31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Žáci Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy automobilní a technické v Českých Budějovicích se sešli i spolu s rodiči během zahájení nového škol (249.33 KB) 1.09.2016

Dvacet čtyři tisíc žáků nastoupilo ve čtvrtek 1. září do krajem zřizovaných středních škol. Z toho 25 procent na gymnázia a lycea, 40 procent na střední odborné školy a 35 procent na střední odborná učiliště. Celkově do lavic na jihu Čech usedlo 82 tisíc dětí, tedy do základních a středních škol.
S ohledem na požadavky trhu práce kraj dlouhodobě podporuje technické obory. U vybraných z nich proto zavedl systém vyplácení stipendií. „Od roku 2010 do konce června 2016 jsme touto formou již vyplatili téměř 14 milionů korun," uvedl hejtman Jiří Zimola. Podpořeno bylo za tuto dobu již 1436 žáků učebních oborů.


Úleva ze stažení žalob kvůli církevním...

1.09.2016

Jihočeský kraj nabízí i v roce 2016 pomoc obcím do 10 000 obyvatel, školám, občanským sdružením, nadacím a dalším veřejnoprávním a neziskovým subjektům, jejichž projekty získají příslib dotace z evropských fondů či jiných evropských dotačních titulů. 1.9.2016 vyhlásil Jihočeský kraj dotační program na financování úroků z úvěrů či půjček, které si výše uvedené subjekty musejí vzít na předfinancování svých projektů. Úroky jsou většinou výdajem, který z evropských peněz nelze hradit, což zejména pro neziskové organizace znamená zvýšenou finanční zátěž a mnohdy zásadní překážku pro podání žádosti o evropskou...

31.08.2016

Už pošesté se letos v Jihočeském kraji a po celé České republice uskuteční tradiční akce vyhlášená společností ELEKTROWIN a.s. s názvem Železný týden. Je určena ke zvýšení informovanosti veřejnosti o zpětném odběru vysloužilých spotřebičů a jejich následné ekologické recyklaci. Až dosud stačilo vysbírat čtyři kila starého elektra na obyvatele a rok. Při sčítání výsledků za letošní rok už ale čeká všechny členské státy Evropské unie hodnocení podle nových kvót, které jsou přísnější.
„Už tradičně se během září zvyšuje množství elektra odevzdaného k recyklaci, Železný týden je pro...

31.08.2016

V prostorách hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje je v září možno zhlédnout výstavu s názvem RENESANČNÍ MĚSTO PRACHATICE A JEHO VELIKÁNI. Ve všech patrech budovy U Zimního stadionu 1952/2 jsou umístěna výtvarná díla, která jsou průřezem 10 let Mezinárodního výtvarného workshopu Salve. Na výstavu jste srdečně zváni. Více informací v příloze

Foto aktualita (398.47 KB) 30.08.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 


Foto aktualita (673.37 KB) 30.08.2016

Rodičům a dětem, kteří s prvními dny nového školního roku řeší otázku, co s volným časem dětí, kde a jak budou trávit děti odpoledne, nabízí Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje kontakty a informace o svých členských spolcích, kde mohou nalézt širokou nabídku kroužků, oddílů a klubů širokého spektra zaměření. Dětské spolky nabízejí program, který se kvalitou vyrovná komerci - ale podstatně levněji. Přitom je vedou zkušení a proškolení dobrovolníci, kteří dětem věnují svůj volný čas bez nároku na odměnu.

Z mnoha aktivit si zájemci mohou vybírat na stránkách členských spolků RADAMBUK - Rady dětí a mládeže...

Foto aktualita (2767.63 KB) 30.08.2016

Český svaz aerobiku a fitness FISAF zve učitele a trenéry pracující s dětmi na konferenci, při které bude představen celonárodní projekt všeobecné sportovní přípravy dětí předškolního a mladšího školního věku (4 - 9 let), zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly.
Na konferenci se dozvíte základní informace o projektu a školení, způsob jeho realizace na mateřských a základních školách. Novinky a doporučení ve výživě dětí představí RNDr. P. Suchánek.
Konference se koná 20. 9. 2016 od 10:00 do 13:00 hod v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. B....

Foto aktualita (704.83 KB) 26.08.2016

Informace o Dluhové poradně a projektu Senior Pas, měření tlaku i cholesterolu, vystoupení Josefa Laufera nebo posezení při kávě a další program. To vše nabízejí tzv. Seniorské hrátky, které pořádá Jihočeský kraj ve spolupráci se všemi bývalými okresními městy.
Poprvé se Seniorské hrátky uskutečnily ve čtvrtek 25. srpna v Českém Krumlově. „Cílem našich setkávání se seniory je osvětová činnost, což je případ Dluhové poradny či měření tlaku a cholesterolu, ale chybět samozřejmě nesmí ani dobrá zábava, jíž je Josef Laufer jistou zárukou," potvrdila první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.
Novinkou na jihu Čech pak mají být tzv. Senior Pasy, které jejich...

Foto aktualita (1622.29 KB) 23.08.2016

Prácheňské muzeum v Písku srdečně zve na výstavu Kmeny Západní Papuy, velkou cestovatelskou expozici založenou na fotografiích a autentických předmětech nasbíraných českobudějovickým cestovatelem Danem Růžičkou. Ten podnikl několik expedic do míst správně spadajících pod Indonésii, prakticky však do pozdní doby kamenné, protože přibližně na této sociální úrovni zde různé kmeny žijí. Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 26. srpna v 17 hodin a potrvá v Malých výstavních síních do 23. října.

Více informací naleznete v příloze

Aktuální informace a zajímavosti můžete rovněž sledovat na www.facebook.com/pmpisek

« Předchozí        Aktuální stránka: 82/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku