sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Prachatická nemocnice pokračuje v odstraňování důsledků havárie
29.10.2015

Nemocnice Prachatice, a. s., pokračuje v odstraňování důsledků pondělní havárie na kanalizačním potrubí, kdy odpadní voda prosákla do studny a vyřadila tak z provozu zdroj pitné vody pro celé zdravotnické zařízení. Provizorní opatření v souvislosti se zásobováním pitnou vodou budou platit v nemocnici minimálně do pátku.

„Vzorky odebrané v pondělí prokázaly, že došlo ke kontaminaci vody jak ve vodojemu, tak v nemocničním potrubí. To znamená, že stále pokračují všechna dočasně zavedená opatření. Voda v rozvodech je tedy stále považována za užitkovou a pitnou vodou je nemocnice zásobována z provizorních zdrojů," uvedl ředitel Nemocnice Prachatice, a. s., Ing. Michal Čarvaš.

Pracovníci nemocnice dokončují sanaci všech zařízení, která přišla do kontaktu s kontaminovanou vodou a čekají na výsledky kontrolních vzorků vody odebrané v úterý a ve středu již po proplachu, vyčištění a napuštění celého vodovodního systému z nového nezávadného zdroje. „Veškerá omezení v zásobování pitnou vodou ukončíme v okamžiku, kdy hygienici potvrdí, že voda, která nyní teče v našem potrubí, je nezávadná," poznamenal ředitel.

V souvislosti s havárií bude nemocnice iniciovat jednání s vodohospodářskou společností Čevak a městem Prachatice, jejichž výsledkem by mělo být nalezení způsobu zajištění dodávek pitné vody pro nemocnici tak, aby se podobná situace nemohla již v budoucnu opakovat.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku