Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Halloweenská drakiáda v Doubravě bavila celé rodiny. (573.65 KB) 9.11.2015

Nástup podzimu uspává? Ale kdeže. Důkazem toho budiž halloweenská drakiáda, která vylákala v sobotu 7. listopadu na kopec nad obcí Doubrava na Českobudějovicku celé rodiny. Akce, pořádané v rámci programu Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín místním spolkem Doubravské Divizny, se účastnili společně s dětmi jejich rodiče i prarodiče. Stálí obyvatelé Doubravy i chalupáři.

A mnohdy bylo jen obtížné odhadnout, komu je vlastně podnik s názvem „Draci haló ven s lampionem" určen. S největším zápalem totiž vysílali draky do oblak a nejostřejší boj s rozvernými větrnými proudy sváděli především otcové či dědové zúčastněných dětí.

„Dospělí jsou...

5.11.2015

Materiály pro jednání jsou zveřejněny v upravené podobě v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů; plné znění je v souladu s § 43 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení) pro oprávněné osoby k dispozici na Krajském úřadu Jihočeského kraje.

Přímý přenos ze zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje můžete shlédnout na linku níže:

http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=1582&par[lang]=CS&par[jednani_index]=32&par[akce]=zive_vysilani

Foto: Presscentrum-tiskové konf. vedení kraje, KŠ ke KS. (450.22 KB) 4.11.2015


Nedílnou součástí řešení krizových situací a mimořádných událostí na území kraje je jejich mediální podpora. Ke zkvalitnění této činnosti bylo vedením kraje ve spolupráci s havarijní službou Jaderné elektrárny Temelín a za rozhodující finanční podpory Nadace ČEZ rozhodnuto o vybudování Integrovaného tiskového střediska Jihočeského kraje. Projekt integrovaného tiskového střediska zahrnující prostory presscentra, shromažďovací místnosti odboru dopravy a silničního hospodářství a jídelny krajského úřadu rozšiřuje materiální, technické a technologické zázemí pro činnost tiskové skupiny Jihočeského kraje složené z tiskových mluvčích kraje, Jaderné elektrárny Temelín, složek...

4.11.2015

"Určitě si poradíte" je název publikace poskytující široké veřejnosti jednoduchého, praktického průvodce při řešení životních situací, jež vznikají v důsledku nemoci, zdravotního postižení, úrazu, věku, či z jiných důvodů, které s sebou přinášejí ztrátu či omezení soběstačnosti. Na vytvoření tohoto praktického průvodce se podílel Jihočeský kraj. Publikace je koncipována tak, aby jednoduchým a návodným způsobem poskytla praktické rady v různých životních situacích. Průvodce obsahuje informace o službách poskytovaných veřejnými subjekty, užitečné služby komerčních partnerů, i nabídku neziskového sektoru.

Publikace byla distribuována a je zdarma k dispozici na všech...

4.11.2015

 

  • 10.11. JIŘÍ ČERNÝ - JANIS JOPLIN - Lidická 1, přednáškový sál, od 19:00
  • 27.11. SETKÁNÍ PŘED BETLÉMEM - Divadlo Víti Marčíka, Lidická 1, od 19.00
  • 30.11. MLADÍ HUDEBNÍCI SE PŘEDSTAVUJÍ, audiosál, Lidická 1, od 19:00

Vstup je dobrovolný!

 

Více na:

www.cbvk.cz

Foto: Registrace 20. ročníku Juniorského maratonu otevřeny. (526.40 KB) 4.11.2015


Dnešní půlnoc je okamžikem spuštění registrace na jubilejní 20. ročník Juniorského maratonu. Jeho semifinálová kola se uskuteční v dubnu příštího roku po celé České republice. Členové vítězných školních štafet dostanou příležitost běžet maratonskou trať přímo po boku nejlepších světových atletů v neděli 8. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy má ambiciózní cíl - rozběhat mladé lidi, případně z nich vychovat vytrvalce. Ale především jim dát možnost zažít atmosféru prestižního maratonského závodu.

Juniorský maraton je největší běžecká akce pro studenty středních škol v České republice. V příštím roce se koná...

Foto: Právě probíhá cyklus environmentálních akcí Jihočeské dny s Krascem 2015. (92.95 KB) 4.11.2015

V pondělí 2. listopadu odstartoval letošní ročník Jihočeských dní s Krascem - cyklu besed, promítání, přednášek či seminářů s environmentální tematikou pro širokou i odbornou veřejnost. Letos Jihočeské dny s Krascem nově potrvají hned tři týdny, tedy do pátku 20. listopadu, a proběhnou na podstatně více místech jihočeského regionu. V přiloženém programu nebo na www.krasec.cz se o jednotlivých akcích i jejich organizátorech dozvíte více. Cyklus pořádá KRAjská Síť Environmentálních Center, tj. Krasec, ve spolupráci s členskými organizacemi a s podporou Jihočeského kraje.

Foto: Oranžové hřiště v Záblatíčku se brzy stane centrem sportu pro celé okolí. (673.52 KB) 2.11.2015

Oranžová hřiště, která vyrůstají díky Nadaci ČEZ dlouhodobě po celé republice, jsou často základem „projektů" větších obecních sportovišť. Důkazem toho je nově otevřené hřiště v Záblatíčku, místní části Dřítně na Českobudějovicku. To své „Oranžové" Záblatičtí otevřeli ve středu 28. října v rámci oslav 97. výročí vzniku samostatného Československa.

„Nové hřiště je víceúčelové. Velká část plochy je přizpůsobena potřebám dětí a nachází se na ní sestava herních prvků v podobě houpačky, prolézaček a skluzavky za zhruba 270 tisíc korun. V jeho blízkosti jsme nechali vybudovat také asfaltovou hrací plochu, která nabízí prostor pro venkovní aktivity...

2.11.2015

Hygienici v pondělí povolili prachatické nemocnici odvolat dočasná provizorní opatření související s havárií na kanalizačním potrubí, kdy odpadní voda prosákla do studny a vyřadila tak z provozu zdroj pitné vody pro celé zdravotnické zařízení. Po týdnu tak nemocnice znovu pracuje v normálním režimu.

„Laboratorní testy prokázaly, že páteční vzorky pitné vody jsou v naprostém pořádku, takže můžeme odvolat všechna omezující opatření. Již v průběhu pondělního odpoledne obnovíme normální provoz hemodialýzy i operačních sálů. Pacienty tak mohu uklidnit. Veškeré akutní i plánované výkony již budou realizovány v běžném režimu," uvedl ředitel Nemocnice Prachatice, a. s.,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 88/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku