31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

17.03.2016

V době od 30.3. do 10.4.2016 dojde v objektech Krajského úřadu Jihočeského kraje v ul. U Zimního stadionu a v ul. B. Němcové, z provozních a technických důvodů k přerušení provozu kantýn a v době od 31.3. do 10.4.2016 dojde k přerušení provozu i jídelen. Provoz kantýn a jídelen bude obnoven 11. dubna 2016.

Foto: Neonatologie-odsávačka. (520.17 KB) 15.03.2016

Gynekologicko-porodnické oddělení českobudějovické nemocnice dnes zahájilo provoz nové stanice perinatologie. Zhruba polovina nové jednotky s 26 lůžky bude sloužit ženám s rizikovým těhotenstvím. Druhá polovina pak matkám, jejichž děti byly, třeba z důvodu předčasného porodu, umístěny do péče neonatologického (novorozeneckého) oddělení a ony je z různých důvodů, například po císařském řezu, nemohou zatím doprovázet.

„Díky nové stanici zůstávají matka i dítě v jednom objektu nové budovy porodnice a neonatologie a dělí je od sebe pouze dvě podlaží. Matka sjede výtahem a hned je u svého dítěte. Jakmile to situace dovolí, přechází matka na neonatologické oddělení, kde...

Foto: Den v modrém. (283.40 KB) 15.03.2016

Autisté jihu, spolek a Auticentrum, o.p.s. a Krajský úřad Jihočeského kraje uspořádali u příležitosti Světového dne autismu a mazinárodní kampaně "Light It Up Blue" výstavu Den v modrém.

Výstava zahájí ve čtvrtek 17. března ve 13 hodin v prostorách krajského úřadu v Českých Budějovicích.

 

Výstava potrvá až do konce dubna.

 

www.autiste-jihu.cz

Foto: Velikonoce na Hluboké letos znovu nabídnou unikátní obří kraslice. (255.18 KB) 14.03.2016

Velikonoce v Hluboké nad Vltavou znovu nabídnou obyvatelům a návštěvníkům města unikátní Stezku za obřími kraslicemi. Organizátoři pro letošek přichystali hned několik novinek. Generálním partnerem akce je od jejího zrodu Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ.

„Jde o originální myšlenku, v níž se vzájemně prolínají různé oblasti, které dlouhodobě podporujeme, ať už je to podpora handicapovaných, sport, kultura, nebo volnočasové aktivity pro všechny generace. Součástí akce je navíc sbírka, jejíž výtěžek pomůže konkrétnímu handicapovanému člověku," uvedl vedoucí Útvaru komunikace Jaderné elektrárny Temelín Petr Šuleř.

V loňském roce účastníci charitativního...

11.03.2016

Nová bezpečnostní opatření začínají platit v obou budovách Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích v pondělí 14. března 2016. Přičemž do 1. dubna se bude jednat o zkušební provoz, který přejde od 4. dubna do provozu plnohodnotného.

Usnesení Ústředního krizového štábu z listopadu 2014 k vyhlášení „I. stupně bezpečnostní ochrany objektů státní správy na území České republiky", které bylo dodatečně schváleno Bezpečnostní radou státu v prosinci 2014, doporučilo orgánům samosprávy na území České republiky posílit existující opatření při ochraně objektů.

Ke dni 1. prosince 2014 byla u Jihočeského kraje přijata nezbytná opatření, která byla...

11.03.2016

Odbor rodinné politiky a politiky stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v rámci zlepšení obtížné situace rodičů s nejmenšími dětmi při sladění práce a péče prostřednictvím zajištění dostupných služeb péče o děti, a umožnění jejich snadnějšímu návratu do zaměstnání, připravuje zahájení pilotního ověření zřízení a provozu mikrojeslí v obcích ČR.

MPSV ČR by rádo podpořilo ty obce, které se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zařízení pro nejmenší děti, a tím zároveň přispěli k řešení finanční nedostupnosti soukromých zařízení pro předškolní děti.

Mikrojesle jsou koncipovány jako veřejná služba péče o děti, která nabízí pravidelnou profesionální péči o děti od...

Foto: Hejtman Jiří Zimola na úterním cvičení v Dolním Dvořišti. (534.55 KB) 10.03.2016


Bezpečí Jihočechů je pro nás naprostou prioritou. Hejtman Jiří Zimola to řekl během úterního cvičení na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti. Policie ve spolupráci s celníky v jeho rámci zavedla kontroly na státních hranicích s Rakouskem. Jeho cílem pak bylo ověření postupů při příchodu většího počtu migrantů včetně činnosti na vybudovaných registračních místech.

„Pondělní jednání v Bruselu ukázala, že Evropa není schopna společného postupu a Turecko že si s námi jen hraje a obírá nás o peníze. Migrační vlna tedy bude určitě pokračovat a já jsem se dnes osobně přijel přesvědčit do Dolního...

Foto:Předávání techniky JSDHO. (492.92 KB) 8.03.2016


Lépe komunikovat se svými profesionálními kolegy a rychleji dorazit na místo zásahu mohou jihočeští dobrovolní hasiči. Pomůže jim k tomu technika, na jejíž zakoupení jim přispěl částkou 4,5 milionu korun kraj. Ten uvedenou sumu, coby peněžní příspěvek, získal od Nadace ČEZ k zajištění připravenosti kraje na řešení krizových situací. Komunikační techniku převzali dobrovolní hasiči od představitelů kraje a Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje (HZS JčK) v úterý 8. března. Je určena pro jednotky, které jsou určeny k zásahu mimo území obce, která tuto jednotku zřizuje, tedy tzv. jednotky kategorie JPO II a JPO III.

V rámci 1. etapy společného projektu...

Foto: U nás v kraji 4.3.2016. (398.47 KB) 4.03.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 92/540        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku