sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Hejtman Jiří Zimola při besedě se studenty třetího ročníku gymnázia v Jindřichově Hradci (112.20 KB)
Chvíle strávené za katedrou si hejtman připomněl na gymnáziu, které absolvoval
27.05.2009

Radní Jihočeského kraje včera jednali na výjezdním zasedání v Národním muzeu fotografie v Jindřichově Hradci. Hejtman Jiří Zimola si ještě před jednáním prohlédl budovu místního gymnázia Vítězslava Nováka, které sám před dvaceti lety absolvoval. Odpoledne po jednání krajské rady hejtman Zimola v doprovodu náměstkyně Ivany Stráské a radního Jaromíra Slívy navštívil Domov důchodců Otín.

Na jindřichohradeckém gymnáziu druhý týden skládají čtvrťáci a studenti oktávy maturity. Hejtman je nechtěl rušit při soustředění na zkoušku dospělosti a vydal se na prohlídku půdní vestavby v budově. „Dobře si pamatuji z dob svého studia, že na půdě byly krásné, ale nevyužívané prostory. Jsem rád, že tady vzniknou další třídy, počítačová učebna ale i sál, který bude vhodný například pro divadelní představení nebo koncerty," uvedl hejtman při prohlídce dočasného staveniště. Z podkroví školy se hejtman vydal do jedné z tříd na debatu se studenty.

Se třeťáky si hejtman měl co povídat a místy byla debata opravdu emotivní a živá. Studenti se podělili o své obavy z maturity, která je za rok čeká. Svým znalostem sice důvěřují, ale nevědí, co mohou čekat od státních maturit. Budou prvním ročníkem, kterého se má tato zkouška týkat. Dále studenty zajímal hejtmanův názor na pád vlády v době českého předsednictví Radě Evropské unie, jeho pohled na ratifikaci lisabonské smlouvy, progresivní daň či rušení regulačních poplatků. Právě tato témata debatu rozvířila. Naopak všeobecná shoda bez větší výměny názorů panovala mezi studenty a hejtmanem v otázce jaderné energetiky. „Je vidět, že studenti se o život v regionu zajímají a chtějí znát názor regionálních politiků. Debata byla živá a to mě bavilo," okomentoval besedu hejtman Zimola.

Odpoledne, po jednání Rady Jihočeského kraje, se hejtman Jiří Zimola vydal do nedalekého Domova důchodců Otín. Kromě prohlídky zařízení přijel navštívit hlavně klienta domova, který pochází z Nové Bystřice, Karla Hese. Přivezl mu také dárek ke kulatým narozeninám, které pan Hes za pár dnů oslaví. Náměstkyně hejtmana Ivana Stráská a vedení domova se pak zamýšleli nad budoucím možným vylepšením komfortu bydlení v domově.. Především nad rekonstrukcí koupelen. „Čekají nás tak dva hubené roky, kdy budeme muset každou investici pečlivě zvažovat a jen těžko na ni budeme shánět peníze. Ale až se trochu vzpamatujeme z ekonomické krize, tak by se dalo něco dělat,"ujistila náměstkyně Stráská vedení domova.

Foto: Hejtman Jiří Zimola a ředitel jindřichohradeckého Gymnázia Vítězslava Nováka Miloslav Vokáč při prohlídce vznikající půdní vestavby (.jpg - 194.80 KB)

Foto: Hejtman Jiří Zimola při besedě se studenty třetího ročníku gymnázia v Jindřichově Hradci (.jpg - 110.93 KB)

Foto: Při návštěvě Domova důchodců Otín s klientem domova Karlem Hesem, rodákem z Nové Bystřice (.jpg - 171.61 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku