sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Kraj bude od 1. února platit za pacienty zdravotnické poplatky
27.01.2009


V jihočeských krajských nemocnicích nebudou lidé od 1. února platit regulační poplatky, učiní tak za ně kraj. V rozpočtu má na hrazení poplatků připravenou částku ve výši sto milionů korun.
Krajští zastupitelé dnes odsouhlasili poskytnutí finančních darů z rozpočtu Jihočeského kraje od 1. února pojištěncům, nebo jejich zákonným zástupcům, kterým vznikla povinnost hradit regulační poplatek ve zdravotnických zařízeních zřizovaných nebo zakládaných Jihočeským kraje dle § 16a zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů.
Proplácení poplatků se týká sedmi krajských nemocnic v každém bývalém okresním městě, Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje a Psychiatrické léčebny Lnáře. Po prověření všech možných variant postupu se jako nejvhodnějším řešením kompenzace úhrady regulačních poplatků ukázalo poskytnutí finančních darů pojištěncům nebo jejich zákonným zástupcům formou darovací smlouvy.


„Jsme přesvědčeni o tom, že tento krok neodporuje zákonu," uvedla Ivana Stráská, náměstkyně hejtmana pro sociální věci a zdravotnictví.

V souvislosti s touto kompenzací podepíše kraj s jednotlivými zdravotnickými zařízeními „Smlouvu o vypořádání finančních prostředků poskytnutých Jihočeským krajem jako dar pojištěncům na úhradu regulačních poplatků", která bude řešit úhradu poplatků za poskytnutí hrazené zdravotní péče zdravotnickými zařízeními, jež budou dary administrovat. V praxi to tedy bude vypadat tak, že regulační poplatek bude uhrazen z prostředků kraje, jež budou k tomuto účelu uloženy u zdravotnického zařízení. Pacienti si peníze nosit nebudou muset, v nemocnicích na místech, kde se nyní vybírají poplatky, jen podepíší darovací smlouvu, čímž přijmou od kraje dar.

„Každý z pacientů se však bude moci rozhodnout, zda bude chtít dar kraje přijmout či nikoliv," zdůraznil hejtman Jiří Zimola.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku