Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Koncert Jitky Šuranské v budějovické knihovně. (90.09 KB) 11.05.2015

Sólový koncert koncert zpěvačky Jitky Šuranské "Moravské lidové písně" se bude konat v pondělí 18. května 2015 v 19.00 hod. v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě.

Jitka Šuranská vyrůstala v Kudlovicích, vesnici poblíž Uherského Hradiště, srdci moravského Slovácka. Kolem zněla při různých příležitostech cimbálová muzika a zpěv místních mužů i žen. Jitka po léta hrála a zpívala ve vynikající Cimbálové muzice Stanislava Gabriela. Sama se stala jedním z nejvýraznějších mladých hlasů moravské písňové tradice.

Zásadní bylo Jitčino setkání s Jiřím Plockem, působení v duu Hudecká úderka...

Foto: Parkur je vždy ozdobou jezdeckých závodů v Borové. (179.52 KB) 11.05.2015

Kritériem mladých koní ve všestrannosti odstartuje v pátek 15. května letošní jezdecká sezóna v Borové u Chvalšin na Českokrumlovsku. Hned následující dny, tedy sobota 16. a neděle 17. května, budou v Borové patřit, stejně jako následující víkend od 23. do 24. května, dvěma nejvýznamnějším závodům koní v České Republice ve všestrannosti a drezuře. „Zlaté podkově" a „Českému drezurnímu poháru".

Každé akce se vždy zúčastní zhruba 100 koní a jezdců. Závody podpořil i Jihočeský kraj a záštitu nad zářijovým Mistrovstvím České republiky ve všestrannosti převzal hejtman Jihočeského kraje...

Foto: Vše nejlepší maminky. (315.76 KB) 10.05.2015

Vše nejlepší maminkám ke dni matek přeje hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola!
Foto: Jižní Čechy Husitské 2015. (42.38 KB) 7.05.2015

V Táboře odstartuje v sobotu jihočeská turistická sezónaKoncert českého hudebníka a písničkáře Wabiho Daňka v Táboře, cyklistické výlety na vrch Beránek u Mladé Vožice, outdoorový festival Harrachovka nebo uvedení nové geolokační hry. To a mnohé další čeká na návštěvníky otevření jihočeské turistické sezóny, které se uskuteční v sobotu 9. května v Táboře.

Akci na úvod jihočeské turistické sezóny společně připravily Jihočeský kraj a město Tábor za finanční podpory Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ. Bohatý kulturní program, jenž se ponese ve znamení letošního husitského roku, vyplní mimo jiné různé sportovní, kulturní a společenské aktivity. Vlastní název jarního...

7.05.2015


Od pondělí 11. května budou celý týden zdravotní sestry v prachatické nemocnici ošetřovat pacienty v modrých šatech, bílé zástěře a dokonce s čepcem, tedy tak, jak je veřejnost pamatuje z dřívějších let.

Sestry v Nemocnici Prachatice, a. s., se totiž rozhodly, že sobě i pacientům už druhým rokem zpestří Mezinárodní den sester, který se slaví vždy 12. května. Zahlédnout je bude možné na různých odděleních nemocnice či na ambulancích.

V pondělí 11. 5. bude také v nemocnici otevřena „jednodenní poradna", kde bude možné absolvovat bezplatné vyšetření krevního tlaku, glykémie a moči, příp. EKG. Poradna bude v prostorách lipidové poradny v přízemí za...

5.05.2015

Případný zápis už třetí památky na jihu Čech do seznamu UNESCO, konkrétně pod názvem Třeboňské rybníkářské dědictví, by potěšil hejtmana Jiřího Zimolu. Zároveň je podle něj třeba ale zohlednit i možné negativní dopady tohoto kroku, podobně jako se tomu už řadu let děje kvůli umístění otáčivého hlediště v Českém Krumlově.

„Mít třetí lokalitu na území kraje zapsanou v UNESCO by bylo určitě skvělé. Na druhou stranu se ale obáváme, aby kvůli tomu nebyl omezován každodenní život v této oblasti," uvedl Zimola. „Těší mne proto, že stejný názor zastává i ministr životního prostředí Richard Brabec, se kterým jsem na toto téma v pondělí 4. května jednal," dodal...

Foto: U nás v kraji. (362.26 KB) 5.05.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Hejtman Zimola s hercem Ondřejem Vetchým při testu bezpečných branek. (227.61 KB) 4.05.2015

Jihočeský kraj podpoří dvěma milióny korun nákup bezpečných branek pro jihočeské mládežnické fotbalové kluby. Poskytnutí dotace pro Nadační fond na podporu fotbalové mládeže z rozpočtové rezervy Jihočeského kraje již schválili krajští zastupitelé.

„Branky, jejichž případný pád či převrácení nikoho nezraní, jsou významným počinem pro zajištění bezpečnosti na sportovištích v regionu. Před třemi roky jsme byli prvními, kde se rozhodl se touto problematikou zásadně vypořádat," uvedl v této souvislosti jihočeský hejtman Jiří Zimola, který bezpečnost při sportování, ať už kopané, cyklistice nebo lyžování, dlouhodobě podporuje.

Nynější projekt navazuje na...

Foto: Čerpání dotací z Fondu solidarity EU bylo úspěšnější než kraj předpokládal. (35.26 KB) 4.05.2015

V červnu 2013 postihly Českou republiku povodně. Nemalé škody byly způsobeny i na obecním majetku na území Jihočeského kraje. Pro úhradu nákladů na obnovu základních funkcí právě obecního majetku, využil kraj čerpání finančních prostředků z Evropské unie. Konkrétně jde o Fond solidarity EU, který je určen pro veřejné rozpočty na úhradu nutných nákladů pro obnovu základních funkcí a poškozeného veřejného majetku, který byl založen v roce 2002.

Na základě principů rozdělení dotace z Fondu solidarity EU na uhrazení prvotních nákladů po povodni v červnu 2013, byla Jihočeskému kraji přidělena alokace ve výši 53,5 mil. Kč. Díky připravenosti Jihočeského kraje a spolupráce s...

« Předchozí        Aktuální stránka: 89/507        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku