31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (22.71 KB) 4.11.2016

Podnikatelský klub Empiria 21 JČ ve spolupráci se Švýcarskou hospodářskou komorou a Switzerland Tourism zvou dne 10.11.2016 od 18:00 do 21:00 hod do ul. Riegrova 51 na Švýcarský večer. Akce je zaměřená na "ochutnávku" švýcarských produktů, které je možné v JČ a v ČR koupit. Těšit se můžete na prezentaci dokumentů o Švýcarsku podkreslené švýcarskou hudbou.
Na akci bude tombola s hodnotnými výhrami. Více informací včetně výše vstupného naleznete v pozvánce.

nově zvolené zastupitelstvo (157.91 KB) 3.11.2016

Jiří Zimola (ČSSD) podruhé obhájil post hejtmana a v čele Jihočeského kraje tak bude stát už ve třetím volebním období. Rozhodli o tom ve čtvrtek 3. listopadu 2016 noví krajští zastupitelé.
V čele jižních Čech bude v následujících čtyřech letech stát koalice ČSSD, ANO a Jihočeši 2012. V krajském zastupitelstvu, které má 55 členů, bude mít toto uskupení většinu 31 hlasů, tedy stejně, kolik měla předchozí koalice ČSSD a KSČM.
Na základě hlasování zastupitelstva se první náměstkyní hejtmana stala Lucie Kozlová (ANO) a dalšími náměstky jsou Ivana Stráská, Jaromír Slíva (oba ČSSD) a Jan Kubík (ANO). Výše uvedené uvolněné radní doplní Jaromír Novák (ČSSD) a Pavel Hroch...

Foto aktualita (173.07 KB) 3.11.2016

Jihočeský kraj nyní realizuje projekt s názvem „Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji II.", který bude trvat do 31. 3. 2019. V rámci tohoto projektu se bude tvořit nový Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb 2019 - 2021, dále pak Krajský plán vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením 2018 - 2021. Projekt zahrnuje také vznik nového krajského informačního systém s názvem Jihočeská aplikace pro sociální služby v Jihočeském kraji. Tato aplikace by měla obsahovat několik modulů usnadňující plánování, řízení a financování sociálních služeb. Její součástí bude i Elektronický...

Foto aktualita (112.56 KB) 2.11.2016

Studenti oboru Veterinářství SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky z Českých Budějovic se ve dnech 23. - 26. 10. 2016 účastnili mezinárodní soutěže „Cena ústředního ředitele Státní veterinární správy". Soutěž se konala opět v Praze v Lysolajích a naši studenti obsadili první místo.
Soutěže se účastnilo 10 veterinárních škol, 8 bylo z České republiky a 2 ze Slovenska. Každou školu reprezentuje vždy jedno čtyřčlenné družstvo. To naše tvořily studentky 4. ročníků: Terezie Kučerová, Lenka Nedvědová, Justina Vacíková, a Pavlína Zelenková.
Práce soutěžících v několika soutěžních disciplínách hodnotila...

2.11.2016

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá seminář pro žadatele o dotace z národních programů pro rok 2017 zaměřených na podporu venkova. Seminář se koná 9. 11. 2016 od 9:30 do 13:00 hod. v Akademii veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj, Staroměstské nám. č. 6., Praha 1.

Seminář bude zaměřen na tyto národní dotační programy:
- Podpora obnovy a rozvoj venkova
- Podpora revitalizace území
- Národní program podpory cestovního ruchu v regionech
- Podpora bydlení
- Podpora územně plánovacích činností obcí

Kapacita semináře je 100 účastníků a...

Zástupci ČSSD, ANO a Jihočeši 2012 právě podepisují koaliční smlouvu (98.92 KB) 2.11.2016

ČSSD, ANO a Jihočeši 2012 budou příští čtyři roky stát v čele Jihočeského kraje. Podpisem koaliční smlouvy to ve středu 2. listopadu 2016 stvrdili za ČSSD dosavadní hejtman Jiří Zimola, za ANO Radka Maxová a za Jihočechy 2012 Pavel Hroch. Zároveň ji signovali i další dva zástupci uvedených stran.
V krajském zastupitelstvu, které má 55 členů, bude mít toto uskupení většinu 31 hlasů, tedy stejně, kolik měla předchozí koalice ČSSD a KSČM.


Mezi programové priority patří bezplatná zdravotní péče, rozvoj venkova i cestovní ruch


Podpisem koaliční smlouvy se ČSSD, ANO a Jihočeši 2012 mimo jiné zavázali k programovým prioritám dalšího rozvoje...

Foto aktualita (1251.00 KB) 2.11.2016

Budoucnost míří do Českých Budějovic! Zveme vás na unikátní den - Nanoden. Uvidíte nejnovější funkční oblečení s nanočásticemi stříbra, zažijete světovou premiéru české nanovlákenné čističky vzduchu na okna, můžete si nechat odstranit revoluční maskou s nanovláknem vrásky a mnoho dalšího. Vstup je zdarma. Více informací v přiloženém souboru.

Foto aktualita (87.04 KB) 27.10.2016

Majitel společnosti Brisk Mojmír Čapka, kreslíř a karikaturista Václav Johanus, zlatý paralympik z paralympiády v Rio de Janeiro Arnošt Petráček, předseda představenstva Rybářství Třeboň Jan Hůda a dvě novinářské sportovní legendy Deníku Vladimír Majer a Bohumil Ortman převzali od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu.
Tuto Cenu hejtmana získali u příležitosti oslav 98. výročí vzniku samostatného československého státu 28. října 1918. Slavnostní ceremoniál se odehrál ve středu 26. října 2016 v prostorách bývalé zámecké jízdárny v Hluboké nad Vltavou, kde nyní sídlí Alšova jihočeská galerie.
Uvedená šestice vzešla z nominací, které lidé během letošního roku zasílali na...

27.10.2016

Již v listopadu loňského roku zahájil Jihočeský kraj realizaci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání v Jihočeském kraji. Krajský akční plán (KAP) je základním předpokladem pro přípravu a realizaci procesu zvyšování kvality vzdělávání v Jihočeském kraji. Stanovuje priority a jednotlivé kroky nutné k dosažení cílů vzdělávací politiky v kraji a je zaměřen především na ty oblasti, které se přímo dotýkají regionálního trhu práce (například polytechnické vzdělávání, kariérové poradenství, spolupráce se zaměstnavateli nebo podpora podnikavosti).
Příprava krajského akčního plánu je jednou z podmínek pro čerpání prostředků z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání....

« Předchozí        Aktuální stránka: 72/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku