sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Kraj podporuje činnost Evropského vzdělávacího centra Jihočeské univerzity
14.01.2009


Jihočeský kraj se bude i v dalších letech podílet na zajištění činnosti Evropského vzdělávacího centra Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Vyplývá to ze smlouvy o spolupráci mezi Jihočeským krajem, městem České Budějovice a Jihočeskou univerzitou, kterou v úterý schválili krajští radní.
Evropské vzdělávací centrum Jihočeské univerzity, které sídlí v domě v českobudějovické Krajinské ulici, navázalo na činnost Evropského informačního centra a rozšířilo jeho aktivity. Především nabízí půjčování literatury v anglickém a německém jazyce a vede a rozšiřuje knihovní fond Britského centra a knihovní fond Goethe-centra, dále nabízí jazykové kurzy zaměřené na celoživotní vzdělávání, zajišťuje mezinárodně uznávané jazykové zkoušky pro veřejnost, organizuje konference, přednášky a workshopy či zajišťuje spolupráci se zahraničními partnery.
Krajští radní zároveň schválili smlouvu o poskytnutí finančního příspěvku na provoz Britského centra mezi Jihočeským krajem a Jihočeskou univerzitou. Britské centrum působí v Českých Budějovicích již 17 let, bylo založeno 1. března 1992 jako regionální pobočka British Council v Praze. Koncem roku 2001 British Council v Praze bezplatně převedl veškerý movitý a nemovitý majetek Britského centra na Jihočeský kraj a v lednu 2002 se Britské centrum stalo na základě smlouvy o spolupráci mezi Jihočeskou univerzitou, Jihočeským krajem a městem České Budějovice součástí Evropského informačního centra Jihočeské univerzity, dnes tedy Evropského vzdělávacího centra.
„Během sedmi let svého působení v rámci Jihočeské univerzity se činnost Britského centra široce rozvinula a překročila rámec kraje. Spolupráce Britského centra a British Council je doposud velmi úzká, British Council centrum podporuje metodicky i finančně. V prosinci loňského roku podepsala Jihočeská univerzita s British Council dohodu o spolupráci na dalších pět let," říká František Štangl, krajský radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.
Zatímco v roce 2002 se průměrný denní počet návštěvníků Britského centra pohyboval okolo čtyřiceti, v loňském roce to byl téměř dvojnásobek. Knihovní fond centra zahrnuje 15 497 titulů a rovněž 2100 videokazet (v anglickém jazyce), počet knihovních výpůjček činil v loňském roce 81 108. A například Cambridgeské zkoušky loni složilo 359 dospělých a 61 dětí.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku