Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Předání šeku. (279.71 KB) 6.01.2016


Vodní kapky jsou společným humanitárním projektem společnosti ENERGIE AG BOHEMIA a Diecézní charity České Budějovice. Již sedmým rokem se snaží pomáhat obyvatelům oblasti Kilwa-Kasenga v africkém Kongu k přístupu k pitné vodě. Čtyři roky jsou Vodní kapky doma také v České republice, kde se zaměřují na pomoc především handicapovaným spoluobčanům.

ENERGIE AG BOHEMIA s.r.o., do níž v České republice patří společnosti ČEVAK, VAK Beroun, Vodos Kolín, VS Chrudim, VHOS Moravská Třebová a Aqua Servis Rychnov nad Kněžnou, se na projekt Vodní kapky zavázala přispět jedním haléřem ze svého zisku za každý prodaný m3 vody. Za letošní rok činí tato částka celkem 375.113 korun, z...

4.01.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

4.01.2016

Prvním jihočeským miminkem roku 2016 je Terezka Tomšovicová, která se v 0.39 hodin narodila v Nemocnici Písek, a. s. Při porodu vážila 4,15 kilogramů.

„Porod proběhl spontánně a v termínu. Pro maminku to byl už druhý porod, bratr letošního prvního jihočeského miminka přišel na svět v roce 2012," uvedl ředitel Nemocnice Písek, a. s., Jiří Holan. Doplnil, že v roce 2015 se v písecké nemocnici narodilo 865 dětí, což je o 51 více, než v roce předchozím. „Písecká porodnice je příjemným prostředím pro porod. Maminky si mohou vybrat, zda budou rodit na porodním sále v bleděmodrém nebo zelenkavém provedení, posléze využívají rodinné pokoje se samostatným...

Foto: Z projektu Oranžový rok jsou podporovány například různé akce pro děti. (517.96 KB) 29.12.2015


Projekt Oranžového roku Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je živou vodou pro sport, kulturu a společenský život obcí v jejím sousedství. Shodují se na tom starostové všech dvaatřiceti obcí v takzvané zóně havarijního plánování (ZHV) elektrárny.

„Troufám si říci, že Oranžový rok je téměř nepostradatelný pro spolkový život v obci. Díky němu se občané mohou realizovat ve sportovních a společenských aktivitách v rámci činnosti svých spolků a sdružení," uvedl například starosta Temelína Petr Macháček.

„Za posledních několik let u nás vzniklo mnoho nových občanských sdružení, která opravdu dobře pracují a pořádají spoustu zajímavých akcí. Velmi...

28.12.2015

Ve velkém sále kulturního domu Metropol v Českých Budějovicích se v pondělí 21. 12. 2015 konalo již tradiční slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Jihočeského kraje. Jihočeským sportovcem roku byl vyhlášen v DK Metropol akrobatický letec Martin Šonka.

 

 

Další pořadí v kategorii jednotlivců

2. Radek MACH (volejbal, Jihostroj ČB)
český reprezentant, účastník mistrovství Evropy, opora vicemistra republiky

3. Petra KREJČOVÁ (triatlon, TriSK ČB)
na neoficiálním mistrovství světa v dlouhém triatlonu zlatá v kategorii žen nad 35 let, mistryně republiky

4. Antonín HALEŠ (kanoistika, Vltava Č. Krumlov)...

Foto: Koledy a betlém přilákaly na Štědrý den do Nákří lidi z celého okolí. (696.44 KB) 28.12.2015

Zhruba 250 lidí, tedy více, než je vlastních obyvatel obce, přilákalo na Štědrý den odpoledne do Nákří na Českobudějovicku společné zpívání koled u nového obecního betléma. Ten vytvořili místní dobrovolníci díky příspěvku Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ.

„Betlém jsme pojali jako symbol rodiny a společného setkávání, současně jsme založili novou obecní tradici a podle počtu zúčastněných zřejmě úspěšně. V budoucnu budeme rozšiřovat počet postav. Jako první určitě přibudou tři králové a zvířata, která byla Kristovu zrození přítomna," poznamenala hlavní autorka a realizátorka nápadu Iva Brejžková. Spolu s ní se na přípravě betlému podíleli i další obyvatelé...

Foto: VIDEO: U nás v kraji 25.12.2015. (398.47 KB) 28.12.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

25.12.2015

Rádi bychom Vás informovali o oficiálním zahájení Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko - Česká republika 2014-2020.

V termínu od 7. ledna 2016 bude žadatelům umožněno předkládat prostřednictvím elektronického monitorovacího systému (www.ems.at-cz.eu) projektové žádosti do Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko - Česká republika 2014-2020. Nejzazší termín pro podání žádostí na červnový Monitorovací výbor byl stanoven na 22. března 2016.

Na oficiálních webových stránkách programu jsou v současné době nově k dispozici aktualizovaná...

22.12.2015 „Fakt vostrej metal“ rozvibroval v sobotu 19. prosince vltavotýnskou Sokolovnu. V rámci letošního ročníku Týnfestu zde totiž vystoupila německá thrashmetalová ikona SDI, která slavila své největší úspěchy v osmdesátých letech minulého století. Generálním partnerem festivalu, na jehož dvou pódiích se představilo celkem deset kapel, byla Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ. „Ozdobou celého večera bylo samozřejmě vystoupení německé megalegendy SDI. Ani ostatní domácí kapely ale nezapadli. Posluchači i muzikanti se bavili, nálada byla skvělá, zvuk vynikající. Ohlasy máme velmi dobré,“ uvedl produkční Týnfestu, Filip Valtr z občanského sdružení Activ a...
« Předchozí        Aktuální stránka: 90/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku