sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Jindřichohradecká nemocnice jde do boje o půl miliardy
11.06.2009

Krajští radní pustili do soutěžení o 560 milionů korun z evropských peněz doposud finančně nejvýznamnější záměr jedné z jihočeských nemocnic. Jindřichohradecká nemocnice chce v příštích třech letech za pomoci téměř půlmiliardové injekce zcela obnovit centrální lůžkový pavilon. „Je to původní zájezdní hostinec z konce předminulého století. Ani poslední rekonstrukce z roku 1975 nevyhovuje současným potřebám zdravotnictví," zdůvodnila Ivana Stráská, náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje, který je zakladatelem a vlastníkem všech sedmi jihočeských nemocnic.

Ekonomicky i technicky nejlepším řešením se proto jeví demolice stávající stavby a náhrada novou. „Jednoznačně souhlasím s tím, že stavebně i funkčně zastaralý lůžkový pavilon by se nahradit měl. Otázkou je, zda se nám na opravu podaří sehnat dostatečné množství potřebných financí," neskrýval své obavy hejtman kraje Jiří Zimola. Narážel tak na skutečnost, že v konkrétní výzvě Regionálního operačního programu je možnost získat pouze část peněz. Zbytek by pak musela doplatit nemocnice, a tedy kraj ze svého rozpočtu. „Uděláme ale všechno pro to, aby se tento smysluplný záměr podařil," slibuje Zimola.

Plány dalších nemocnic v kraji: V rámci svých rozvojových a investičních plánů plánuje do budoucna táborská nemocnice renovaci přístrojového vybavení chirurgie a obnovení její lůžkové části, písecká nemocnice rekonstrukci infekčního pavilonu, zateplení některé ze svých budov a vytvoření systému pro správu, archivaci a přenos dat počítačové tomografie, mamografie, RTG ad.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku