sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Rozpočet počítá s miliardou do dopravy, 280 mil. do nemocnic a 93 mil. do škol
15.12.2009

Návrh rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2010 s přebytkem 485 milionů korun na svém letošním posledním zasedání dnes schválili jihočeští zastupitelé. Podle slov hejtmana je koncipován na základě schváleného střednědobého rozpočtového výhledu Jihočeského kraje 2010 - 2015. Kromě schválení krajskými radními a finančním výborem prodiskutovali předložený dokument zastupitelé napříč celým politickým spektrem a poprvé také zástupci krajské tripartity.

Návrh rozpočtu Jihočeského kraje reflektuje dle hejtmana Jiřího Zimoly ve své investiční části, která činí 1,88 mld korun, všechny důležité klíčové oblasti regionu. Pro 138 školských zařízení plánuje jejich zřizovatel, Jihočeský kraj, investovat 93,5 milionu korun. V oblasti zdravotnictví počítá s investicemi více než 280 milionu korun. „Využity budou například pro nemocnici Tábor pro dokončení pavilonu chirurgických oborů, pro druhou investiční etapu v nemocnici Strakonice a pro rehabilitace a laboratoře v českobudějovické nemocnici. Navýšení rozpočtu zdravotnické záchranné služby je dáno zřízením nového výjezdního místa v Čimelicích, " konkretizoval hejtman Jiří Zimola a dodal, že v sociální oblasti investice budou činit 107 milionů korun. „Chceme investovat do Domova důchodců Dobrá voda nebo Domu pro seniory v Chýnově. Snažíme se měnit strategii a vylepšovat kvalitu života seniorů, protože ne všechny minulé investice tento komfort navyšovaly," upozornila náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

V dopravních investicích v objemu více než 1 mld korun chce kraj pokračovat v modernizacích komunikací, v souvislých opravách silnic v programech P3, P4 a rekonstrukcích mostních objektů. „Klíčové bude dokončení přeložek Husinec-Běleč a komunikace v Českých Budějovicích, která je částí zanádražní komunikace. A hodláme v příštím roce investovat také do opravy silnice na Zavadilce," vyjmenoval hejtman.

Formou grantových programů půjde 54 milionů korun do kulturních akcí. Jako příklad uvedl hejtman plánovanou dvoumilionovou podporu otáčivého hlediště provozovaného Jihočeským divadlem. Částka 40 mil.Kč podpoří zviditelnění Jihočeského kraje v oblasti cestovního ruchu a Program obnovy venkova navyšuje objem prostředků na příští rok na 80 mil.Kč.

Celkový objem příjmů je pro Jihočeský kraj na rok 2010 naplánován ve výši 11 378 186 000 a celkový objem výdajů ve výši 10 892 883 000 korun. Návrh rozpočtu je ve své provozní části úsporný, ale v investiční části zároveň prorůstový. Jihočeský kraj snižuje výdaje na provoz, a to jak u zřizovaných organizací, tak v provozních výdajích Krajského úřadu. Potřeby jednotlivých organizací jsou různé, proto také snižování provozních výdajů nebude paušální; pohybovat se bude v rozmezí od 4 do 15%.

„Za viditelný úspěch pokládám fakt, že navzdory ekonomické recesi, nižším daňovým výnosům a tedy i nižším rozpočtovým příjmům, se nám podařilo sestavit návrh rozpočtu, který je přebytkový. Přebytek bude využit na splacení již dříve přijatých úvěrů, které vznikly rozhodnutím minulých zastupitelstev Jihočeského kraje," uzavřel hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Zvuk: Jiří Zimola k rozpočtu - oblast investic (.mp3 - 580.41 KB)

Zvuk: Jiří Zimola k rozpočtu - oblast školství (.mp3 - 568.57 KB)

Zvuk: Jiří Zimola k rozpočtu - oblast zdravotnictví (.mp3 - 361.22 KB)

Zvuk: Jiří Zimola k rozpočtu - oblast dopravy a sociálních služeb (.mp3 - 757.14 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku