sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Únorové akce v Jihočeské knihovně
10.02.2015

Hudba v knihovně

Groovin' High, jazzový koncert - 13.2. 2015, 19:00 Lidická 1 - audiosál
Druhým koncertem pokračuje v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích hudební cyklus, ve kterém se veřejnosti představují mladí českobudějovičtí hudebníci. Tentokrát to budou mladí muzikanti ze skupiny Groovin' High, kteří mají rádi tečkovaný rytmus a praskání starých vinylových desek. V jejich repertoáru se objevují jazzové a swingové skladby starých mistrů jako jsou Benny Goodman, Django Reinhardt nebo Glenn Miller, mnohdy naplněné modernějším duchem. Vstup na akci je zdarma a není podmíněn členstvím v knihovně.

V dalších měsících se představí tito mladí umělci:

23. 3. Trio à vent, komorní koncert
2. 4. Sextet českobudějovické konzervatoře, komorní hra
11. 5. E. Nepivodová, houslový recitál

Cantus Firmus - masopustní písně - 16.2. 2015, 18:00 Na Sadech - oddělení pro dospělé
Masopustní písně a hudba z období renesance a raného baroka rozezní knihovnu v podvečer 16.února - tentokrát v netradičních prostorách knihovny Na Sadech. Vystoupí soubor Cantus Firmus, který se hudbě tohoto období věnuje již řadu let. Vstup na akci je zdarma a není podmíněn členstvím v knihovně.

 

Páteční čtení se Zauzlínou - z básní I.J. Magora

13. 2. 2015 od 16.00 hodin, pobočka Čtyři Dvory
20. 2.2015 od 16.00 hodin, pobočka Vltava
Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích připravila na pátky 13. a 20. února "Páteční čtení se Zauzlínou". Tentokrát Zauzlína dorazí premiérově i do knihovny na Vltavě. Na oba dva dny si Zauzlína připravila knížku básnivou - plnou půvabných veršů od básníka Ivana M. Jirouse. Pořad je pro děti od 3 do 6 let zdarma a není podmíněn členstvím v knihovně.

 

Himaláje

Karel Řepa, 24.2. 2015, 17:00 Na Sadech - oddělení pro dospělé
Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích připravila na úterý 24.2. od 17:00 hodin besedu
s panem Karlem Řepou o jeho cestách Himalájem, na kterých hledá oblasti nedotčené civilizací a který zažil loňský osudný monzun. Tajuplný svět, úchvatná příroda, dávné tradice v centru nejvyššího pohoří světa. Beseda je spojena s promítáním. Vstup na akci je zdarma a není podmíněn členstvím v knihovně.

 

www.cbvk.cz

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku