Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Vernisáž se konala 23.11.2015 ve vstupních prostorech Krajského úřadu Jihočeského kraje. (540.38 KB) 24.11.2015


V tomto duchu se nesla letošní výtvarná soutěž „Máme rádi zvířata", která byla určena žákům mateřských a základních škol Jihočeského kraje.

Předmětem soutěže byl návrh eko-koutku pro ZOO Ohrada - Hluboká nad Vltavou, který zábavnou formou vyzívá k zamyšlení nad problematikou třídění a nakládání s odpady. Jednou z podmínek soutěže bylo vytvořit díla s co největším podílem odpadového materiálu.

Organizováním soutěže a výstavy byla pověřena organizace TVOR z.s., která s Jihočeským krajem dlouhodobě spolupracuje v oblasti environmentální osvěty.

„Našim cílem je vést děti, mládež a širší veřejnost k zamyšlení nad vznikem odpadů, nad...

Foto: Hejtman Zimola poblahopřál mladým jihočeským medailistům. (566.56 KB) 23.11.2015

Gratulaci za skvělé výkony, poděkování za reprezentaci kraje a drobné dárky si odnesli ze setkání s hejtmanem Jiřím Zimolou mladí jihočeští hasiči. Jedná se o medailisty z Mistrovství České republiky - hry Plamen a dorostu dobrovolných hasičů v požárním sportu 2015 v Praze.

Na krajském úřadě se v pondělí 23. listopadu pochlubili medailemi, ale i poháry, které získali během jiných soutěží, Lada Landová (14) a Linda Tomasková (18) ze Sdružení dobrovolných hasičů (SDH) Dolní Bukovsko na Českobudějovicku a Aleš Fürst (18) z SDH Milenovice na Písecku. Barbora Venčovská (16) z SDH Dolní Bukovsko se nemohla akce zúčastnit.

„Gratuluji vám k dosaženým výsledkům a věřím,...

20.11.2015

Dům zahraniční spolupráce pořádá dne 4. prosince 2015 informační seminář „SPORT v programu ERASMUS+". Seminář se uskuteční v prostorách Národní technické knihovny (Technická 6/2710, 160 80 Praha 6 - Dejvice) od 9.30 hodin. Účast na semináři může být ideální příležitostí k získání informací o možnostech čerpání finanční podpory v oblasti sportu. Bude také možné seznámit se s úspěšnými předkladateli a jejich projekty, které mohou být inspirací pro ostatní. Registrace na seminář je zdarma.

Více informací a registrace jsou k dispozici zde:

...

20.11.2015

Hlubokou nad Vltavu a okolí čekají v sobotu rozsáhlá dopravní omezení. Důvodem je unikátní průvod alpských démonů Krampus show, který začne v odpoledních hodinách. Organizátoři očekávají pět až deset tisíc návštěvníků, z nichž větší část využije k dopravě auta. Zcela uzavřena bude Masarykova ulice a část přilehlých ulic. Její obyvatelé už byli vyzváni k přeparkování automobilů.

Zvýšený objem dopravy je možné v sobotu odpoledne očekávat i na silnici č. 105 mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou.

„Ve 14 hodin bude pomocí mobilních zábran zcela uzavřen úsek Masarykovy ulice od náměstí Čsl. armády po hotel Parkhotel a tím i výjezdy z ulic Bezručova, Horní, 28....

19.11.2015

V souladu s § 10f odst. 3 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění pozdějších předpisů, Vám oznamujeme, že veřejné projednání návrhu koncepce „ Plán odpadového hospodářství Jihočeského kraje pro období 2016-2025" včetně jejího vyhodnocení, proběhne dne 27. 11. 2015 od 14.00 hod v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice v sále zastupitelstva č. dveří 2010.

Další informace naleznete v sekci ...

Foto: U nás v  kraji (398.47 KB) 16.11.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

13.11.2015

Dne 6. 11. 2015 se v Českých Budějovicích uskutečnilo pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly krajské kolo 8. ročníku Logické olympiády. Ve třech kategoriích se utkalo 120 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v nominačním kole obstáli v tvrdé konkurenci 2510 soutěžících z celého Jihočeského kraje.

V kategorii A nad celkem 40 soutěžícími z prvního stupně základních škol zvítězil Jan Koška ze ZŠ a MŠ L. Kuby, České Budějovice. První místo mezi 40 žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jonáš Havelka z Gymnázia Jírovcova 8, České Budějovice. A v...

Foto: Prezidium Evropského regionu Dunaj-Vltava jednalo v Nepomuku. (527.89 KB) 13.11.2015

Dne 6. listopadu zasedalo v západočeském Nepomuku pod vedením náměstka hejtmana Plzeňského kraje Iva Grünera politické Prezidium Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV). Nejvyšší představitelé Evropského regionu se v rámci tohoto jednání seznámili s aktualitami z činnosti jednotlivých znalostních platforem, získali informace o aktivitách podpořených z akčního rozpočtu ERDV nebo o akcích, při nichž se ERDV v letošním roce prezentoval veřejnosti. Cílem činnosti znalostních platforem je mimo navazování kontaktů a výměny zkušeností mezi odbornými institucemi hlavně příprava kvalitních přeshraničních projektů.

Účastníkům jednání byly prezentovány nejnovější tištěné výstupy...

Foto: Hejtman Jiří Zimola na Dni válečných veteránů na bývalém vojenském letišti v Plané u Českých Budějovic. (482.02 KB) 11.11.2015

Čeští vojenští veteráni nesmějí být zapomenuti. Hejtman Jiří Zimola to řekl ve středu 11. listopadu u příležitosti Dne válečných veteránů. Na bývalém vojenském letišti v Plané u Českých Budějovic se pak zúčastnil slavnostního odhalení pamětní desky, která připomíná Milana Malého, letce a plukovníka RAF.

„Jejich velké a hrdinské činy jsou příběhy odvahy často úplně obyčejných lidí, mezi něž určitě patří i pan plukovník Malý. Bez něj a jemu podobných bychom tu totiž dnes možná vůbec nebyli," uvedl Zimola.

Je třeba si připomínat i hrůzy válek

Den válečných veteránů bývá označován i jako Den smíření. Při pohledu na dění kolem nás se ale o...

« Předchozí        Aktuální stránka: 87/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku