sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Ze zahájení konference (112.58 KB)
Národní sněm regionů v Českém Krumlově zahájen
19.08.2010


Na přímé propojení aktuální koncepce vládní politiky s rozvojem regionů dnes v rámci zahájení dvoudenního Národního sněmu soudržnosti regionů v Českém Krumlově upozornil hejtman Jiří Zimola. „Současná vláda regionům vzkazuje, že politiku soudržnosti za důležitý nástroj příliš nepovažuje. Přitom samosprávy na úrovni krajů spravují podstatnou část veřejných služeb ve zdravotnictví, sociálních záležitostech, střední školství a v neposlední řadě dopravní infrastrukturu," uvedl v zahajovacím proslovu. Za nejvíce hendikepující faktor v rozvoji Jihočeského kraje označil absenci dálničního propojení, zpožďování výstavby D3 a nedobudované rychlostní silnice R3 a R4. „Rozvoj regionů je pupeční šňůrou spjat s koncepčními dokumenty vlády a vládními rozhodnutími," dodal v závěru zahájení sněmu jihočeský hejtman. Poukázal přitom na aktuální negativní dopad avizovaného škrtu 7,5procentního státního příspěvku v evropských dotacích, které se ve větší či menší míře dotkne obcí, měst i veřejných institucí.

Na Národním sněmu regionů soudržnosti, který se koná pod záštitou ministra pro místní rozvoj a hejtmana Jihočeského kraje, vystoupí v českokrumlovském hotelu Růže během dneška a zítřka na dvacet zástupců ministerstev, krajských a místních samospráv k tématu : Význam regionální politiky pro města a obce, vliv globální krize na rozvoj obcí a regionů a hledání východisek při řešení strategie rozvoje obcí, měst, regionů a lokalit a využití potenciálu kultury a cestovního ruchu pro jejich rozvoj.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku