sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: (zleva) Jan Bavlovič, Lenka Miklíková a Zbyněk Valeš při semifinálovém testu, který jim bohužel nevyšel (148.24 KB)
Veselští studenti zůstali před branami finále soutěže „Za školu"
2.06.2009

Studenti Střední odborné školy pro ochranu a tvorbu životního prostředí Veselí nad Lužnicí zůstali nakonec před branami finále televizní vědomostní a dovednostní soutěže „Za školu". Tuto soutěž vysílá Česká televize na „jedničce" každý pátek od 17.00 hodin. Tým ve složení Lenka Miklíková, Zbyněk Valeš a Jan Bavlovič vítězil nad svými soupeři již od prosince loňského roku. Minulý pátek však našel v semifinálovém boji v libereckém IQ centru přemožitele, kterým bylo družstvo Gymnázia Jana Keplera v Praze.

Veselští středoškoláci dominovali v praktické části soutěže, po které vedli nad pražským gymnáziem o 1262 body. Osudným se jim ale stal znalostní test, kdy jim témata nesedla. V souboji, který prověřil jejich fyzickou kondici, kreativní myšlení, schopnost spolupráce i encyklopedické znalosti, tak nakonec prohráli 2945:3976 bodům.

„Vypadalo to nadějně, ale nakonec to bohužel nevyšlo. I tak je však úspěch našich studentů velmi cenný, neboť po celou dobu, co v soutěži byli, prokázali výborné teoretické i praktické dovednosti. Být v semifinále se samými prestižními gymnázii, to už něco znamená," říká ředitel školy Ladislav Honsa.

V druhém semifinále se tento pátek utkají Gymnázium Brno, třída kpt. Jaroše, a Gymnázium Zlín, Lesní čtvrť. Vítěz tohoto klání postoupí do velkého finále proti Gymnáziu Jana Keplera Praha, kde se bude soutěžit o roční stipendium na zahraniční škole.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku