sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
S penězi pro obce zasažené vodou dnes souhlasili krajští zastupitelé
19.05.2009

Mimořádné finanční prostředky z krizové rezervy kraje ve výši 2 571 535 korun půjdou v následujících dnech na účty šesti obcí na Strakonicku na řešení bezprostředních následků extrémních přívalových srážek ze dne 5. dubna letošního roku.

Na svém dnešním jednání odsouhlasilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje finanční pomoc obcím, které předložily písemné podklady s fakturami a vyčíslením nákladů na odstranění škod. Nejnižší částka, kterou kraj těmto obcím poskytne, činí 20 tisíc korun, nejvyšší dosahuje 1,2 miliony korun. Tu obdrží obec Bílsko, kterou živelná pohroma zasáhla a poškodila nejvíce.

Celkem více než 2,5 milionu korun obdrží obce:

Měkynec, okres Strakonice, 400 442 Kč
Pivkovice, okres Strakonice, 205 349 Kč
Krašlovice, okres Strakonice, 20 500 Kč
Městu Bavorov, okres Strakonice, 593 964 Kč
Bílsko, okres Strakonice, 1 229 741 Kč
Budyně, okres Strakonice, 121 539 Kč

Mimořádnou dotaci, která nespadá pod podmínky veřejné podpory, poskytne kraj na základě dotačního dopisu zaslaného příjemci. „Hned po záplavách jsme situaci monitorovali a soupis finančních požadavků jsme dávali dohromady více než měsíc. Obce od nás obdržely příslib, že jim pomůžeme profinancovat náklady spojené s nezbytnou obnovou infrastruktury a zajištění základních potřeb pro obyvatele. Mimo to jsme řešili z rozpočtu kraje také nezbytnou a okamžitou pomoc při zajištění pitné vody tam, kde došlo k poškození veřejných zdrojů pitné vody, " uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Podle jeho slov dodaly některé obce podklady včetně fotodokumentace v poměrně krátké době; jako poslední je před deseti dny předložila dodatečně obec Budyně. Souhlas s přidělením financí pro obec Budyni odsouhlasilo mimořádné zasedání Rady Jihočeského kraje dnes dopoledne.

„Myslím, že obce nejsou v rozpočtu na nule a uvědomují si, že uvolnění mimořádných peněz musí projít náležitým schvalovacím řízením krajské rady a zastupitelstva, " doplnil Zimola s tím, že například resorty dopravy a životního prostředí se budou zabývat dalším posuzováním organizačních opatření v řešení protipovodňových kroků v příslušných obcích.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku