sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Mimořádný „povodňový" příspěvek pro dobrovolné hasiče
11.11.2009

Vedle státní neinvestiční dotace 4,4 milionu korun přerozdělí v letošním roce Jihočeský kraj 792 tisíc korun těm jednotkám sborů dobrovolných hasičů, které se podílely na odstraňování následků povodní po přívalových deštích v červnu a červenci letošního roku. Na včerejším zasedání to schválili krajští radní.

„Účelové prostředky se rozdělovaly v souladu se zásadami Ministerstva vnitra České republiky. Jsou specifikovány mimo jiné také počtem uskutečněných zásahů v daném roce," uvedl tajemník Bezpečnostní Rady Jihočeského kraje Stanislav Mrvka.

Pokud pro podaný návrh rozdělení sumy státní dotace mezi 258 hasičských jednotek zvednou koncem listopadu ruku také krajští jihočeští zastupitelé, poputuje necelých 90 tisíc například k suchdolským hasičům, 80 tisíc hlubockým, 61 tisíc dostanou dobrovolní hasiči z Kunžaku a 58 tisíc korun hasiči z Českých Velenic. Mimořádné prostředky ve výši 52 tisíc korun obdrží hasiči v Holubově, 40 tisíc korun v Čepřovicích, 25 tisíc korun protivínští.

Získané finance mohou SDH podle slov Stanislava Mrvky využít na výdaje za uskutečněný zásah obce, která zasahovala na výzvu střediska HZS kraje mimo její územní obvod, nebo tak uhradit náklady na odbornou přípravu velitelů a strojníků svých jednotek. Část peněz určenou na udržení akceschopnosti sboru mohou také použít na nákup věcného vybavení svých zbrojnic, jako jsou například hadice, proudice, žebříky, spojové prostředky, ale i opravy, revize a prohlídky požární techniky.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku