Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Tiskového brífinku na téma migrace na jihu Čech se zúčastnil hejtman Jiří Zimola, jihočeský policejní ředitel Luděk Procházka a náměstek hejtman (334.74 KB) 6.04.2016


Scénář, který by řešil případný příchod většího počtu migrantů, v řádech stovek a více lidí, má připravený Jihočeský kraj. Skončili by v jednom ze čtyř až pěti vytipovaných míst blízko hranic s Rakouskem, kde by bylo rozhodnuto, co s nimi bude dál. Vyplývá to ze zasedání Bezpečnostní rady Jihočeského kraje, které se konalo v úterý 5. dubna. Dosud byly v regionu zachyceny buď velmi malé skupiny migrantů, nebo jen jednotlivé osoby.

„Už před několika měsíci jsem zadal policii, aby ve spolupráci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému, některými obcemi, hygieniky a dalšími subjekty vytipovala místa, kde by bylo možné případný větší příliv nelegálních...

Foto: Velikonoční závod. (549.76 KB) 30.03.2016

Více než osm desítek běžců na pěti a deseti kilometrové trase, bezmála tisícovka účastníků odpoledních rodinných her a procházky na Stezce za obřími kraslicemi, téměř 25 tisíc korun vybraných na nákup speciálního čtyřkolového skútru pro tělesně postiženou ženu. To je bilance sobotního startu Velikonoc na Hluboké 2016, jejichž hlavním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín a Nadace ČEZ.

„Ačkoli nám počasí moc nepřálo, běžce ani další návštěvníky to neodradilo. Zájem znovu předčil naše očekávání," uvedla organizátorka projektu Stezky za obřími kraslicemi, vedoucí Centra volného času Poškolák v Hluboké nad Vltavou, Valerie Chromá.

Stezka za obřími...

29.03.2016

Od středy 30. března do 31. prosince 2016 bude kompletně uzavřen Švehlův most v Táboře. Důvodem je jeho celková rekonstrukce, která se bude mimo jiné týkat jeho povrchu, chodníků, svodidel či odvodňovacího systému.

Stavba je spolufinancována z EU a to z Integrovaného operačního programu, oblast podpory 1.1.

24.03.2016

Nabité středy

Beseda o životě lidí s autismem je přichystána na středu 6. 4. od 17.00 hodin v knihovně na Lidické. V tento čas do knihovny dorazí účastníci čtvrtého ročníku pěšího putování dospělých autistů krajem jižních Čech. Tito lidé mezi námi žijí zcela nenápadně a nikdo v jejich okolí ani nemusí tušit, že mají jiný pohled na svět, jiný práh citlivosti k různým situacím ... Tento večer proto bude příležitostí zeptat se dospělých autistů a přítomných odborníků na cokoli.

Druhou dubnovou středu 13. 4. od 17.00 hodin je na pobočce v Suchém Vrbném naplánovaná beseda s hydrobiologem RNDr....

23.03.2016

Od 1. dubna musí řidiči na jihu Čech opět počítat s úplnou uzavírkou Žďákovského mostu, který vede přes Orlickou přehradu a je součástí silnice I/19 v okrese Písek. Důvodem je pokračující celková rekonstrukce kvůli nevyhovujícímu technickému stavu mostu. Práce tu potrvají až do 30. září letošního roku. Investorem oprav je Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Foto: Obří kraslice v Hluboké. (210.49 KB) 21.03.2016

Stezka za obřími kraslicemi v Hluboké nad Vltavou, jejímž generálním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, bude letos měřit celkem 11 kilometrů a na její trase bude k vidění 21 gigantických malovaných vajec, tedy o pět víc, než při loňské premiéře stezky.

Hlavní program odstartuje v sobotu 26. března v 10:30 hodin v prostoru hlubockého náměstí Velikonočním dobročinným během. „Díky podpoře partnerů, mezi kterými je i Nadace ČEZ, jsou letos připraveny hned dvě běžecké trasy na 5 a 10 kilometrů a do startovní listiny se nám podařilo přilákat i několik zvučných běžeckých jmen,"...

17.03.2016

V době od 30.3. do 10.4.2016 dojde v objektech Krajského úřadu Jihočeského kraje v ul. U Zimního stadionu a v ul. B. Němcové, z provozních a technických důvodů k přerušení provozu kantýn a v době od 31.3. do 10.4.2016 dojde k přerušení provozu i jídelen. Provoz kantýn a jídelen bude obnoven 11. dubna 2016.

Foto: Den v modrém. (283.40 KB) 15.03.2016

Autisté jihu, spolek a Auticentrum, o.p.s. a Krajský úřad Jihočeského kraje uspořádali u příležitosti Světového dne autismu a mazinárodní kampaně "Light It Up Blue" výstavu Den v modrém.

Výstava zahájí ve čtvrtek 17. března ve 13 hodin v prostorách krajského úřadu v Českých Budějovicích.

 

Výstava potrvá až do konce dubna.

 

www.autiste-jihu.cz

Foto: Neonatologie-odsávačka. (520.17 KB) 15.03.2016

Gynekologicko-porodnické oddělení českobudějovické nemocnice dnes zahájilo provoz nové stanice perinatologie. Zhruba polovina nové jednotky s 26 lůžky bude sloužit ženám s rizikovým těhotenstvím. Druhá polovina pak matkám, jejichž děti byly, třeba z důvodu předčasného porodu, umístěny do péče neonatologického (novorozeneckého) oddělení a ony je z různých důvodů, například po císařském řezu, nemohou zatím doprovázet.

„Díky nové stanici zůstávají matka i dítě v jednom objektu nové budovy porodnice a neonatologie a dělí je od sebe pouze dvě podlaží. Matka sjede výtahem a hned je u svého dítěte. Jakmile to situace dovolí, přechází matka na neonatologické oddělení, kde...

« Předchozí        Aktuální stránka: 83/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku