31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (398.47 KB) 12.09.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

...

Foto aktualita (62.08 KB) 9.09.2016

Odvaž se používat vlastní rozum! Tak vyzývá žáky mateřských, základních i středních škol Logická Olympiáda, v níž ti nejúspěšnější získají notebook a další skvělé ceny. Zájemci ve věku 3 až 20 lety se mohou registrovat do 30. září 2016 na stránkách www.logickaolmypiada.cz. Akci, kterou pořádá Mensa ČR spolu s generálními partnery The Kellner Family Foundation a Open Gate School, zaštítil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Nejlepší soutěžící ze všech věkových kategorií postoupí do...

Foto aktualita (83.39 KB) 9.09.2016

Interaktivní vzdělávací výstava pro malé i velké, 11. 9. - 15. 10. 2016, Přednáškový sál Prácheňského muzea v Písku

Taky jste ve škole neměli fyziku příliš v lásce? Nechápali jste, proč se učit všechny ty vzorečky, které v běžném životě zdánlivě k ničemu nepotřebujeme? Nyní máte možnost tuto averzi překonat a zkusit si, že fyzika může být dokonce velice zábavná. Prácheňské muzeum v Písku připravilo na začátek školního roku interaktivní výstavu technických hraček, které demonstrují různé fyzikální zákony. Dozvíte se například, jak funguje magnetismus, co praví Ampérovo pravidlo pravé ruky nebo jakými způsoby může vznikat elektřina.
Exponáty,...

Foto aktualita (384.45 KB) 8.09.2016

Jihočeský kraj srdečně zve na další ročník Trocnovských slavností, které se uskuteční 24. září 2016 od 13.00 hodin. Akce se koná pod záštitou hejtmana Jiřího Zimoly. Vstupné je ZDARMA.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program se zábavným programem pro děti. Ty se mohou těšit například na soutěžní odpoledne plné her a různých činností nebo loutkové divadlo. Pro dospělé je připraven řemeslný jarmark a šermířské souboje. Trocnovské slavnosti zakončí bluegrassová kapela SEM TAM.

Program

13:00 zahájení

13:15 historický hasičský zásah

13:30 ukázky středověkých...

Foto aktualita (633.11 KB) 8.09.2016

Prázdninová návštěvnost Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou trhala historické rekordy. Nejcitelněji se nárůst počtu lidí, kteří si přijeli na Hlubokou zasportovat nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí, projevil v srpnu, v době konání letních olympijských her v brazilském Riu, kdy zde fungovala jakási menší obdoba olympijského parku.
„Skladba návštěvníků, mezi nimiž nechyběli cizinci, například Rakušané, Němci či Holanďané, byla velmi pestrá. Od individuálních rekreačních nebo aktivních sportovců až po celé rodiny a velké organizované skupiny. Denně prošlo areálem v tomto období i několik tisíc lidí," uvedl manažer Sportovně relaxačního...

Foto aktualita (108.98 KB) 7.09.2016

Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Krajským úřadem Jihočeského kraje v letošním roce realizuje projekt „Prevence úrazů pro mateřské školy". V rámci tohoto projektu zveme zástupce mateřských škol Jihočeského kraje na akreditovaný seminář, který se bude konat ve čtvrtek 29.9.2016 od 9.00-14.00 hodin (více informací viz příloha).
Část semináře bude zaměřena i na první pomoc dětem (viz program v pozvánce).
Předpokládáme, že se Vaše školka do projektu zapojí, podpoří myšlenku tohoto důležitého programu a zařadí toto téma dle svých možností a priorit nějakým způsobem do své...

Foto aktualita (185.68 KB) 5.09.2016

Poděkování za skvělou reprezentaci a blahopřání k výborným výsledkům si v pondělí 5. září odneslo z krajského úřadu 15 studentů, kteří se ve školním roce 2015 - 2016 umístili na 1., 2. a 3. místě v celostátních kolech soutěží vyhlašovaných ministerstvem školství.
Zástupci odboru školství v čele s krajským radním pro tento resort Tomešem Vytiskou jim zároveň předali tašku s propagačními předměty kraje a knižní poukázku v hodnotě 500 korun.
„Všem studentům chci velice poděkovat za to, jak skvěle reprezentují náš kraj a rovněž jim velice blahopřeji," uvedl Vytiska s tím, že to zároveň považuje za výbornou vizitku jihočeských škol a jejich pedagogů. „Život...

Foto aktualita (875.33 KB) 5.09.2016

Jedinečná expozice Accelerating Science, vytvořena Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě, bude již 21. září 2016 představena také české veřejnosti. Jediným městem v České republice, ve kterém bude výstava k vidění, jsou České Budějovice.

Výstava, kterou do Čech přináší Jihočeský kraj, bude po dobu čtyř měsíců do 10. ledna 2017 vystavena v pavilonu B4 Výstaviště České Budějovice. Návštěvníkům umožní odpovědět na otázky jako například: Co je hmota? Jak vznikla? Z čeho jsou utvořeny hvězdy, planety?

Nápad k pořádání výstavy se zrodil na konferenci o...

Foto aktualita (398.47 KB) 5.09.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 


« Předchozí        Aktuální stránka: 95/557        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku