sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Kraj bude pro letiště hledat partnera
18.04.2012


Redukovaný návrh rekonstrukce Jihočeského letiště České Budějovice a.s. dostal zelenou od Úřadu pro civilní letectví. Původní návrh, jehož financování nedoporučila Evropská komise, byl redukován zhruba na polovinu. Rekonstrukce letiště bude pokračovat z finančních prostředků Jihočeského kraje, který bude pro další investice hledat také strategického partnera. „První z kroků, které bude financovat Jihočeský kraj, bude budování oplocení letiště kvůli zajištění bezpečnosti přistávajících a vzlétajících letadel. Paralelně s tím bude pokračovat v systému radionavigace," uvedl k nejbližším plánům hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Redukovanou variantu rekonstrukce letiště vedení společnosti konzultovalo s projektantem a Úřadem pro civilní letectví. „Dospěli jsme k závěru, že nebudeme budovat nový terminál, ale jednu ze současných budov přestavíme. Takto vzniklý terminál bude umožňovat všechny kroky potřebné k odbavení letadel. Dále nebude provedena rekonstrukce celé vzletové a přistávací dráhy, ale pouze nezbytně nutné části," dodal k redukci původního projektu, kterou odsouhlasil i Úřad pro civilní letectví, ředitel Jihočeského letiště České Budějovice Ladislav Ondřich.

Redukovaná varianta rekonstrukce letiště v Plané u Českých Budějovic předpokládá investice za zhruba 600 milionů korun. Kraj proto nyní provede nezbytně nutné kroky potřebné pro získání licence veřejného letiště. „Současně ale budeme pokračovat v hledání strategického partnera, který by se s námi na rekonstrukci letiště podílel," upřesnil postup kraje hejtman Zimola. „Předpokládáme, že letiště by mohlo začít fungovat tak, jak bylo plánováno. Tedy v letech 2014-2015," uzavřel ředitel Ondřich.

Audio soubory ke stažení (.zip - 1153.92 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku