sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Jihočeské střední školy jsou úspěšné v „norských projektech“
4.05.2009

K velmi úspěšným předkladatelům projektů v rámci Fondu pro podporu spolupráce škol (Finanční mechanismy EHP/Norska) patří podle aktuálních statistik Národní agentury pro evropské vzdělávací programy (NAEP) střední a vyšší odborné školy, které zřizuje Jihočeský kraj. Ze statistik vyplývá, že jihočeské školy se staly třetím nejčastějším realizátorem mezinárodních projektů v rámci všech českých krajů.

Například Gymnázium Strakonice, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Strakonice a Střední škola řemesel a služeb Strakonice sestavily ve spolupráci s norskou školou Sjøvegan videregående skole v rámci projektu „Se studentskou kamerou za kulturou a přírodou Norska i Čech" (realizováno v letech 2007-2008) cyklus prezentací, které porovnávají kulturu a vztah k přírodě obou zemí. V letošním školním roce zmíněné školy ve spolupráci se školou Indre Troms Videregående Skole realizují projekt „Kulinářské umění a tradice bez hranic", jehož výstupem bude kuchařka v tištěné i elektronické podobě jak v češtině, tak i v angličtině.

V projektu pražské Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní zaměřeném na oděvní folklór Norska a České republiky a na míru jeho vlivu v současných módních trendech úspěšně spolupracovala Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Třeboň s norskou školou v Elverumu. Aktuální je v současné době projekt „Oděv-řeč beze slov", jehož se kromě třeboňské a pražské školy účastní islandská škola z Reykjavíku.

Střední škola rybářská a vodohospodářská J. Krčína Třeboň spolu se Střední rybářskou školou Vodňany a norskou školou Skjervøy videregående skole v roce 2007 zpracovaly projekt s tématem monitoringu pohybu a retence vody v krajině. O rok později tyto školy uskutečnily projekt se Sjøvegan videregående skole a v letošním školním roce se rozhodly navázat na dosavadní spolupráci a společně realizují projekt „Rybářství - máme hodně společného".

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku