sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Hejtman Jiří Zimola při rozhovoru s majitelem Kasalovy pily Bořivojem Kasalem a jeho manželkou (206.23 KB)
Hejtmanská cesta vedla tentokrát po Jindřichohradecku
4.06.2009

S produkcí, technologiemi výroby, ale také standardem a rozvojem služeb čtyř jihočeských společností se na své hejtmanské cestě seznámil v úterý Jiří Zimola. Jako první navštívil v Jindřichově Hradci Kasalovu pilu, která se zabývá truhlářskou výrobou komponentů pro montované rodinné domy, ale vyrábí i dveře, okna či hoblované profily. Další hejtmanovy kroky směřovaly do rodinné likérky Hill´s Liquere, jejíž majitelé vyrábějí 95 druhů likérů a destilátů. Majitelé obou podniků, pily i likérky, získali za svou práci nejrůznější domácí i mezinárodní ocenění. V obou případech se jedná o rodinný podnik, který byl založen v meziválečném období a potomci rodů po sametové revoluci pokračují v rodinné tradici.

Odpolední část hejtmanské cesty byla věnována návštěvě společnosti Otavan Třeboň a.s. ve Slavonicích a poslední zastávkou hejtmana Jihočeského kraje byla společnost PKD Dačice, která vyrábí ocelové konstrukce, stroje a zařízení pro dřevařský průmysl. Hejtmanskou cestu ukončila beseda v Jindřichově Hradci se zástupci jindřichohradecké hospodářské komory. Věnovali se především otázce současná situace cestovního ruchu a možnosti jeho dalšího rozvoje.

Foto: Při návštěvě rodinné likérky Hill´s Liquere hejtman s jedním z majitelů Tomášem Hillem ochutnávali právě dokončovaný likér z jeřabin (.jpg - 154.49 KB)

Foto: PKD Dačice - vlevo jeden z majitelů firmy Petr Pšenčík, vpravo zástupci Jihočeské hospodářské komory (.jpg - 227.39 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku