Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Školu provoní jehličí, cukroví, perníčky a vánoční atmosféra. (455.93 KB) 2.12.2015

SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Rudolfovská 92 v Českých Budějovicích pořádá ve dnech 10. - 11. 12. 2015 tradiční vánoční výstavu. Ve čtvrtek 10. 12. je možné si výstavu prohlédnout v době od 10:00 do 17:00, v pátek 11. 12. od 9:00 do 12:00.

V klubu domova mládeže přímo v areálu školy bude možné vidět vyzdobený vánoční stůl, návštěvníci se mohou pokochat ukázkami vánočních tradic a zvyků Vánoc, budou nabízeny ukázky tradičních a moderních Vánoc z jižních Čech. Na výstavě budou také prezentovány výrobky a tradice Vánoc připravené studenty oboru Zahradnictví. Tito studenti mimo jiné také touto výstavou prezentují...

Foto: Českokrumlovská nemocnice dokončuje projekt nového multifunkčního pavilónu. (645.46 KB) 2.12.2015

Českokrumlovská nemocnice dokončuje kompletní projektovou dokumentaci na výstavbu nového multifunkčního pavilónu, kde bude nově umístěno dětské a gynekologicko-porodnické oddělení. V objektu za přibližně 130 miliónů korun získá své moderní zázemí také řada ambulancí, lékárna a další nemocniční provozy.

Největší stavební investice posledních let by měla být zahájena do podzimu příštího roku.

„Koncem ledna, nejpozději v polovině února, bychom měli mít k dispozici stavební povolení. Pokud tedy vše půjde podle předpokladů, mohla by být vlastní realizace stavby zahájena v srpnu, či září...

Foto: U nás v kraji (398.47 KB) 1.12.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

1.12.2015

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích připravila pro své návštěvníky na měsíc prosinec řadu zajímavých výstav, koncertů a přednášek. Na své si přijdou jak děti tak i dospělí.

Program naleznete v příloze nebo na:

www.cbvk.cz

Foto: Přednáška cestovatelsko-přírodovědného cyklu KYRGYZSTÁN, země hor, koní a barev. (491.77 KB) 1.12.2015

Prácheňské muzeum v Písku Vás co nejsrdečněji zve na přednášku cestovatelsko-přírodovědného cyklu KYRGYZSTÁN, země hor, koní a barev, která se koná ve čtvrtek 3. prosince od 16 hodin v přednáškovém sále Prácheňského muzea.

Po roce do Prácheňského muzea opět zavítá, v Písku již dobře známý, profesionální fotograf Národního parku Šumava Vladislav Hošek ze Čkyně a tentokrát nám ukáže málo známé a nedotčené hory jedné z republik bývalého Sovětského svazu. Místa, o kterém jsme moc nevěděli v minulosti a tím méně o něm víme dnes.

Přijďte se přesvědčit, že je to země, která stojí za návštěvu. A ne jenom jednu!

 

...

Foto: Tisková konference se zástupci kraje a krajských nemocnic. (531.89 KB) 26.11.2015


Nemocnice České Budějovice, a. s., je nejlepší nemocnicí v České republice. Vyplývá to z výsledků celostátní soutěže Nemocnice ČR 2015, kterou už desátým rokem pořádá nezisková organizace HealthCare Institut. Českobudějovická nemocnice se umístila na prvním místě v kategorii „Absolutní vítěz" a zároveň v kategorii „Finanční zdraví". V kategorii „Absolutní vítěz" se hned na druhém místě umístila Nemocnice Prachatice, a. s. Bodovaly ale i další jihočeské nemocnice.

V kategorii spokojenost zaměstnanců mezi nefakultními nemocnicemi zvítězila Nemocnice Prachatice, a. s. V kategorii „Finanční zdraví" patří druhé místo mezi...

Foto: Hejtman Jiří Zimola se ve středu sešel s děkanem ZF JU a jeho spolupracovníky, aby jim poblahopřál k zisku prestižní ceny. (367.49 KB) 26.11.2015

Hejtman Jiří Zimola poblahopřál děkanovi Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity Miloslavu Šochovi k zisku titulu Excelentní organizace, který škola obdržela v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost v úterý 24. listopadu v Praze.

„Je to důkazem toho, že fakulta má jasnou koncepci, kam směřovat. Zároveň to potvrzuje i skutečnost, že se nejedná jen o nějakou mrtvou schránku, ale o životaschopnou fakultu produkující odborníky," zdůraznil Zimola s tím, že ocenění pomůže fakultě o další stupínek zvednout prestiž i přilákat nové studenty.

Hejtman...

Foto: Knihu Ptáci jižních Čech ve středu v Jihočeské vědecké knihovně pokřtila členka Rady Jihočeského kraje Hana Tůmová. (498.32 KB) 25.11.2015


Pod vánočními stromky Jihočechů by letos rozhodně neměla chybět nová kniha podrobně mapující všechny druhy ptáků vyskytující se v v regionu jižních Čech. Jedná se o unikátní dílo téměř stovky autorů, vydané Jihočeským kraje ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, které dosud nemá v regionální literatuře České republiky obdoby.

„Věřím, že i tento více než šestisetstránkový titul pevně zapadne do výkladní skříně všech jihočeských NEJ a stane se lákadlem nejen pro milovníky ornitologie, ale pro všechny, které nádherná jihočeská příroda i krajina oslovuje," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Šestisetstránkovou publikaci...

24.11.2015

Dne 30.11.2015 končí realizace projektu financovaného z Evropské Unie, Evropského fondu regionálního rozvoje se spoluúčastí Jihočeského kraje. Klíčovou aktivitou „Krajského standardizovaného projektu Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje" (KSP ZZS JčK) bylo vybudování informačního systému operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Cílem realizovaného projektu je pořízení moderních výkonných informačních technologií a systémů pro zdravotnické operační středisko Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Nová infrastruktura technologií umožňuje zvýšit kvalitu...

« Předchozí        Aktuální stránka: 86/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku