sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Manželé Knittlovi se synem Jakubem při setkání s hejtmanem Jiřím Zimolou a starostou Borku Jaroslavem Novákem. (156.73 KB)
Hejtman předal dárek prvnímu jihočeskému miminku roku 2013
11.02.2013


Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola pogratuloval manželům Knittlovým k narození prvního dítěte. Jejich syn Jakub je první miminko, které se v Jihočeském kraji narodilo v roce 2013. Na svět přišel 1. ledna ve 2:17 hodin s mírami 52 cm a 3,8 kg. Hejtman předal rodičům Janě a Tomášovi Knittlovým drobné dárky a pro Jakuba Zlatý dukát k narození dítěte vyrobený v České mincovně. Rodina žije v Borku u Českých Budějovic, kde se dnes (11.2.2013) na obecním úřadě slavnostní setkání uskutečnilo.

Maminka Jana Knittlová prozradila, že Jakub se narodil přesně v termínu. „Byl to nejkrásnější okamžik v životě, jaký jsem zažila. A jestli nás nechá nebo nenechá vyspat, to už jsou věci, které s tím souvisí. Musím říct, že nám dělá jenom radost a jsme rádi, že ho máme," řekla usměvavá Jana Knittlová, které dělá syn Jakub velikou radost. Od příchodu z porodnice už vyrostl o dva centimetry a váží pět kilogramů. Rodiče potěšily dárky od hejtmana i od starosty Borku Jaroslava Nováka. Od obce dostali pro syna poukaz do obchodu s oblečením.

Hejtman rodičům a jejich prvorozenému synovi popřál především pevné zdraví a hodně štěstí a spokojenosti. Oproti dřívější tradičnímu dárku, finanční hotovosti či poukazům na nákup dětského zboží, kraj letos dárek pro prvního Jihočecha obměnil. Rodičům hejtman předal Zlatý dukát k narození dítěte. „Na jedné straně je vyryto Jakubovo jméno a datum narození. Říkali jsme si, že to nemusí být dárek k okamžité spotřebě, ale třeba i něco, co malému Kubovi připomene tento slavnostní okamžik. Mince je opravdu zlatá v hodnotě přes pět tisíc korun. Kdyby se Kuba někdy dostal do finančních problémů, může ji využít i jinak. Ale doufám, že k tomu nedojde," řekl hejtman Zimola rodičům k netradičnímu dárku.

Audio ke stažení (.zip - 1355.05 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku