sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Prácheňské muzeum v Písku rozvíjí spolupráci s kolegy v německém Wetzlaru a Deggendorfu
13.03.2013


Prácheňské muzeum v Písku rozšíří v letošním roce svou bohatou činnost o mezinárodní akce ve spolupráci s městskými muzei v německých partnerských městech Wetzlaru (Hessensko) a Deggendorfu (Bavorsko). V uplynulých letech už proběhlo několik samostatných výměnných výstav, přednášek a setkání. V loňském roce se ředitelé muzeí Jiří Prášek (Prácheňské muzeum v Písku), Anja Eichler (Städtische Museen Wetzlar) a Birgitta Petschek-Sommer (Stadtmuseum Deggendorf) opakovaně setkali a vznikla přitom řada zajímavých nápadů. Díky podpoře města Písek a Česko-německého fondu budoucnosti se letos uskuteční celý cyklus akcí pro veřejnost i pro odborné pracovníky muzeí.

V březnu seznámí Jiří Prášek deggendorfské publikum s jihočeskými velikonočními zvyky a naváže tak volně na svou loňskou mimořádně úspěšnou přednášku o historii Písku, kterou přednesl při příležitosti uzavřením partnerství mezi oběma městy v přeplněném historickém sále deggendorfské Staré radnice. V dubnu pak na oplátku navštíví Písek Erich Kandler, archivář města Deggendorf, aby zde vyprávěl poutavý příběh historického deggendorfského mostu přes řeku Dunaj.

Na jaro a v léto jsou pro pracovníky Prácheňského muzea v Písku připraveny odborné exkurze za wetzlarskými a deggendorfskými kolegy, které by měly oběma stranám přinést užitečnou výměnu zkušeností a nových trendů v oblasti muzejnictví. V září oslaví Deggendorf - partnerské město Písku - tradiční Bavorsko-český kulturní týden a jedním z hlavních témat slavnostního programu bude reprezentativní výstava vybraných exponátů ze sbírek Prácheňského muzea, která přiblíží bavorským sousedům život obyvatel Písku v minulých stoletích a bude doplněna o komentované prohlídky ředitele píseckého muzea.

V říjnu navštíví Písek ředitelka wetzlarského muzea Anja Eichler, aby zde prezentovala zcela ojedinělou sbírku z evropské bytové kultury a historického uměleckého řemesla, kterou shromáždila wetzlarská lékařka Irmgard Lemmers-Danforth a která je nyní k vidění v nákladně zrekonstruovaném paláci Papius.

Konečně v prosinci představí ředitel Prácheňského muzea Jiří Prášek wetzlarskému publiku tradiční české vánoce včetně malé výstavy jihočeských dřevěných betlémů. Pro zahraniční návštěvníky města připravuje Prácheňské muzeum nové propagační materiály v německém a anglickém jazyce, na objednávku pro ně budou nabízeny také komentované prohlídky expozic muzea.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku