sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Cipískoviště dodatečně podpořil Jihočeský kraj
10.08.2010

Jihočeský kraj přiřkl akci „CIPÍSKOVIŠTĚ 2010 - Sochy z písku v Písku a Pískové tvůrčí dílny" dar ve výši padesát tisíc korun českých. Jedná se o mimořádnou podporu „vybrané akci grantové politiky Jihočeského kraje". Zastupitelstvo o ní rozhodlo dva dny po skončení Cipískoviště, peníze doputovaly na účet příjemce, občanského sdružení Jablečný koláč, před několika dny.

„Byť je po Cipískovišti, vyúčtování stále probíhá. Finanční dar kraje jsme okamžitě použili na úhradu došlých faktur, například za ubytování umělců nebo za technickou podporu ze strany Městských služeb Písek. Jsme našemu kraji za dodatečnou finanční injekci vděční, protože i díky ní nebudeme na letošní ročník doplácet. To je pro naše malé sdružení, které je pořadatelem těch akcí Cipískoviště, jež pracují s pískem jakožto s materiálem, velmi pozitivní informace a děkujeme za ni."

Cipískoviště je akce, která tradičně doprovází zahájení letní turistické sezony v Písku. Tato třídenní víkendová akce pro širokou veřejnost je zaměřena zejména na děti a jejich doprovod. Soustřeďuje se převážně do okolí řeky Otavy, jež městem protéká. Kromě složení holdu čerstvě postaveným obřím sochám z písku si můžete pohrát na pískovištích a pobavit se množstvím doprovodného programu včetně koncertů na plovoucím pódiu, Pohádkového lesa, Muzejní noci či závodu dračích lodí.

APP 100809 dar-pisek-kadlcakova.mp3 (.mp3 - 326.33 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku