31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (398.47 KB) 30.08.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 


Foto aktualita (2767.63 KB) 30.08.2016

Český svaz aerobiku a fitness FISAF zve učitele a trenéry pracující s dětmi na konferenci, při které bude představen celonárodní projekt všeobecné sportovní přípravy dětí předškolního a mladšího školního věku (4 - 9 let), zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly.
Na konferenci se dozvíte základní informace o projektu a školení, způsob jeho realizace na mateřských a základních školách. Novinky a doporučení ve výživě dětí představí RNDr. P. Suchánek.
Konference se koná 20. 9. 2016 od 10:00 do 13:00 hod v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. B....

Foto aktualita (704.83 KB) 26.08.2016

Informace o Dluhové poradně a projektu Senior Pas, měření tlaku i cholesterolu, vystoupení Josefa Laufera nebo posezení při kávě a další program. To vše nabízejí tzv. Seniorské hrátky, které pořádá Jihočeský kraj ve spolupráci se všemi bývalými okresními městy.
Poprvé se Seniorské hrátky uskutečnily ve čtvrtek 25. srpna v Českém Krumlově. „Cílem našich setkávání se seniory je osvětová činnost, což je případ Dluhové poradny či měření tlaku a cholesterolu, ale chybět samozřejmě nesmí ani dobrá zábava, jíž je Josef Laufer jistou zárukou," potvrdila první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.
Novinkou na jihu Čech pak mají být tzv. Senior Pasy, které jejich...

Foto aktualita (1622.29 KB) 23.08.2016

Prácheňské muzeum v Písku srdečně zve na výstavu Kmeny Západní Papuy, velkou cestovatelskou expozici založenou na fotografiích a autentických předmětech nasbíraných českobudějovickým cestovatelem Danem Růžičkou. Ten podnikl několik expedic do míst správně spadajících pod Indonésii, prakticky však do pozdní doby kamenné, protože přibližně na této sociální úrovni zde různé kmeny žijí. Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 26. srpna v 17 hodin a potrvá v Malých výstavních síních do 23. října.

Více informací naleznete v příloze

Aktuální informace a zajímavosti můžete rovněž sledovat na www.facebook.com/pmpisek

Foto aktualita (398.47 KB) 23.08.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 


Foto aktualita (716.05 KB) 23.08.2016 Nedostatek kvalifikovaných pracovníků je jedním z nejpalčivějších problémů, který v současnosti trápí jihočeské strojírenské podniky prakticky bez výjimky. Personální krize v kovoprůmyslu se již projevuje v takovém rozsahu, že přímo ohrožuje realizaci nových zakázek a další rozvoj firem. Po své úterní návštěvě českobudějovické společností Kern-Liebers CR to konstatoval jihočeský hejtman Jiří Zimola. Jedinou cestou z této krize je podle hejtmana společný postup škol, kraje, státu, odborů a zaměstnavatelů, který bude motivovat mladé lidi a často i jejich rodiče k zájmu o technické obory už na základních školách. „Představy rodičů o tom, jaký by jejich dítě mělo absolvovat...
Foto aktualita (413.27 KB) 23.08.2016 Celkem 90 milionů korun investoval Jihočeský kraj do rekonstrukcí jím zřizovaných škol. Práce byly tradičně naplánovány na dobu letošních letních prázdnin s tím, že část oprav se stihne do začátku školního roku, ty rozsáhlejší se ale protáhnou i do dalších měsíců. „Kraj je zřizovatelem 127 škol a školských zařízení. O letošních prázdninách investoval své prostředky do 13 z nich,“ uvedl hejtman Jiří Zimola, který v rámci kontrolního dne zavítal v úterý 23. srpna do budovy Gymnázia Jana Valeriána Jirsíka v Českých Budějovicích, kde přes léto obnovují systém vytápění. Práce si vyžádají náklady 2,7 milionu korun. Po škole ho provázel ředitel Jaroslav Pustina. Nejvíce...
Foto aktualita (2771.77 KB) 22.08.2016

Jsem si vědoma toho, že s různými slevovými kartami se u nás roztrhl pytel. Někdy si říkám, že by bylo jednodušší označit nás čipem do palce u ruky. Nicméně jedna karta je specifická, a to je Senior Pas. V Jihočeském kraji dosud příliš rozšířená není, a Jihočeský kraj se společně s Radou seniorů a podporou okresních měst rozhodl to změnit.
Jihočeský kraj především hodlá svými organizacemi do projektu Senior Pas vstoupit, očekáváme podobný krok i u některých městských zařízení, podporujeme síť partnerů Senior Pasu, kteří poskytují seniorům různé služby, a chtěli bychom zapojit i dopravu, kterou Jihočeský kraj finančně podporuje.

Bez informací to samozřejmě nejde, bez...

Foto aktualita (3984.54 KB) 18.08.2016

Zaběhni si svůj Olympijský maraton! V Olympijském parku Rio - Lipno 2016 startujeme v neděli 21. 8. unikátní Olympijský běh pro jednotlivce a pro týmy 2, 3, 4 nebo 5 běžců v krásném okolí Lipenské přehrady. Startujeme v 14:30 na výstřel maratonu mužů na OH v Riu de Janeiru (TV přenos na startu). Trasa závodu provede běžce z Nové Pece podél lipenského břehu až do centra Olympijského parku v Lipně nad Vltavou, kde bude čekat na každého účastníka olympijská medaile. Ke skvělým výkonům bude běžce hnát kapela brazilských bubeníků, hudební vystoupení po trase a brazilské tanečnice v cíli. Pro účastníky bude zajištěn...

« Předchozí        Aktuální stránka: 83/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku