sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Jihočeši při plnění jednoho z úkolů - zleva Lenka Miklíková, Jan Bavlovič a Zbyněk Valeš (134.12 KB)
Veselští studenti jsou v soutěži „Za školu" už v semifinále!
27.05.2009


Studenti Střední odborné školy pro ochranu a tvorbu životního prostředí Veselí nad Lužnicí postoupili do semifinále televizní vědomostní a dovednostní soutěže „Za školu". Tuto soutěž vysílá Česká televize na „jedničce" každý pátek od 17.00 hodin. Tým ve složení Lenka Miklíková, Zbyněk Valeš a Jan Bavlovič vítězí nad svými soupeři již od prosince loňského roku. Minulý pátek vyhrál v odvetném utkání nad Gymnáziem Jihlava a dostal se mezi čtyři nejlepší středoškolské týmy z ČR.

„V lítém boji pod temelínskými chladícími věžemi nakonec měli více energie naši studenti. Své protivníky z Jihlavy rozštěpili jako atomová jádra, i když i oni si vedli velmi dobře," říká v nadsázce ředitel školy Ladislav Honsa.

Dalšími postupujícími v této soutěži jsou studenti Gymnázia Jana Keplera Praha, Gymnázia Brno, třída kpt. Jaroše, a Gymnázia Zlín, Lesní čtvrť.

„Úspěch našich studentů je velmi cenný, neboť prokázali výborné teoretické znalosti i praktické dovednosti. Vždyť postoupili mezi samá prestižní gymnázia," říká Honsa. V pátek 29. května bude soupeřem veselského týmu Gymnázium Jana Keplera v Praze. „A to bude to velmi těžký soupeř," říká Ladislav Honsa. Vítěz tohoto klání postoupí do velkého finále, kde se bude soutěžit o roční stipendium na zahraniční škole.

Foto: úspěšný veselský tým - zleva Jan Bavlovič, Lenka Miklíková a Zbyněk Valeš (.jpg - 100.04 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku