sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Novináři z celého světa objevují jižní Čechy
19.03.2012


Světová federace novinářů a publicistů cestovního ruchu FIJET v těchto dnech navštívila Jižní Čechy. Při své cestě zavítají do Českého Krumlova, aby zástupcům města a destinačního managementu předali prestižní ocenění nazvané Zlaté jablko FIJET. To je jakýsi Oscar pro turistickou destinaci. Toto ocenění představuje uznání za vynikající úsilí při podpoře a zvyšování úrovně cestovního ruchu. FIJET ho uděluje každý rok, má ho již 43 příjemců z celého světa - z České republiky pouze Brno, a to z roku 2004. „Během svého čtyřdenního pobytu v Jihočeském kraji členové FUJET už navštívili Hlubokou nad Vltavou, dnes zavítali do Českých Budějovic, odpoledne pojedou do Holašovic a zítra jejich kroky zamíří do Českého Krumlova. V neděli navštíví Třeboň," uvedla pověřená ředitelka Jihočeské centrály cestovního ruchu Petra Jánská, která společně s agenturou Czech Tourism cestu novinářů a publicistů po našem regionu pořádá.

Ocenění předají městu Český Krumlov zástupci Světové federace novinářů a publicistů cestovního ruchu FIJET v sobotu v 9 hodin v Jezuitském sále krumlovského Hotelu Růže. O vítězství rozhodlo především mimořádné množství památek. Udělení Zlatého jablka Českému Krumlovu podpořila i skutečnost, že město letos slaví 20. výročí svého zapsání do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Na seznamu cen FIJET se Krumlov ocitá nyní hned po egyptském Luxoru oceněném v roce 2010. Zlaté jablko není spjaté s finanční odměnou, ale město a celý region se díky němu ocitne v centru pozornosti novinářů ze čtyř kontinentů. Návštěvou Českého Krumlova a předáním ceny totiž nyní vrcholí reportážní cesta FIJET, která jejím asi třiceti účastníkům ukládá povinnost publikovat články o České republice, jižních Čechách a o Českém Krumlově. „Cena Zlaté jablko je velmi vzácnou cenou organizace FIJET. Vždy ji dáváme buď městu, nebo osobnosti, nebo někomu, kdo se zasloužil o přispění k rozvoji turismu v tom daném městě nebo státě," uvedl prezident organizace FIJET Tijani Haddad.

Podle viceprezidenta české pobočky organizace FIJET Miroslava Navary má cesta třiceti novinářů po Jihočeském regionu dva účely. Jednak předání ceny Českému Krumlovu, ale také seznámení s turistickou nabídkou v regionu. „Jihočeský kraj je nádherný. A především teď v předjaří nemá obdoby. Účastníci cesty už navštívili Hlubokou nad Vltavou, kde je nadchla bohatost interiéru zámku. Kromě památek poznávají i specifika místní gastronomie. Jižní Čechy mimo památek mohou turisty nadchnout krásnou přírodou a nabídkou zážitků, cyklistikou či třeba rybaření. Velmi populární se stává církevní turistika," uvedl viceprezident české pobočky FIJET Miroslav Navara.

Nad zasedáním Řídícího a Výkonného výboru FIJET a udělením Zlatého jablka FIJET Českému Krumlovu převzal záštitu ministr pro místní rozvoj ČR Kamil Jankovský a hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. FIJET (Fédération Internationale des Journalistes et Écrivains du Tourisme) Světová federace novinářů a publicistů cestovního ruchu - je významnou nevládní organizací novinářů a spisovatelů, specializujících se na cestovní ruch a vše, co s ním souvisí. Byla založena společně novináři z Belgie a Francie v roce 1954. Brzy po založení se predikátem jejích stanov stalo dorozumění mezi národy, šíření a výměna kultur, vzájemné poznávání a respektování obyvatel různých zemí a kontinentů.

Audio soubory ke stažení (.zip - 793.30 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku