sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto (zleva): Jiří Borovka, Antonín Krák, Vladimír Homola a Milan Hanzl. (117.82 KB)
Šťastná hvězda přinesla českobudějovické neonatologii 20 tisíc korun
4.02.2014

Výtěžek 20 tisíc korun z charitativní akce Šťastná hvězda získala neonatologie v českobudějovické nemocnici. Šek na tuto částku převzal v úterý 4. února 2014 primář tohoto oddělení Milan Hanzl od generálního ředitele společnosti ČSAD Autobusy ČB Vladimíra Homoly.

Společnost ČSAD Autobusy tuto charitativní akci uspořádala během loňského adventu, kdy jeden z jejích vozů označený jako Šťastná hvězda jezdil po jižních Čechách. Cestující si u řidiče kupovali hvězdičky, na něž psali vzkazy, a hvězdičkami následně autobus polepili.

„Neonatologické oddělení dar použije jako příspěvek na nákup tzv. pelíšků. Tyto pomůcky v nemocnici používají při péči o nedonošené děti. Pelíšek imituje do jisté míry prostředí, které má dítě v děloze, a pomáhá tak jeho vývoji. Pořizovací cena jednoho kusu je zhruba 3 500 korun a ošetřovatelsky znamená jeho využití velký pokrok. Nákup dalších pelíšků dopřeje tuto péči většímu počtu novorozenců," popsal Hanzl.

Podle krajského radního pro dopravu Antonína Kráka, který se předání rovněž účastnil, se na první pohled se může zdát, že v porovnání s rozpočtem oddělení, které se stará o ty nejmenší děti, nejde o příliš vysokou částku. „Na druhé straně všichni víme, v jaké situaci se nachází financování českého zdravotnictví. Platí tedy i zde známé rčení, že každá koruna je dobrá. Přijměte tedy mé díky za snahu o vylepšení komfortu v péči o naše malé pacienty a současně za ocenění práce našich vysoce erudovaných lékařů, sester i dalšího zdravotnického personálu nemocnice, která je centrem vysoce specializované medicínské péče na jihu Čech," dodal Krák.

Neonatologické oddělení je spolu s Gynekologicko - porodnickým oddělením Nemocnice České Budějovice, a.s. součástí Perinatologického centra, jež patří dlouhodobě mezi trojici nejlepších lékařských pracovišť v České republice zabývajících se problematikou těhotenství, porodu a péče o dítě po porodu. Jeho výsledky ho současně řadí mezi absolutní světovou špičku v tomto medicínském oboru. Jihočeský kraj věnuje rozvoji perinatologického centra velkou pozornost. V plánu je výstavba zcela nového objektu v hodnotě cirka 200 miliónů korun.

Fotografie ke stažení (.jpg - 4054.04 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku