sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Snímky nových tříd a sociálního zařízení MŠ Duha Soběslav (103.30 KB)
Jihočeský kraj pomohl vytvořit 21 nových tříd mateřských škol
19.01.2010

Díky grantovému programu Jihočeského kraje na podporu rozvoje a rozšíření kapacit v mateřských školách vzniklo na jihu Čech 21 nových tříd, ve kterých se zvýšila kapacita o 516 míst. Zatímco ve školním roce 2007/2008 navštěvovalo jihočeské mateřské školy 18 794 dětí, tak v loňském školním roce to bylo 19 499 dětí.

Grantový program ve výši 19 milionů korun na rozšíření stávajících kapacit mateřských škol, rekonstrukce, modernizace a vybavení budov vyhlásil Jihočeský kraj vyhlásil loni na jaře. Opatřením zaměřeným na opravy budov, vybavení tříd a prostor mateřských škol neinvestičního charakteru se podařilo uspokojit 17 žadatelů v částce 4 miliony korun. Zřizovatelé využili finanční prostředky především na vylepšení vnitřních prostor mateřských škol včetně vybavení nábytkem, novými hracími kouty a dalšími předměty souvisejícími s výukou.

Mezi 30 zřizovatelů, kteří žádali finanční prostředky na rozšíření kapacity svých škol, pak bylo rozděleno 15 milionů korun, a to v průměrné výši 65 % požadované částky. Díky získaným financím tak mohla například strakonická MŠ Lidická přistavět dvě třídy a zvýšit svoji kapacitu o 56 míst, MŠ Duha v Soběslavi přistavět také dvě třídy se 40 místy, borovanská MŠ jednu třídu s dvaceti místy a kolem dvaceti dětí navíc může nyní díky nové podkrovní vestavěné třídě přijmout MŠ Trhové Sviny. Dále pak pomohly prostředky navýšit kapacity ve školkách především rekonstrukcí dosavadních a rozšířením sociálních zařízení, školních kuchyní a přípraven jídelen (MŠ Dobrá Voda) a úpravami nevyužívaných prostor, které daly vzniknout novým ložnicím a šatnám.

„Demografický vývoj v Jihočeském kraji naznačuje, že zájem o umístění dětí do mateřských škol je poměrně vysoký, a proto budeme i letos v této grantové politice pokračovat. Obce a samozřejmě i mladí lidé jsou velmi rádi, že kraj jim finančně pomáhá, aby v jihočeských mateřských školách bylo dostatek míst pro umístění jejich dětí. Grantem přidělované prostředky na investice do mateřských škol jsou zejména pro menší obce, více než smysluplné," říká radní Jihočeského kraje pro oblast školství Jana Krejsová.

Foto: Snímky nových tříd a sociálního zařízení MŠ Duha Soběslav (.jpg - 91.84 KB)

Foto: Snímky nových tříd a sociálního zařízení MŠ Duha Soběslav (.jpg - 78.18 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku