31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (124.39 KB) 4.04.2017

Jihočeská krajská koalice vzešlá z podzimních voleb je životaschopná a bude pokračovat dál v práci na rozvoji jižních Čech. Shodli se na tom po pondělním jednání její představitelé z ČSSD, ANO a Jihočechů 2012.


Vládnoucí strany se sešly v reakci na poslední krajské zastupitelstvo, kde opozice napadla stavbu rekreačních domů u Lipna, kterou tu pro hejtmana Jiřího Zimolu a jeho náměstka Jaromíra Slívu realizuje předseda představenstva holdingu Jihočeské nemocnice Martin Bláha.

Jasno do problematiky staveb u Lipna by měl vnést nezávislý audit, který by měl být hotov do zasedání příštího krajského zastupitelstva konaného 11. května.

Koalice se...

4.04.2017

Jihočeský kraj vyhlásil pro obce do 3 tisíc obyvatel Dotační program Podpora oprav místních komunikací. Vzhledem k množícím se dotazům zpracovávají odbor dopravy a silničního hospodářství a odbor evropských záležitostí aktuálně odpovědi na nejčastější otázky žadatelů. Tyto dotazy a odpovědi najdete ZDE.

Foto aktualita (123.55 KB) 3.04.2017

Rozsáhlé znalosti a odborné dovednosti prokázali žáci střední školy zřizované Jihočeským krajem. V rámci 23. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem se v soutěžní kategorii o nejlepší katalog umístili studenti Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9 na 5. a 7. místě. Uspěli tak v silné konkurenci 115 tuzemských i zahraničních účastníků, kteří se soutěžního klání konaného ve dnech 22. - 24. března 2017 na pražském Výstavišti Holešovice zúčastnili. Cílem akce bylo vyzkoušet, prohloubit a procvičit poznatky nejen z odborných předmětů, ale i z cizích jazyků, převážně jazyka anglického a německého. Neméně důležité byly také komunikační dovednosti. Všechny své...

Dan Přibáň (153.11 KB) 31.03.2017

Pestrá nabídka turistického vyžití (nejen) na jihu Čech bude obsahem veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2017, který se uskuteční ve dnech 6. až 8. dubna na českobudějovickém výstavišti. Návštěvníci Travelfestu budou mít možnost navštívit expozice turistických oblastí a cílů, měst, regionů, infocenter, podnikatelských subjektů a dalších společností působících v cestovním ruchu. Odborníkům je pak určena dvoudenní konference Travelcon. Veletrh probíhá společně s festivaly Gastrofest a Febiofest.
Letošní první ročník Travelfestu, nástupce Jihočeského Kompasu, se koná v duchu „Jižních Čech pohodových" a na své si zde přijde opravdu každý.
„U nás se...

28.03.2017

Upozorňujeme na spuštění nových webových stránek Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje s názvem Sociální portál Jihočeského kraje.

Na tomto portálu jsou k dispozici veškeré základní informace ze sociální oblasti určené pro širokou veřejnost i poskytovatele a uživatele sociálních služeb. Naleznete zde informace týkající se registrací sociálních služeb, plánování či financování sociálních služeb na území Jihočeského kraje. Dále jsou zde uvedeny kontakty přímo na zaměstnance, jež mají jednotlivé agendy z oblasti sociálních služeb v rámci Krajského úřadu Jihočeského kraje na starosti....

24.03.2017

Významná finanční úspora, rychlejší odbavení a jeden jízdní doklad. To jsou hlavní výhody integrovaného dopravního systému Jihočeského kraje (dále jen IDS JK), který je na území Českobudějovicka provozován od 1. ledna 2017. Tento systém umožňuje pravidelnému cestujícímu ušetřit oproti obyčejnému jízdnému až 30 % nákladů. Přestupní jízdenku IDS JK lze navíc na území Českobudějovicka využít ve vozech městské hromadné dopravy, linkových autobusech i vlacích ČD.

Výhoda pro pravidelné cestující


Jízdenka je tvořena příslušným personifikovaným průkazem a časovým kupónem s platností...

Foto aktualita (30.51 KB) 20.03.2017

Všestranně nadaná hudebnice a výtvarnice Milli Janatková vydává nové CD „Mým kořenům", jež je součástí stejnojmenného projektu. Předkové této výjimečné autorky pocházeli z Jižních Čech a Pošumaví. Projekt vznikl pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly.

Nové album Milli Janatkové navazuje na její pozoruhodný sólový debut „Proměna", který v letech 2014 a 2016 získal v USA celkem osm nominací na prestižní ceny Independent Music Awards (USA) a dvě nominace na české ceny Tais Awards. Dalším autorčiným krokem na cestě k proměně sebe sama je hledání kořenů vlastní rodiny a...

Foto z tiskové konference (173.66 KB) 13.03.2017

Modernizaci Letiště České Budějovice dokončí sdružení společností GEOSAN GROUP a HABAU CZ za 418 milionů korun bez DPH. Výsledky výběrového řízení, které schválila rada kraje, tlumočil v pondělí 13. března novinářům hejtman Jiří Zimola.
Druhá ve výběrovém řízení skončila společnost SKANSKA s cenou 428 milionů Kč bez DPH a třetí sdružení společností Porr a EDIKT s cenou 438 milionů Kč bez DPH.
„Vítězná firma by měla na letišti vybudovat například vnitroareálové a veřejné komunikace, terminál, objekt zabezpečení letového provozu, venkovní osvětlení, radionavigaci, radiokomunikaci, světelné vybavení a ostatní technologická zařízení pro odbavení cestujících či...

9.03.2017


Na jihu Čech utratí turisté každoročně přibližně 20 miliard korun. Vyplývá to z analýzy auditorské a poradenské společnosti KPMG, kterou si nechala zpracovat Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) spolu s Jihočeskou hospodářskou komorou (JHK). Celková ekonomická spotřeba iniciovaná turismem v multiplikaci, tedy včetně zahrnutí nepřímých finančních efektů, se dle studie vyšplhala až na 40 miliard.
Analýza, kterou KPMG zpracovávala loni, sledovala tržby z turismu v regionu v roce 2015. „Na základě těchto souhrnných dat výzkum konstatuje, že celkový přínos cestovního ruchu pro veřejné rozpočty v jižních Čechách, tedy pro města, obce a podobně, se v roce 2015...

« Předchozí        Aktuální stránka: 68/547        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku