Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: První potápěčské zkušenosti získal dobrovolný hasič Jan Hrřuška  v Dalmácii. (344.95 KB) 15.06.2015


Dobrovolní hasiči ze Soběnova na Českokrumlovsku se o velký kus přiblížili v akceschopnosti svým profesionálním kolegům. Jeden z jejich členů se totiž vypravil do chorvatského Pakoštane, aby rozšířil možnosti své zásahové jednotky o nové záchranářské techniky. Domů se vrátil s mezinárodně platnou potápěčskou licencí OWD.

„Ve vodě je jako doma. Jeho kvalifikační hloubkový limit sice zatím činí pouze osmnáct metrů, jsme ale již domluveni na pokračování do 40 metrů. Završením následně bude záchranářská kvalifikace spojená mimo jiné s kurzem kardiopulmonální resuscitace," uvedl šéf...

Foto: Tiskové konference k zahájení cyklobusové sezóny se zúčastnili (zprava) Jaromír Polášek, Petr Šuleř a Miloslav Mrkvička. (502.39 KB) 12.06.2015


Mimořádný projekt podporuje turistiku a životní prostředí. Od června na čtyřech a o hlavních prázdninách na sedmi speciálně vybraných autobusových linkách nasadí hlavní jihočeský dopravce autobusy s cyklovleky. Cyklisté se tak bez aut, nebo dlouhých přejezdů po silnicích dostanou do nejatraktivnějších míst kraje.
Kvilda, Novohradské hory, Třeboňsko, Česká Kanada, Orlík., Gmünd. To jsou jen některé z cílových zastávek Cyklotransu. Kraj spolu s generálním partnerem a hlavním dopravcem tak vychází vstříc jedné z nejvýznamnějších skupin návštěvníků jižních Čech - cykloturistům.

„Jižní Čechy jsou kraj přímo zaslíbený cyklistice. Máme nejlepší síť cyklostezek a...

11.06.2015

O víkendu 13. a 14. června bude Novohradská ulice v Českých Budějovicích uzavřena pro veškerou dopravu, tedy včetně autobusů MHD a Jihotransu. Důvodem je pokládka obrusné vrstvy v celém momentálně uzavřeném úseku včetně provedení vodorovného dopravního značení při vhodných klimatických podmínkách.

Předpoklad otevření Novohradské ulice je pak v pondělí 15. června 2015.

Foto: Nejlepší cyklista v mladší kategorii Lukáš Markovec  s místostarostou Janem Klimešem a radním Antonínem Krákem. (246.96 KB) 11.06.2015

V úterý 9. června 2015 se uskutečnilo v Prachaticích krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů pod záštitou krajského radního pro oblast dopravy Antonína Kráka a starosty města Prachatice Martina Malého. Ve dvou věkových kategoriích soutěžila vítězná družstva ze sedmi okresních kol.

Akci organizačně zajišťoval Jihočeský kraj - Krajský úřad, Dům dětí a mládeže Prachatice, krajské pracoviště BESIP Ministerstva dopravy, Město Prachatice, Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, Územní odbor Prachatice, Vojenská policie Tábor, Městská policie Prachatice, Městský úřad Prachatice a Oblastní spolek Českého červeného kříže Prachatice. Ceny předával krajský radní...

10.06.2015

Fotbalový turnaj se uskuteční dne 16. 6. 2015 v dolnorakouském městě Laa an der Thaya v rámci spolupráce krajů Jihočeského, Vysočina, Jihomoravského a spolkové země Dolní Rakousko, pracovní skupina 13. Vzdělání, výchova, mládež a sport.

Pořadatelem turnaje je Zemský referát pro mládež Dolního Rakouska ve spolupráci s městem Laa an der Thaya.

Každý ze čtyř regionů bude reprezentovat jedno školní fotbalové mužstvo, věková kategorie - ročník narození 1999,2000.

Za Jihočeský kraj se zúčastní školní fotbalové mužstvo Základní školy Grünwaldova České Budějovice pod vedením trenéra Mgr. Martina Wohlgemutha.

V roce 2016 převezme pořadatelskou štafetu Kraj...

Foto: Jiří Zimola navštívil stavbu nového pavilónu Perinatologického centra intenzivní péče v českobudějovické nemocnici. (181.79 KB) 10.06.2015

Loni v dubnu zahájená výstavba nového pavilónu Perinatologického centra intenzivní péče v českobudějovické nemocnici finišuje. Dnes stavbu osobně zhlédl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Konstatoval, že stavební práce probíhají dle plánu a při minimálním dotčení běžného provozu tohoto největšího zdravotnického zařízení na jihu Čech.

Kolaudace stavby za přibližně 210 miliónů korun je plánována na říjen. K tomuto termínu by se do nového moderního objektu měla začít stěhovat obě oddělení, která jsou jeho nedílnou součástí, gynekologicko-porodnické a neonatologické.

„Je dokončena hrubá stavba objektu a střecha. Ke konci se blíží také zateplování a finální...

9.06.2015

Ve středu 10. června v 19. hodin bude v kinosále Hvězdárny a planetária České Budějovice přednášet doc. RNDr. Alena Šolcová, Ph.D. z ČVUT v Praze. Tématem přednášky je úplné zatmění slunce, ke ktreému došlo v roce 1415 v den druhého slyšení mistra Jana Husa. Dozvíte se jaké byly dobové zprávy o úplném zatmění nebo jaký význam mělo pozorování zatmění slunce ve středověku.

 

Vstupné 80,- Kč.

 

www.hvezdarnaCB.cz

Foto: 5. ročník dětského dne a benefičního koncertu \ 9.06.2015

V sobotu 13. června 2015 se pod záštitou Jihočeského kraje na Martinském Mlýně v obci Hrádek u Pěčína, kousek od Trhových Svinů,uskuteční 5. ročník dětského dne a benefičního koncertu "Kdo má rád...". Od 11. hodin zde proběhne pro všechny děti pohádkový dětský den v pohádkovém lese včetně atrakcí zdarma. Večer se uskuteční velký koncert.

Mezi účinkujícími se letos představí: Josef Laufer, Chantal Poullain, Ilona Csáková, Martin France, Jakub Smolík, Radka Fišarová, Bohuš Matuš, Pavel Roth, Leona Šenková, 5Angels, Markéta Zehrerová, Vítek Pokorný, Blood is Up ad. A možná přijde i ..........

Foto: U nás v kraji. (398.47 KB) 8.06.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 76/498        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku