sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto:  Náměstkyně hejtmana Ivana Stráská, primář Václav Vlášek a ředitel Jiří Holan při slavnostním otevírání zrekonstruovaného oddělení (89.52 KB)
Na opraveném oddělení bude dobře pacientkám i lékařům
21.01.2010

Písecká nemocnice slavnostně otevřela zrekonstruované gynekologicko-porodnické oddělení. Rekonstrukce za 26 milionů, která byla z více než 90% financována z Regionálního operačního programu, začala loni v dubnu a před pár dny byla dokončena. Díky úpravám se zvýší komfort nejen pro pacientky, ale i lékaře, sestřičky a další personál. Investovalo se především do stavebních úprav, ale i do nového vybavení pokojů. „Každý pokoj má své sociální zázemí, je tady nadstandardní pokoj, bezbariérový pokoj, jednotka intenzivní péče,"vyjmenoval jen některé změny ředitel Nemocnice Písek a.s. Jiří Holan.

Po rekonstrukci má oddělení k dispozici 4 lůžka intenzivní péče a 18 standardních lůžek. Modernizací neprošla jen lůžková část oddělení, ale také ambulance, sesterna, lékařský pokoj, šatny pro personál. Největší změnu ale zaznamenají pacientky. „Zrekonstruované pokoje jsou většinou dvoulůžkové, dva jsou třílůžkové, dva jednolůžkové včetně bezbariérového. Před úpravami byly pacientky na pokojích po třech, po čtyřech, ale také jsme měli desetilůžkový pokoj. To bylo zcela nevhodné. Po rekonstrukci je prostředí pro pacientky výrazně lepší," pochvaluje si změny na pokojích primář gynekologicko-porodnického oddělení Václav Vlášek.

Zrekonstruované gynekologické oddělení písecké nemocnice si prohlédla také náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Ivana Stráská. „Písecká nemocnice vsadila na myšlenku, že je důležité, aby byl spokojený personál. Protože jen ten může vygenerovat spokojeného pacienta. A já si myslím, že toto zmodernizované, příjemné prostředí k tomu jenom přispěje," uvedla při slavnostním otevření náměstkyně Stráská.

Zvuk: Ivana Stráská k otevření oddělení (.mp3 - 167.35 KB)

Zvuk: Jiří Holan k otevření oddělení (.mp3 - 722.86 KB)

Zvuk: Václav Vlášek k otevření oddělení (.mp3 - 431.02 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku