sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Náměstkyně hejtmana Ivana Stráská a ředitelka DD Jana Zadražilová se zástupci firmy VW Wachal a.s. (172.49 KB)
Slavnostní zahájení rekonstrukce Domova důchodců Dobrá Voda
2.12.2011

V Domově důchodců Dobrá Voda byla ve čtvrtek (1.12.2011) za účasti představitelů Jihočeské kraje, vedení ústavu a zástupců dodavatelské firmy slavnostně zahájena rekonstrukce. Cílem rozsáhlé rekonstrukce je rozšíření prostor o nové kapacity a zvýšení komfortu klientů i zaměstnanců, výměna inženýrských sítí i revitalizace přilehlé zeleně a úprava svažitého terénu v okolí domova pro snazší pohyb seniorů. Dosud nevyužívané prostory prádelen a uhelen budou přestavěny a nově využity k administrativním nebo terapeutickým účelům. „Proměnou projdou jak pokoje, tak společenské prostory. Soukromé pokoje budou maximálně přizpůsobeny individuálním potřebám klientů. Nové pojetí celého prostoru domova usnadní seniorům orientaci. Například jednotlivá patra budou barevně odlišena. Cílem rekonstrukce je, aby se obyvatelé domova v pokoji cítili skutečně jako doma" řekl projektant Pavel Čurda. Současná stavba z roku 1963 už nevyhovuje moderním standardům.
Rekonstrukci domova důchodců financuje Jihočeský kraj. Na opravu objektu byla vypsána otevřená soutěž, ve které soutěžilo 11 dodavatelů. Zvítězila firma VW Wachal a.s. s nabídkou v ceně 87 milionů korun (bez DPH). Stěžejní podmínkou soutěže byla realizace projektu za plného provozu zařízení bez omezení obyvatel objektu. „Velmi oceňuji trpělivost klientů z oddělení, kde již práce započaly. Snažili jsme se je na rekonstrukci připravit," řekla ředitelka domova Jana Zadražilová a zároveň apelovala na shovívavost seniorů i jejich příbuzných po čas rekonstrukce. Stavební práce by měli být dokončeny v prosinci příštího roku.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku