Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Českobudějovická nemocnice léčí pacienty s mrtvicí nejnovější metodou. (656.70 KB) 7.12.2015

Vloni na jaře změnila Nemocnice České Budějovice, a. s., zásadním způsobem organizaci péče o pacienty s mrtvicí. Za rok a půl se zařadila mezi největší česká centra, která se specializované léčbě mrtvice věnují.

„Pacienti v Jihočeském kraji díky tomu mají velkou šanci, že právě jim se dostane špičkové péče s nadějí na úplné uzdravení. Nemocnice České Budějovice je jediným Centrem vysoce specializované cerebrovaskulární péče v kraji, celkem jich je v České republice třináct," uvedl Michal Šnorek, ředitel Úseku interních oborů Nemocnice České Budějovice, a. s.

„Akutní péče zahrnující úvodní...

Foto: Českokrumlovská nemocnice dokončuje projekt nového multifunkčního pavilónu. (645.46 KB) 2.12.2015

Českokrumlovská nemocnice dokončuje kompletní projektovou dokumentaci na výstavbu nového multifunkčního pavilónu, kde bude nově umístěno dětské a gynekologicko-porodnické oddělení. V objektu za přibližně 130 miliónů korun získá své moderní zázemí také řada ambulancí, lékárna a další nemocniční provozy.

Největší stavební investice posledních let by měla být zahájena do podzimu příštího roku.

„Koncem ledna, nejpozději v polovině února, bychom měli mít k dispozici stavební povolení. Pokud tedy vše půjde podle předpokladů, mohla by být vlastní realizace stavby zahájena v srpnu, či září...

Foto: Školu provoní jehličí, cukroví, perníčky a vánoční atmosféra. (455.93 KB) 2.12.2015

SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Rudolfovská 92 v Českých Budějovicích pořádá ve dnech 10. - 11. 12. 2015 tradiční vánoční výstavu. Ve čtvrtek 10. 12. je možné si výstavu prohlédnout v době od 10:00 do 17:00, v pátek 11. 12. od 9:00 do 12:00.

V klubu domova mládeže přímo v areálu školy bude možné vidět vyzdobený vánoční stůl, návštěvníci se mohou pokochat ukázkami vánočních tradic a zvyků Vánoc, budou nabízeny ukázky tradičních a moderních Vánoc z jižních Čech. Na výstavě budou také prezentovány výrobky a tradice Vánoc připravené studenty oboru Zahradnictví. Tito studenti mimo jiné také touto výstavou prezentují...

Foto: Adventní roadshow ASEKOL v Jihočeském kraji. (360.70 KB) 2.12.2015

Nadělit si pod stromeček výhru v podobě nové velkoplošné televize s uhlopříČkou 121 cm mohou návštěvníci adventních trhů ve čtyřech jihočeských městech. Stačí, když na stánek neziskové společnosti ASEKOL přinesou drobná vysloužilá elektrozařízení - jako například mobilní telefon, notebook, počítačovou myš, apod.

Kromě dobrého pocitu a šance vyhrát v klání o televizor je navíc zahřeje také šálek horkého vánočního nápoje, který v infostánku obdrží zdarma. Zájemcům budou k dispozici i podrobnosti o správném třídění elektrozařízení včetně letáku s přehlednou mapkou rozmístění speciálních červených kontejnerů na drobné elektro v jejich městě.

„Mnohem častěji dnes...

1.12.2015

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích připravila pro své návštěvníky na měsíc prosinec řadu zajímavých výstav, koncertů a přednášek. Na své si přijdou jak děti tak i dospělí.

Program naleznete v příloze nebo na:

www.cbvk.cz

Foto: Přednáška cestovatelsko-přírodovědného cyklu KYRGYZSTÁN, země hor, koní a barev. (491.77 KB) 1.12.2015

Prácheňské muzeum v Písku Vás co nejsrdečněji zve na přednášku cestovatelsko-přírodovědného cyklu KYRGYZSTÁN, země hor, koní a barev, která se koná ve čtvrtek 3. prosince od 16 hodin v přednáškovém sále Prácheňského muzea.

Po roce do Prácheňského muzea opět zavítá, v Písku již dobře známý, profesionální fotograf Národního parku Šumava Vladislav Hošek ze Čkyně a tentokrát nám ukáže málo známé a nedotčené hory jedné z republik bývalého Sovětského svazu. Místa, o kterém jsme moc nevěděli v minulosti a tím méně o něm víme dnes.

Přijďte se přesvědčit, že je to země, která stojí za návštěvu. A ne jenom jednu!

 

...

Foto: U nás v kraji (398.47 KB) 1.12.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Tisková konference se zástupci kraje a krajských nemocnic. (531.89 KB) 26.11.2015


Nemocnice České Budějovice, a. s., je nejlepší nemocnicí v České republice. Vyplývá to z výsledků celostátní soutěže Nemocnice ČR 2015, kterou už desátým rokem pořádá nezisková organizace HealthCare Institut. Českobudějovická nemocnice se umístila na prvním místě v kategorii „Absolutní vítěz" a zároveň v kategorii „Finanční zdraví". V kategorii „Absolutní vítěz" se hned na druhém místě umístila Nemocnice Prachatice, a. s. Bodovaly ale i další jihočeské nemocnice.

V kategorii spokojenost zaměstnanců mezi nefakultními nemocnicemi zvítězila Nemocnice Prachatice, a. s. V kategorii „Finanční zdraví" patří druhé místo mezi...

Foto: Hejtman Jiří Zimola se ve středu sešel s děkanem ZF JU a jeho spolupracovníky, aby jim poblahopřál k zisku prestižní ceny. (367.49 KB) 26.11.2015

Hejtman Jiří Zimola poblahopřál děkanovi Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity Miloslavu Šochovi k zisku titulu Excelentní organizace, který škola obdržela v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost v úterý 24. listopadu v Praze.

„Je to důkazem toho, že fakulta má jasnou koncepci, kam směřovat. Zároveň to potvrzuje i skutečnost, že se nejedná jen o nějakou mrtvou schránku, ale o životaschopnou fakultu produkující odborníky," zdůraznil Zimola s tím, že ocenění pomůže fakultě o další stupínek zvednout prestiž i přilákat nové studenty.

Hejtman...

« Předchozí        Aktuální stránka: 95/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku