sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Sedmimilionový krajský grant pomůže rekonstrukci sportovišť
19.05.2009

Dvacet projektů, zaměřených na rekonstrukci stávajících sportovišť na území kraje, se dočká krajské finanční „injekce" v celkové výši sedm milionů korun. Dnes o tom rozhodli zastupitelé. O získání příspěvku z grantového programu „Rekonstrukce stávajících sportovišť" byl mezi žadateli značný zájem. K dispozici bylo sedm milionů korun, celkem přišlo 97 žádostí na 55 268 459 korun, finanční převis byl tedy téměř devítinásobný. Z došlých žádostí nesplnilo osmnáct administrativní podmínky.

„Hodnotící komise v opatření, které se týká rekonstrukce sportovišť, doporučila ke schválení osm projektů za 3,8 milionu korun, v opatření rekonstrukce zázemí sportovišť dvanáct projektů v celkové výši 3,2 milionu korun," říká Martin Kuba, první náměstek hejtmana.

Díky krajskému grantu tak bude moci TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí odhlučnit sportovní halu, rekonstruovat sportovní plochy bude moci Občanské sdružení Jihočeský fotbal, sportovní areál vylepší TJ Malše Roudné. Finanční podpora míří také FK Spartaku MAS Sezimovo Ústí na dostavbu hřiště s umělým povrchem a TJ Jiskra Nová Bystřice na rekonstrukci atletických sektorů pro skok daleký a vysoký. Rekonstruovat sportoviště bude také ZŠ Nové Hrady, tělocvičnu ZŠ Veselí nad Lužnicí (Třída Čs. Armády) a víceúčelové hřiště SK Jankov. Pokud se týká rekonstrukce zázemí sportovišť, příspěvek obdrží Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická České Budějovice, FC Nové Hodějovice, obec Světlík, TJ Vysokohorské sporty Písek, TJ Blatná, obec Sousedovice, Aeroklub České Budějovice, IHC Písek, obec Lásenice, SK Slavoj Volyně, Jachetní klub Černá v Pošumaví a FK Slavoj Český Krumlov.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku