Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (1196.83 KB) 3.08.2016

Připravenost obcí Lipenska na blížící se otevření Olympijského parku Rio Lipno 2016 dnes ověřoval hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Během své inspekční cesty kontroloval zejména kapacitu odstavných parkovišť, přehledné značení příjezdových cest a bezpečnost sportovních areálů. Svou pozornost zaměřil nejen na samotný Olympijský park v Lipně nad Vltavou, ale zajel také například do Vyššího Brodu, Loučovic, nebo Frymburka. Přesvědčil se o maximálním nasazení všech, kdo se na přípravě akce Rio-Lipno podílejí. Přesto je nutná určitá míra trpělivosti od všech návštěvníků.
„Určité nepohodlí při...

3.08.2016

Řidiči, kteří se vypraví vlastními auty do jižních Čech s cílem zavítat do Olympijského parku Rio - Lipno v Lipně nad Vltavou, mohou využít tři hlavní trasy. A to ve směrech od Českých Budějovic, Vimperka a Netolic. Alternativou jsou veřejné autobusové i vlakové spoje. Olympijský park, coby finále projektu Jižní Čechy olympijské, zahájí provoz v pátek 5. a potrvá do neděle 21. srpna.
„První variantou pro řidiče osobních vozidel, která bude zřejmě nejvyužívanější, je trasa České Budějovice - Kaplice - Dolní Dvořiště - Vyšší Brod - Loučovice a následné odstavení aut na záchytných parkovištích ve Vyšším Brodu a Loučovicích, odkud Jihočeský kraj zajistil kyvadlovou...

Foto aktualita (1278.87 KB) 2.08.2016

Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu a za finanční podpory skupiny ČEZ pomůže aktivním seniorům, a nejen jim, poznávat nejkrásnější místa v regionu díky rozšíření sítě půjčoven elektrokol do dalších šesti měst.

Rozšířená nabídka navazuje na pilotní projekt „Elektrokola pro seniory (a nejen pro ně)", který odstartoval loni na podzim v Nových Hradech, kde jich nyní mají pro zájemce k dispozici šest.

Dvacet nových elektrokol za celkem 746 900 korun si lze od 2. srpna 2016 vypůjčit v Suchdole nad Lužnicí (4 ks), Nové Bystřici (4 ks), Borovanech (4 ks),...

2.08.2016

Zemědělské sociální farmy s projektovými záměry, pro které nejsou v současných dotačních schématech příslušné finanční podpory, mohou na tato "bílá místa" upozornit Regionální stálé konference při jednotlivých krajích.

Regionální stálá konference pro území Jihočeského kraje bude pro Ministerstvo zemědělství ČR v srpnu 2016 sbírat z území projektové záměry a náměty od místních firem, organizací, institucí. Tyto záměry se stanou součástí Regionálního akčního plánu, jež bude základem pro tvorbu Akčního plánu Strategie regionálního rozvoje na roky 2017-18.

Cílem sběru projektových záměrů a...

1.08.2016

Týden vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji 2016 pořádá Asociace institucí vzdělávání dospělých za podpory Jihočeského paktu zaměstnanosti ve spolupráci s partnery Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů a Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích.
Co je Týden vzdělávání dospělých (TVD)?
Týden vzdělávání dospělých je celostátní, ale i celosvětová akce na podporu účasti dospělých na jejich vzdělávání v dospělosti. V rámci TVD se v desítkách měst ČR konají stovky akcí, které mají podobu ukázkových kurzů, testování znalostí a dovedností a celé řady dalších aktivit.
Co Vám Vaše účast...

Foto aktualita (903.90 KB) 28.07.2016

Zvýšení počtu policistů, hasičů, záchranářů, stálý dohled hygieniků, zajištění příjezdových tras, namátkové kontroly návštěvníků u vchodů a každodenní dohled nad bezpečností v areálu parku Rio-Lipno i na okolních sportovištích. To jsou jen některá z opatření, která připravil Jihočeský kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem, zástupci integrovaného záchranného systému a starosty obcí na Lipensku k zajištění bezproblémového průběhu celé akce.
Dlouhé měsíce příprav vyvrcholily koordinační schůzkou, kde se řešila dopravní obslužnost, zdravotnické zabezpečení pro případ menších i vážnějších úrazů, bezpečnostní a hygienická opatření, stejně tak jako pokyny pro sportovce...

Foto aktualita (281.23 KB) 27.07.2016

Před týdnem skončilo v italském Montegranario Mistrovství Evropy mužů v softballu a reprezentace ČR zvítězila. Jedná se o hatrick, Česká republika je vítězem ME již po třetí za sebou, V nejužším výběru české reprezentace startovali na ME také 4 hráči softballového klubu Žraloci Ledenice: Jiří Korčák, Petr Frejlach, Jaroslav Breník a Patrik Kopečný (viz foto v příloze, hráči zleva). V letošním roce má klub hráče ve všech českých reprezentacích ať mužů nebo žen, což již samo je mimořádným úspěchem nejen pro klub, ale také pro jihočeský sport.

26.07.2016


Jihočeský kraj ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá zpětným odběrem a recyklací vysloužilých elektrospotřebičů, zvou na noční prohlídky hradu a zámků Jihočeského kraje pod názvem Večerní prohlídky s Elektrolhotou.
Kostýmovaná představení pro celou rodinu proběhnou postupně na zámku Kratochvíle (29. 7.), zámku Třeboň (30. 7.) a hradu a zámku Jindřichův Hradec (5. 8.). Děti, a nejen ony, se mohou zúčastnit připraveného programu, který bude pokaždé od 18:00 do 22:00 hodin. V něm se formou pohádky dozví vše o recyklaci starého elektra. Pohádku pak doprovází...

Foto aktualita (57.82 KB) 25.07.2016

Poprvé za hranicemi Švýcarska, poprvé v České republice. Soutěž, jaká tu ještě nebyla.

Pro každého může Gigathlon představovat jiné hodnoty či výzvy. Dosavadní účastníci často jmenují "překonání osobních hranic", "týmový zážitek" či "radost z aktivního způsobu života". Bez ohledu na osobní naplnění každého z účastníků lze říct, že Gigathlon je jedna velká sportovní rodina, která se každý rok potkává a těší se na nové sportovní i společenské zážitky. Samotný závod ve Švýcarsku probíhá každoročně vždy druhý víkend v červenci a obsahuje tyto disciplíny:
- plavání
-...

« Předchozí        Aktuální stránka: 79/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku