sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Jihočeský kraj opraví letos mosty a silnice za 207 milionů korun
13.01.2010

Celkově půjde do oprav komunikací v letošním roce na území Jihočeského kraje 1,5 mld korun. Částku 207 milionů korun schválili včera na svém zasedání radní Jihočeského kraje jako prostředky investičních akcí na silnicích II. a III. třídy hrazených z investičního fondu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje v roce 2010.

Jedná se zejména o rekonstrukce dvaceti mostů, čtyř propustků, jedné opěrné zdi u Větřní a zpevnění či rekonstrukci závad silnic v průtazích obcemi všech sedmi okresů Jihočeského kraje, projektovou přípravu a diagnostiku na přípravu dalších akcí. „Vedle toho jdou další prostředky na pásmové opravy silnic v programech P3, P4 a projektové prostředky Regionálního operačního programu na opravy mostů a mostních zařízení," zmínil na dnešní tiskové konferenci hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Dodal, že aktuálně zvýšená údržba silnic po sněhové nadílce nijak neohrozí plánovaný seznam investičních akcí. „Pokud by letošní zima byla mimořádná a stála by nás z hlediska údržby zvýšené prostředky, možná bychom museli naše investiční plány redukovat. Ale nemyslím si, že situace je tak strašná. Zkrátka, v lednu sněží, to se v zimě stává. A jsem rád, že naši silničáři situaci v jižních Čechách zvládli."

Seznam investičních akcí na silnicích II. a III. třídy (z invest. fondu SÚS Jčk) na rok 2010 (.xls - 32.50 KB)

Zvuk: Jiří Zimola k opravám silnic (.mp3 - 610.61 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku