Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto:  K Temelínu se v sobotu sjelo téměř 140 historických vozidel. (593.64 KB) 14.09.2015


Bezmála 140 veteránů, z toho přibližně polovina motocyklů, bylo v sobotu 12. září odpoledne k vidění před Informačním centrem Jaderné elektrárny Temelín. Zámeček Vysoký Hrádek se totiž stal jednou z hlavních zastávek čtvrtého ročníku orientační soutěže historických vozidel O pohár města Soběslav.

Zhruba tři stovky účastníků soutěže, která byla zároveň letošní finálovou akcí seriálu závodů Mistrovství České republiky - Poháru historických vozidel Asociace Veteran Car Clubů Autoklubu ČR, řidičů, spolujezdců a členů doprovodu, tak využily možnosti prohlédnout si expozici o elektrárně a jaderné energetice v prostorách zámečku.

„V rámci trasy každého ročníku...

Foto: 2. Sportovní hry seniorů Jihočeského kraje. (1123.67 KB) 14.09.2015

SOKOLSKÁ ŽUPA JIHOČESKÁ A KLUB AKTIV Sokolská župa jihočeská a Klub Aktiv pořádají 2. Sportovní hry seniorů Jihočeského kraje. Hry se budou konat 22. září 2015 od 8. do 16. hodin na Sokolském ostrově 1 v Českých Budějovicích.

Jedná se o jednodenní sportovní soutěž všech občanů kategorie 60+, ve které nejde primárně o sportovní výkony, ale o radost z pohybu a sportovní setkání aktivních seniorů, navázání a prohloubení partnerství mezi seniorskými organizacemi.

Přihlášky a informace www.klubaktiv.cz/hry2015
tel.: 603 819 143;777 048 879, klub.aktiv@gmail.com

AKCE JE POŘÁDÁNA V RÁMCI CELOEVROPSKÉ...

Foto:Dobrovolnický projekt „72 hodin\ 14.09.2015

Uplynul týden od spuštění registrace do letošního, již čtvrtého ročníku dobrovolnického projektu „72 hodin" - a organizátoři evidují více než 5400 lidí. A postupně přibývají další. Přihlášky chodí převážně ze škol, ale dávají o sobě vědět také nadšenci z různých dětských a mládežnických spolků - mezi nimi nejčastěji tomíci, pionýři či mladí dobrovolní hasiči - ale i neorganizovaní jednotlivci. Největšímu zájmu se akce zatím těší v Jihomoravském kraji. Vyplývá to z informací organizátorů z pořadatelské České rady dětí a mládeže (ČRDM).

„V loňském roce se zapojilo přes dvacet jedna tisíc dobrovolníků v celé zemi a pracovali na téměř čtyři sta padesáti...

Foto: Nová letecká základna ZZS JčK u českobudějovického letiště v Plané. (253.25 KB) 14.09.2015

Nová letecká základna pro vrtulník začala oficiálně sloužit Zdravotnické záchranné službě Jihočeského kraje (ZZS JčK) v sobotu 12. září. Stanoviště vyrostlo za zhruba rok v sousedství českobudějovického letiště v Plané a náklady na jeho vybudování ve výši necelých 60 milionů korun hradil zřizovatel ZZS JčK - kraj.

Základna letecké záchranné služby se dosud nacházela na hosínském letišti na Českobudějovicku. „Problematický byl stav tamního objektu, který nebylo možné udržovat ani do něj investovat, neboť se jedná o soukromý majetek a záchranná služba tam byla pouze v nájmu. Navíc její umístění do Plané je logičtější než v

Hosíně, protože je to podstatně blíž k...

Foto: Den otevřených dveří na letišti České Budějovice. (179.15 KB) 11.09.2015

České Budějovice - Sobota dvanáctého září. Datum, kdy se na Letišti České Budějovice oficiálně otevře nový a dlouho očekávaný heliport Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje včetně moderního zázemí. U té příležitosti se uskuteční po třech letech i Den otevřených dveří Letiště České Budějovice a kompletní přehlídka integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje. Brány letiště se otevírají úderem desáté dopolední. Konec je plánován na pátou odpolední. Pro dopravu na letiště jsou zdarma připraveny speciální autobusy Dopravního podniku města České Budějovice, pro vozidla parkovací plochy přímo uvnitř...

Foto (zleva): Stanislav Mrvka, Jiří Zimola, Jan Hamáček, Miroslav Janovský. (481.62 KB) 10.09.2015


Jindřichohradecká nemocnice by mohla být určitým vzorem pro jiné okresní zdravotnické ústavy v republice. Zároveň mě těší, že Jihočeský kraj bude schopen vyčerpat všechny prostředky, které obdržel od státu na opravy silnic II. a III. tříd. S těmito pochvalnými slovy opouštěl předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček ve středu 9. září jižní Čechy, kde byl na pracovní cestě.

„Nemocnice v Jindřichově Hradci je nejen pěkná, ale i velmi účelně navržena. Jinde by jim museli takové zařízení závidět," doplnil Hamáček, který díky svým pravidelným návštěvám krajů má o situaci v jiných...

Foto: Při pohybu atomu bylo velmi složité zkoordinovat pohyb celého soutěžního týmu. (657.86 KB) 10.09.2015

Dvě stovky dětí ze šesti základních škol, šest sportovních hvězd a mezi mraky občas vykukující slunce. To byla ve středu 9. září kulisa jedenáctého ročníku Temelínské atomiády, soutěže v netradičních sportovních disciplínách, která se uskutečnila na víceúčelovém hřišti v Žimuticích na Českobudějovicku.
Šestičlenné týmy dětí ze ZŠ Žimutice, ZŠ Františka Křižíka Bechyně, ZŠ Dolní Bukovsko, ZŠ Chrášťany, ZŠ Logopedická Týn nad Vltavou a ZŠ Temelín, se utkaly v pěti sportovních disciplínách a jedné vědomostní soutěži. Celkem si zmíněné školy mezi sebe rozdělily šeky v celkové hodnotě 50 tisíc korun určených na nákup sportovního vybavení.

První cenu, 11 tisíc korun,...

8.09.2015

Energy Centre České Budějovice (ECČB) spolupracuje na evropském projektu „Veřejné osvětlení - EPC". Cílem tohoto projektu je nastartovat rekonstrukci veřejného osvětlení v jihočeských městech a obcích za pomoci moderních technologií a metodou financování z garantovaných úspor energie (tzv. metoda EPC).

Ve spolupráci s Jihočeským krajem připravujeme 3 analogické semináře, které budou zaměřeny na technické a finanční aspekty problematiky renovace veřejného osvětlení s cílem vysvětlit, jak hledat optimální technické řešení a také jak funguje princip financování takového záměru z očekávaných...

Foto: Foto-Prim. MUDr. Vladimír Mařík (vpravo) se svým zástupcem MUDr. Pavl em Kurialem. (387.52 KB) 8.09.2015

Primář Oddělení plastické chirurgie Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Vladimír Mařík se v úterý 1. září stal českým zástupcem v International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS), nejvýznamnější organizaci plastických chirurgů na světě. Jeho jmenování proběhlo na základě hlasování čtyřiadvaceti českých plastických chirurgů, kteří jsou členy ISAPS. Do nové funkce ho uvedl Peter Scott z Jihoafrické republiky, který je předsedou národních sekretářů jednotlivých členských zemí.

„Jmenování pana primáře Maříka do takto významné funkce je obrovským oceněním pro naši nemocnici i celé jihočeské zdravotnictví. Ukazuje, že špičkoví lékaři nemusí pocházet pouze z...

« Předchozí        Aktuální stránka: 94/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku