sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Na rozvoji nemocnice bude kraj spolupracovat s městem Dačice
19.05.2009

Jihočeský kraj, který od 1. května provozuje prostřednictvím Nemocnice Jindřichův, a.s, nemocnici v Dačicích, chce v záležitosti dalšího možného rozvoje této nemocnice zapojit do rozhodování i město Dačice. Další postup by proto měla specifikovat Smlouva o spolupráci mezi Jihočeským krajem a městem Dačice. Na dnešním zasedáním krajského zastupitelstva to uvedla Ivana Stráská, náměstkyně hejtmana pro sociální věci a zdravotnictví.

„Na jednání s představiteli města jsme se dohodli, že v první fázi bude nemocnice fungovat pod jindřichohradeckou nemocnicí a následovat by mělo zřízení další jihočeské nemocnice, sestavení managementu a stanovení rozsahu zdravotní péče. A do této záležitosti chceme město zapojit, protože rozvoj této nemocnice je jeho nedílným zájmem," řekla Ivana Stráská.

Jihočeský kraj se snaží, aby v Dačicích pokračovala péče ve všech dosud provozovaných lékařských oborech, ve kterých legislativně pokračovat může. Tedy v těch, na které má jindřichohradecká nemocnice registraci. V současné době jsou to v rámci ambulantní péče obory alergologie a klinická imunologie, gastroenterologie, ORL, rehabilitační a fyzikální medicína, tuberkulóza a respirační nemoci a urologie. Dále léčebna dlouhodobě nemocných a Lékařská služba první pomoci.

„Vypsána byla výběrová řízení na chirurgickou ambulanci a na internu, kardiologii a diabetologii a tyto obory budou zajišťovat privátní lékaři," dodala Ivana Stráská. Kraj je přitom připraven sanovat zvýšené náklady, které s provozem dačické nemocnice má Nemocnice Jindřichův Hradec. Odhady se přitom pohybují okolo 600-800 tisíc korun za měsíc. „Čekáme nyní na výsledky prvního měsíce, abychom věděli, kolik to bude činit a jsme připraveni toto řešit," zdůraznila Ivana Stráská.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku