Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

6.01.2016


Integrovaný regionální operační program (IROP) nabízí v novém programovacím období široké možnosti pro financování regionální infrastruktury po celé České republice.

V rámci specifického cíle 2.5 Snížení energetické náročnosti v sektoru bydlení je žadatelům prostřednictvím 16. výzvy IROP Energetické úspory v bytových domech k dispozici 4,5 mld. Kč!

Projektové záměry mohou předkládat: vlastníci bytových domů a společenství vlastníků bytových jednotek se čtyřmi a více byty, kromě fyzických osob nepodnikajících, z celé ČR mimo hl. m. Prahy.

K podporovaným aktivitám patří snižování spotřeby energie zlepšením tepelných vlastností budov, podpora zařízení pro...

4.01.2016

Prvním jihočeským miminkem roku 2016 je Terezka Tomšovicová, která se v 0.39 hodin narodila v Nemocnici Písek, a. s. Při porodu vážila 4,15 kilogramů.

„Porod proběhl spontánně a v termínu. Pro maminku to byl už druhý porod, bratr letošního prvního jihočeského miminka přišel na svět v roce 2012," uvedl ředitel Nemocnice Písek, a. s., Jiří Holan. Doplnil, že v roce 2015 se v písecké nemocnici narodilo 865 dětí, což je o 51 více, než v roce předchozím. „Písecká porodnice je příjemným prostředím pro porod. Maminky si mohou vybrat, zda budou rodit na porodním sále v bleděmodrém nebo zelenkavém provedení, posléze využívají rodinné pokoje se samostatným...

4.01.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Z projektu Oranžový rok jsou podporovány například různé akce pro děti. (517.96 KB) 29.12.2015


Projekt Oranžového roku Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je živou vodou pro sport, kulturu a společenský život obcí v jejím sousedství. Shodují se na tom starostové všech dvaatřiceti obcí v takzvané zóně havarijního plánování (ZHV) elektrárny.

„Troufám si říci, že Oranžový rok je téměř nepostradatelný pro spolkový život v obci. Díky němu se občané mohou realizovat ve sportovních a společenských aktivitách v rámci činnosti svých spolků a sdružení," uvedl například starosta Temelína Petr Macháček.

„Za posledních několik let u nás vzniklo mnoho nových občanských sdružení, která opravdu dobře pracují a pořádají spoustu zajímavých akcí. Velmi...

28.12.2015

Ve velkém sále kulturního domu Metropol v Českých Budějovicích se v pondělí 21. 12. 2015 konalo již tradiční slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Jihočeského kraje. Jihočeským sportovcem roku byl vyhlášen v DK Metropol akrobatický letec Martin Šonka.

 

 

Další pořadí v kategorii jednotlivců

2. Radek MACH (volejbal, Jihostroj ČB)
český reprezentant, účastník mistrovství Evropy, opora vicemistra republiky

3. Petra KREJČOVÁ (triatlon, TriSK ČB)
na neoficiálním mistrovství světa v dlouhém triatlonu zlatá v kategorii žen nad 35 let, mistryně republiky

4. Antonín HALEŠ (kanoistika, Vltava Č. Krumlov)...

Foto: Koledy a betlém přilákaly na Štědrý den do Nákří lidi z celého okolí. (696.44 KB) 28.12.2015

Zhruba 250 lidí, tedy více, než je vlastních obyvatel obce, přilákalo na Štědrý den odpoledne do Nákří na Českobudějovicku společné zpívání koled u nového obecního betléma. Ten vytvořili místní dobrovolníci díky příspěvku Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ.

„Betlém jsme pojali jako symbol rodiny a společného setkávání, současně jsme založili novou obecní tradici a podle počtu zúčastněných zřejmě úspěšně. V budoucnu budeme rozšiřovat počet postav. Jako první určitě přibudou tři králové a zvířata, která byla Kristovu zrození přítomna," poznamenala hlavní autorka a realizátorka nápadu Iva Brejžková. Spolu s ní se na přípravě betlému podíleli i další obyvatelé...

Foto: VIDEO: U nás v kraji 25.12.2015. (398.47 KB) 28.12.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

25.12.2015

Rádi bychom Vás informovali o oficiálním zahájení Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko - Česká republika 2014-2020.

V termínu od 7. ledna 2016 bude žadatelům umožněno předkládat prostřednictvím elektronického monitorovacího systému (www.ems.at-cz.eu) projektové žádosti do Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko - Česká republika 2014-2020. Nejzazší termín pro podání žádostí na červnový Monitorovací výbor byl stanoven na 22. března 2016.

Na oficiálních webových stránkách programu jsou v současné době nově k dispozici aktualizovaná...

22.12.2015 Štědrý den bude letos v Nákří na Českobudějovicku mimořádně slavnostní. Díky příspěvku Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ totiž na zdejší návsi vyroste nový unikátní betlém v životní velikosti. Veřejnosti bude poprvé představen ve čtvrtek 24. prosince ve 14 hodin a k vidění zde bude až do svátku Tří králů, tedy do 6. ledna příštího roku. „Betlém bude přibližně čtyři metry široký, metr a půl hluboký a cirka 3,7 metru vysoký. Kostra je z březového dřeva vyplněná rákosem ze zdejších rybníků. Uvnitř budou jesličky s Ježíškem, Svatá Marie a Svatý Josef. Možná ještě stihneme dokončit anděla a ovečku. Po setmění bude betlém vždy osvětlen. Chybět zde nebude ani světlo dovezené...
« Předchozí        Aktuální stránka: 80/521        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku