sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Krajská radní pro školství, mládež a tělovýchovu Jana Krejsová (vpravo) předala dnes starostce Tábora Haně Randové olympijskou vlajku (106.05 KB)
Tábor je skvěle připraven na olympiádu dětí a mládeže
3.06.2009


Přípravy na Hry IV. letní olympiády dětí a mládeže ČR, které se uskuteční ve dnech 23.-28. června v Táboře, jsou již na samém vrcholu a probíhají podle plánu. Při dnešním jednání v Táboře se na tom shodl řídící výbor olympiády, kterou organizuje Jihočeský kraj s městem Tábor. „Sportoviště jsou v podstatě připravena, dokončují se jen kurty na beachvolejbal. Daný už je kulturní i společenský program," říká Hana Randová, starostka Tábora. Na olympiádu by mělo podle akreditace, uzavřené k 2. červnu, přijet 1968 sportovců, z toho 1154 chlapců a 814 dívek, trenérů 373. Tento počet ale bude zřejmě ještě o pár účastníků navýšen, protože dva kraje zažádaly o výjimku u akreditace pro rychlostní kanoistiku.

„Všechny mohu ujistit, že olympiáda je opravdu velmi dobře připravena, a to včetně tiskových materiálů, které sportovcům pobyt v Táboře jistě usnadní," zdůrazňuje Jana Krejsová, krajská radní pro školství, mládež a tělovýchovu. O medaile a bodovaná umístění se utkají v atletice, plavání, fotbalu, tenisu, basketbalu (dívky), plážovém volejbalu, cyklistice (silniční závod a cyklokros), triatlonu, kanoistice (rychlostní), moderní gymnastice, florbalu (chlapci) a karate. Soutěží se zúčastní mladí sportovci ze všech 14 českých krajů, ne všechny kraje však obsadí všechny disciplíny. Součástí her jsou také dvě korespondenční soutěže, a to výtvarná a fotografická. Pestrý bude také doprovodný program, který kromě jiného zahrnuje koncerty Ewy Farne (24.6. ve 20.00 na Žižkově náměstí) a kapel Chinaski (26.6. ve 20.00 Žižkovo náměstí) a Maxim Turbulenc (27.6. ve 21.20 na stadionu Míru).

S připraveností olympiády vyjádřil dnes v Táboře spokojenost i Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru. „Všechny dosavadní olympiády mládeže se povedly, ať už zimní či letní. Dobře to nastartovala první olympiáda v roce 2003, kterou pořádal Pardubický kraj, protože v případě neúspěchu by byl asi tento projekt utlumen. Děti tuto akci ohromně přijímají jako motivaci, je to pro ně obrovská událost. Stejně tak to berou i jejich trenéři a dnes i sportovní svazy, které tomu přišly na chuť. Měli jsme jen obavu, aby se to nerozrůstalo do nějakých gigantických rozměrů, protože na letní olympiádě před dvěma roky už počty sportů a sportovců narůstaly do téměř neúnosné výše. Proto jsme se snažili, aby Jihočeský kraj a město Tábor daly v tomto směru příklad přiměřenosti, aby hry byly komornější a dobře zvládnutelné. Myslím, že se to podařilo a olympiáda je po všech stránkách skvěle připravena," uvedl Milan Jirásek.

Na konání olympiády „vydělají" téměř všichni žáci a studenti táborských škol, ve kterých skončí školní rok již 19. června. Jejich třídy a domovy mládeže budou totiž po dobu trvání olympiády noclehárnami. Výjimkou je gymnázium a základní školy v částech Čekanice a Měšice. Do škol tak musí organizátoři dovézt od 19. června přes víkend 1400 postelí, spacáků a trojnásobné množství matrací. „Problém, který se rýsoval ohledně zajištění postelí do škol, jsme vyřešili díky vstřícnosti armády," doplňuje Hana Randová.

První výpravy dorazí do Tábora 23. června po 10. hodině. Zahajovací ceremoniál se uskuteční od 19.00 hodin na zimním stadionu, jednotlivé soutěže se rozjedou 24. června. Jihočechy bude reprezentovat 186 sportovců. V dosavadní historii dětských olympiád, tří letních a tří zimních, přitom Jihočeši získali již 119 medailí.

Informace k olympiádě lze získat na www.olympic.cz/odm2009.

Foto: Krajská radní Jana Krejsová v rozhovoru s Milanem Jiráskem, předsedou Českého olympijského výboru (.jpg - 117.74 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku