sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (162.69 KB)
Na českobudějovickém výstavišti začal 18. ročník Hobby
13.05.2009


Na českobudějovickém výstavišti začal dnes již 18. ročník populární výstavy Hobby, která potrvá do neděle 17. května. Letošní ročník, který slavnostně zahájil první náměstek jihočeského hejtmana Martin Kuba, stejně jako ty předchozí opět oslovuje všechny zahrádkáře, kutily, chovatele, ale i ty, kteří chtějí získat inspiraci pro stavbu a vybavení domu, bytu, chalupy či chaty. Nabídku expozic a prezentací doplňuje prodej drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb pro zahradu a hobby, chovatele, volný čas, nechybí tradiční prodej okrasných rostlin, dřevin, sazenic a semen.

„Na ploše 22 tisíc m² se představuje 440 vystavovatelů, což vzhledem k tomu, že se nyní stále mluví o ekonomické krizi, považujeme za úžasné. Potvrzuje se, že drobný podnikatel tyto akce potřebuje," říká Marcela Payerová, ředitelka Výstaviště České Budějovice, a.s. V loňském roce zavítalo na Hobby téměř 73 000 návštěvníků. Podobný počet se očekává i letos.

„Jsme přesvědčeni, a čísla to ostatně dokazují, že akce jako jsou Země živitelka či Hobby zvyšují návštěvnost Jihočeského kraje a podporují cestovní ruch, který je jedním ze základních pilířů pro rozvoj našeho regionu. Jsme proto rádi, že takové akce jsou a že o ně má veřejnost zájem," uvedl Martin Kuba.

Pro návštěvníky pořadatelé připravili i bohatý odborný a kulturní doprovodný program. Zatímco středa patřila dnu poraden pro zahrádkáře, zítřek je věnován svatebnímu dnu, pátek obnovitelným zdrojům energie a dotacím, sobota bude patřit kulinářství s Přemkem Podlahou a neděle bude dnem s finskou společností FISKARS a také 11. ročníku oblíbené soutěže voříšků „Hobbík 2009". Kulturní program se po celou dobu trvání výstavy bude odehrávat v Pivovarské zahradě, letním amfiteátru a dětském koutku. Více informací naleznete na www.vcb.cz.

Foto: Z výstaviště (.jpg - 247.07 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku