sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Hejtman Zimola předal prvnímu jihočeskému miminku roku 2016 zlatý přívěsek. (327.96 KB)
Hejtman Zimola předal prvnímu jihočeskému miminku roku 2016 zlatý přívěsek
23.02.2016

Zlatý přívěsek s řetízkem předal hejtman Jiří Zimola prvnímu jihočeskému miminku roku 2016 Terezce Tomšovicové z Protivína na Písecku. Na městském úřadu si jej v pondělí 22. února převzala maminka Pavlína Tomšovicová, kterou doprovázeli manžel Jan a syn Honzík.

„Stejně jako každému prvorozenému Jihočechovi jsem popřál i Terezce hodně štěstí, zdraví a aby se jí na tomto světě líbilo. Rodičům pak přeji hodně trpělivosti při její výchově," uvedl Zimola.

Terezka se narodila 1. ledna v 0.39 hodin v písecké nemocnici. Tento okamžik ji bude připomínat přívěsek, na jehož lícové straně je uvedeno její jméno, nápis 1. občánek Jihočeského kraje a obrázek kočárku s datem 2016. Na rubové straně jsou hodiny, jejichž ručičky uvádějí čas, kdy přišla na svět a datum 1. 1. 2016. Maminka dostala od hejtmana pugét květin a tatínek láhev jihočeské pálenky. Bratr Terezky Honzík si ze setkání odnesl sadu deskových her, pastelky, vodovky či pohádkovou knížku.

 

První miminko roku 2009 mezitím už začalo chodit v Bernarticích do školy

Nad tím, jestli bude Terezka prvním miminkem letošního roku, Pavlína Tomšovicová vůbec nepřemýšlela. „Čekala jsem, že se narodí ještě loni. K tomu štěstí, které nás potkalo, je tohle takový malý bonus," dodala s tím, že bratr Honzík se o sestřičku hezky stará.

Honzík se prý s tatínkem těšili na Terezku společně. „Zda bude, či nebude prvním jihočeským miminkem, jsem moc neřešil. Hlavně mi šlo o to, aby byly obě holky v pořádku," řekl spokojený otec Jan Tomšovic.

Dárky předával hejtman tradičně se zpožděním, aby se mohla maminka i miminko dostatečně zaklimatizovat. „Jestli dobře počítám, tak jsem již takto přivítal celkem devět miminek, protože v roce 2014 byla prvními narozenými Jihočechy dvojčata," dodal Zimola.

Prvním miminkem, které Zimola v roli hejtmana vítal do života, byl v roce 2009 Honzík Mudruňka. Loni v září se s ním setkal znovu, když Honzík nastupoval v Bernarticích na Písecku do I. třídy.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku