme. Je to plyšová náhražka. Než sletí z ochozu věže dolů, je tady program s průvodem v dobových kostýmech a pohádkami i historickým šermem. To se dětem líbí," uvedla vedoucí kulturního domu v Dačicích Romana Bártů. Přece jen však není...

Foto aktualita (156.06 KB) 5.10.2016

Akce podpořila osmiletého zdravotně postiženého Jana Šánu

Nabídku četných aktivit v Nové Bystřici letos rozšířil první ročník běžeckého závodu. V městečku si sportovci organizují své akce většinou sami. Běh Českou Kanadou byl zčásti výjimkou, protože se na něm kromě místních atletů podílela i radnice. Stal se zároveň charitativním projektem se snahou podpořit zdravotně postiženého osmiletého chlapce. Záměr pomoci Honzovi Šánovi z Hradiště pořadatelům i díky projektu Jižní Čechy olympijské vyšel.
„Určitě jsme nečekali, že zájem o běžecký závod bude tak veliký. Jen mezi dospělými se zapojilo zhruba 120 startujících. V rámcových závodech si...

Foto aktualita (102.77 KB) 5.10.2016

Slavnostního otevření rekonstruovaných prostor Jihočeské filharmonie se zúčastnil hejtman Jiří Zimola spolu s předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Janem Hamáčkem. Během letošního léta byla budova odsvěceného kostela sv. Anny, kde filharmonie sídlí, opravena tak, aby lépe vyhovovala současným potřebám. Vznikly nové šatny, zmodernizoval a prosvětlil se vstupní prostor a kavárna. Celá filharmonie je nyní přístupná bezbariérově díky vybudování výtahu do prvního patra, kde je vstup do hlavního sálu s kapacitou 220 míst. Celá rekonstrukce si vyžádala náklady ve výši 7 mil. Kč. Plánováno je dále zateplení...

Seniorské hrátky 2016 (1203.09 KB) 5.10.2016

Jestli naše seniory něco trápí, je to kromě nízkých důchodů i nedostatek společenských kontaktů. Každoročně jsme se snažili zajistit alespoň ke Dni seniorů nějakou společenskou akci. Zpravidla v krajském městě. Letos jsme se rozhodli za našimi seniory zajet do jednotlivých okresů. Od poloviny srpna tedy probíhala za účasti starostů okresních měst akce, nazvaná Seniorské hrátky. Název měl evokovat nejen věkovou skupinu, ale také atmosféru, která bude provázet celé odpoledne. Série byla zakončena na českobudějovickém výstavišti 1. 10. celodenním seniorským programem.
Zaměření cílilo na potřeby a zájmy seniorů. Zdravý životní styl, zdravé jídlo, měření hladiny cukru,...

Foto aktualita (65.80 KB) 5.10.2016

Každým rokem v říjnu (letos 14. 10. - 18. 10.) se koná ve SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky v Rudolfovské ulici č. 92 v Českých Budějovicích regionální výstava ovoce. Tato výstava má svou dlouholetou tradici. Letošní ročník je ročníkem sedmnáctým a nese se v duchu oslav 130. výročí založení naší školy. Škola byla založena doktorem Augustem Zátkou jako česká škola rolnická. August Zátka si byl „vědom těžké situace stavu zemědělského a zároveň přesvědčen o nutnosti zvýšiti vzdělání rolníka", a proto se snažil o zřízení zemědělské školy na jihu Čech.
A v čem spatřuje význam školy v současnosti pan ředitel...

4.10.2016

Jihočeský kraj zve na odbornou konferenci památkové péče na téma „Historická projektová dokumentace v památkové péči", která se uskuteční ve dnech 2.-3.11.2016 v Regionálním muzeu v Českém Krumlově.

V rámci dvoudenní konference se uskuteční řada odborných přednášek a připraveny jsou také odborné exkurze do Státního oblastního archivu v Třeboni, pobočky Český Krumlov a do rekonstruovaných českokrumlovských klášterů.

Konferenci pořádá Krajský úřad Jihočeského kraje a Regionální muzeum v Českém Krumlově za přispění Státního oblastního archivu v Třeboni, pobočky Český Krumlov.

Přednášející a tematický okruh...

Foto aktualita (86.65 KB) 4.10.2016

Nově rekonstruované půdní prostory za téměř 12 milionů korun včera otevřel hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Po slavnostním přestřižení pásky si pak spolu s ředitelkou Základní umělecké školy Otakara Ševčíka v Písku Jindřiškou Kudrlovou, režisérem Zdeňkem Troškou a dalšími mohl prohlédnout výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ a seniorské Akademie umění a kultury.

 

4.10.2016

Zastupitelstvo Jihočeského kraje usnesením č. 393/2016/ZK-25 ze dne 22. 9. 2016 schválilo Akční plán vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením 2017, který navazuje na Krajský plán vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením 2013 - 2016. Plné znění Akčního plánu vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením 2017 naleznete zde

« Předchozí        Aktuální stránka: 56/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku