31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (3774.92 KB) 17.08.2016

Lipno nad Vltavou - Třicet dva tisíc! Přesně tolik fandů českých olympioniků se včera sešlo na jednom místě v České republice a tím místem byl Olympijský park RIO-LIPNO. Nejenom, že padnul rekord v počtu denních návštěvníků, ale Olympijský park díky tomu překonal hranici 230 tisíc


A s kým se včerejší návštěvníci mohli setkat tváří v tvář?


Třicítku sportovců, mezi kterými nechyběl zlatý judista Lukáš Krpálek, bronzový skifař Ondřej Synek, nebo vodní slalomář Jiří Prskavec, přivítal náměstek hejtmana Jihočeského kraje Jaromír Slíva spolu s předsedou Českého olympijského...

16.08.2016

Český olympijský výbor vyzývá organizátory veřejných sportovních akcí k zapojení do 2. ročníku Evropského týdne sportu, který proběhne ve dnech 10. - 18. září 2016.
Iniciátorem ETS je Evropská komise a koordinátorem pro Českou republiku Český olympijský výbor. Do Evropského týdne sportu se mohou připojit organizátoři veřejných sportovních akcí z celé Evropy a jeho cílem je zapojit do pohybových aktivit co nejvíce lidí.
Kompletní informace k projektu a případné spolupráci naleznete v příloze.

Foto aktualita (1755.72 KB) 13.08.2016

Rozhovor se starostou obce Lipno nad Vltavou Zdeňkem Zídkem, jeho pohled na vznik olympijského parku Rio-Lipno 2016 a plány s jeho dalším využitím naleznete zde.

Foto aktualita (2832.13 KB) 12.08.2016

Hejtman Jiří Zimola se aktivně zapojil do čtvrtečního fotbalového turnaje obcí a měst v rámci Olympijského parku Rio-Lipno 2016. Akce se konala na fotbalovém hřišti v Horní Plané a účastnilo se jí osm týmů složených ze zástupců měst Jihočeského kraje. Vítězný pohár a ceny věnované Jihočeským krajem, který byl hlavním iniciátorem turnaje, si odnesl tým z Jindřichova Hradce, který ve finálovém penaltovém rozstřelu porazil tým města Písek. Na třetím místě se umístila Hluboká nad Vltavou.

Foto aktualita (807.25 KB) 12.08.2016

Paní starostko, gratuluji vám, obec Cehnice letos po právu získala Zlatou stuhu určenou pro nejlepší jihočeskou vesnici. Hejtman Jiří Zimola adresoval tuto poklonu Heleně Sosnové, jejíž obec premiérově získala titul Vesnice roku v Jihočeském kraji. Slavnostní dekorování se uskutečnilo v uvedené obci na Strakonicku v pátek 12. srpna. Vítězné stuhy získaly kromě Cehnic i další obce. Bílou Čejetice, Modrou Nišovice, Oranžovou Popelín a Zelenou Albrechtice nad Vltavou. Všechny si podle Zimoly cenu zasloužily hlavně za to, že dlouhodobě zlepšují podmínky pro život svých obyvatel a starají se i o spolkový život v...

Foto aktualita (965.32 KB) 11.08.2016

Pojďte si s námi užít Brazilský večer! Už tento pátek vás zveme do Českého Krumlova, kde se v rámci Jižních Čech olympijských koná unikátní Brazilský večer. Ten bude plný tance, skvělé hudby a výborného jídla. Vstupenky v prodeji. Těšíme se na vás!

Foto aktualita (1166.53 KB) 10.08.2016

82 000 návštěvníků! To je aktuální číslo po pěti dnech fungování Olympijského parku RIO-LIPNO, který vyrostl okolo lipenské přehrady. Drtivou většinu tvoří mladé rodiny s dětmi. Ty zde mohou díky mnoha sportovním svazům objevit svůj sport a v budoucnu třeba vybojovat další olympijskou medaili pro Českou republiku. O mimořádném zájmu svědčí i to, že už čtvrtý den po otevření prošel jeho branami jubilejní padesátitisící návštěvník. Byla jím Jana Legnerová s rodinou. Návštěvnost předčila očekávání pořadatelů, drží se vysokých čísel bez ohledu na počasí, víkend, nebo všední den. V pondělí dokonce zavítalo do...

Foto aktualita (398.47 KB) 9.08.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

...

Foto aktualita (350.85 KB) 9.08.2016Zveme všechny spoluobčany na Farmářskou slavnost pořádanou Ministerstvem zemědělství, která se koná v sobotu 20. 8. 2016 na biodynamickém statku Bemagro (areál nové mlékárny, Meziříčí 81, u Malont, okres Český Krumlov).

Farmářské slavnosti jsou celodenní akce nejen pro rodiny s dětmi na vybraných farmách v ČR. Pro děti i dospělé je připraven bohatý a zajímavý program (viz příloha). Vstup na akci je zdarma.

Cílem Farmářských slavností je přiblížit spoluobčanům venkov, představit místní zemědělce a podpořit prodej ze dvora od regionálních výrobců.« Předchozí        Aktuální stránka: 92/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku